Menu

Sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka. Wybierz sposób najlepszy dla siebie i poznaj możliwości zabiegowe

Widziałaś selfie tej dziewczyny z Instagrama, która napisała flamastrem na swoim podwójnym podbródku niecenzuralną wiadomość dla swojego antyfana? Brawa za odwagę!

Jeśli jednak nie masz do siebie dystansu i nie potrafisz zaakceptować swojego podwójnego podbródka, dobrze byłoby rozejrzeć się za sposobem jego usunięcia. Poniżej przedstawiamy propozycje na zlikwidowanie podwójnego kłopotu.

Podwójny podbródek – skąd się bierze?

Najczęstszą przyczyną posiadania podwójnego podbródka jest starzenie się skóry, hormony  i geny. Inne przyczyny powstawania “drugiej brody” to nadmierne garbienie się, otyłość a nawet…zbyt wysokie spanie! Czasem wina leży po stronie złej diety, nadmiernego spożywania alkoholu, soli i cukrów. A zatem jak widzicie: trudno znaleźć “winnego” Czasami podwójny podbródek… po prostu mamy.

O ironio, we współczesnym społeczeństwie, spędzającym dużą część swojego zawodowego i towarzyskiego życia w sieci, jak dowodzą ostatnie badania, posiadanie podwójnego podbródka jest efektem ciągłego nachylania się nad ekranem. Następnym więc razem, kiedy będziesz przewijać posty na Facebook’u albo przeglądać zdjęcia na Instagramie, zastanów się nad swoją postawą. Możliwe, że tylko pogarszasz sprawę!

Ćwiczenia na podwójny podbródek

W Internecie na stronach promujących bycie “fit” krążą zestawy ćwiczeń na pozbycie się ”drugiej brody”. Obejmują one wzmacnianie mięśni szyi i dolnych partii twarzy, a także specjalne masaże szyi.

Oto kilka przykładów:

 1. Przechyl głowę na bok i dotykaj językiem podniebienia, potem zmień na drugą stronę(15 min).
 2. Połóż się na wznak i podnoś głowę, dotykając klatki piersiowej (10-50 powtórzeń).
 3. Oprzyj się plecami na krześle i odchyl do tyłu głowę, naciągając do przodu szyję.

Co jednak, jeśli nie umiesz pływać żabką (sprzyja wyciąganiu szyi) i zwyczajnie w świecie nie masz ochoty ani czasu chodzić po pokoju z książką ułożoną na głowie (nauka prawidłowego chodzenia)? Wtedy na scenę wkracza medycyna estetyczna i jej zabiegi.

Modelowanie podbródka – jakie zabiegi?

 1. Ultradźwięki:
 • Lifting Hifu (High Intensity Focused Ultrasound): do liftingu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych używa się dwóch urządzeń. Sono Queen i Ultraformer III działają podobnie na wiotką skórę, odmładzając ją i ujędrniając. Zabiegi przeznaczone do bezoperacyjnego liftingu wykonuje się na całym ciele i twarzy. Czym się różnią? Wykorzystaną mocą i siłą. Dzięki nim będziesz mogła odmłodzić skórę całego ciała i twarzy za jednym razem! Zasadnicza różnica pomiędzy obydwoma urządzeniami dostępnymi w Klinice miracki jest bolesność i czas trwania zabiegu. SonoQueen jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym w odróżnieniu od Ultraformera. Jednak ten drugi wykonuje się szybciej.
 1. Fale radiowe:
 • Accent Prime: urządzenie, które łączy w sobie siłę ultradźwięków i fal radiowych. Te pierwsze sprzyjają rozbijaniu komórek tłuszczowych, drugie zaś są najlepszym remedium na naturalne obkurczenie skóry poprzez namnażanie włókien kolagenowych.
 1. Masaż podciśnieniowy:
 • Endermolift:Jeden z najbardziej naturalnych zabiegów ujędrniających i obkurczających skórę, a zatem wspierających proces likwidacji drugiego podbródka. Masaż próżniowy, który wykonuje urządzenie na skórze bardzo mocno zasysa tkankę i dzięki systemowi klapek i głowic optymalnie rozmasowujących skórę pomaga w redukcji drugiej bródki.
 • Vela Shape III: urządzenie, które integruje działanie podciśnienia (jak w Endermolifcie) i fal radiowych (jak w zabiegach Accent Prime). Dzięki temu połączeniu zabieg rozbija tkankę tłuszczową, wspiera ujędrnienie skóry oraz naturalny drenaż
 1. Laseroterapia: