Menu

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu choć dotyka niemal co trzeciej kobiety po 45 roku życia jeszcze do niedawna uznawane było za temat tabu choć stanowi bardzo poważny dyskomfort dla wielu kobiet. Na szczęście wraz z intensywnym rozwojem ginekologii estetycznej temat nietrzymania moczu wyszedł z cienia i stał się przedmiotem wielu konsultacji medycznych.

Nietrzymanie moczu może przysporzyć wielu problemów, głównie natury emocjonalnej i towarzyskiej. Kobiety, które cierpią na nietrzymanie moczu często zamykają się na kontakty towarzyskie ze względu na obawę przed niezręcznością. Często też nie wiedzą, że schorzenie, jakim jest nietrzymanie moczu, prawdopodobnie jest problemem ogromnej części ich znajomych i przyjaciółek.

Paradoksalnie problem nietrzymania moczu, który u Pacjentek cierpiących na to schorzenie staje się ogromną przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu, jest nadzwyczaj prosty w leczeniu.
W ginekologii estetycznej nowoczesne metody laseroterapii radzą sobie z zaleczeniem nietrzymania moczu nawet podczas jednej sesji laserowego, niezbyt bolesnego i trwającego kilkanaście minut zabiegu. Czasami oczywiście procedura wymaga powtórzenia lub wykonania po kilku miesiącach zabiegu przypominającego – jednak te krótkie zabiegi mogą pomóc w przywróceniu komfortu psychicznego poprzez całkowite zaleczenie nietrzymania moczu.

Zapraszamy do zapoznania z zabiegami leczącymi problem nietrzymania moczu.