Skip to main content
,

Co na cellulit? Specjaliści z katowickiej kliniki o zabiegach wspomagających zdrowy tryb życia

Niewiele kobiet może cieszyć się idealnie gładką i jędrną skórą – cellulit dotyka nawet przeszło 90% kobiet na całym świecie, a coraz częściej jest to również problem mężczyzn. To, co na cellulit będzie skuteczne, w dużej mierze zależy od jego rodzaju i stopnia zaawansowania. Poznaj kilka podstawowych, skutecznych możliwości walki z cellulitem!  

Podstawowe zasady walki z cellulitem – dieta i ćwiczenia 

Wiadomo, że nadwaga nie sprzyja zdrowiu. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest jednym z ważnych czynników predysponujących do występowania również cellulitu. Problem ten wynika z nadmiernego rozrostu i kumulacji komórek tłuszczowych (adipocytów). 

Jeśli chcesz walczyć z cellulitem, musisz się zdrowo odżywiać. Podstawą jest przyjmowanie posiłków regularnie, co umożliwia ustabilizowanie i przyspieszenie metabolizmu. Optymalnie zaleca się pięć posiłków dziennie, z czego pierwszy powinien być zjedzony maksymalnie w ciągu godziny od przebudzenia, a ostatni na 2–3 godziny przed snem. Pomiędzy każdym daniem można pić jedynie wodę. Pamiętaj, że Twój organizm każdą drobną przekąskę, a nawet wypijamy sok odbiera jako danie.

Posiłki nie powinny zawierać zbyt dużej ilości węglowodanów, tłuszczów, czy produktów wysokoprzetworzonych. Ważna jest natomiast duża ilość witamin i minerałów pochodzących z warzyw i owoców. Ważnego białka i błonnika dostarczą rośliny strączkowe, chude mięso i ryby. 

Niestety cellulit jest problemem również osób szczupłych. Na jego powstawanie wpływają czynniki genetyczne, praca układu limfatycznego i krwionośnego, czy zaburzenia hormonalne. W zależności od przyczyny osoby w różnym wieku borykają się z cellulitem tłuszczowym, wodny lub mieszanym (cyrkulacyjnym).

Obrzękom w pewnym stopniu można przeciwdziałać prowadząc aktywny tryb życia. Niestety często i to nie wystarcza. Z tego powodu walka z cellulitem bywa trudna, dlatego warto wesprzeć się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. 

Co pomoże na cellulit? Masaże 

Masaż to doskonała forma terapii antycellulitowej, zwłaszcza w przypadku wodnej postaci tego problemu, czyli wynikającej z odkładania się płynów i toksyn w organizmie. Masaże można wykonywać samodzielnie w domu, np. za pomocą specjalnych baniek, szczotek i rękawiczek. Z kolei do zabiegów umożliwiających całkowicie bezinwazyjną redukcje tkanki tłuszczowej i usprawnianie funkcjonowania układu limfatycznego zalicza się m.in.:

  • Drenaż limfatyczny – zabieg pobudza krążenie płynów, ułatwia dotlenienie i odżywienie tkanek, a także usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn, które są jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu. 
  • Endermologia LPG Alliance – jest to masaż, w trakcie którego generowane jest ciśnienie zmienne. Pod wpływem mechanicznej stymulacji komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, ciało stopniowo staje się smuklejsze i bardziej napięte, a cellulit ustępuje. 

Nieinwazyjne zabiegi na cellulit 

Aby pozbyć się niesymetrycznych skupisk tkanki tłuszczowej należy ją w pierwszej kolejności robić na mniejsze frakcje. W tym celu znajdują zastosowanie urządzenia emitujące m.in. ultradźwięki lub fale radiowe. Pod wpływem ich energii dochodzi do termicznego rozkładu tkanki tłuszczowej. Kolejno uszkodzone komórki zostają wchłonięte przez układ limfatyczny, wydalone z organizmu lub zużyte na poczet energii. 

Jednym z zabiegów, który doskonale radzi sobie z cellulitem w każdym stadium zaawansowania jest Storz Medical. Jego działanie opiera się na generowaniu intensywnej, akustycznej fali uderzeniowej. Zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem, a jego dodatkowe benefity to poprawa gęstości i napięcia skóry, a tym samym zachowanie młodego wyglądu na znacznie dłużej. 

Iniekcyjna walka z cellulitem 

W zależności od rodzaju cellulitu, miejsca jego występowania i stadium zaawansowania, do jego leczenia stosuje się także zabiegi iniekcyjne. Jednym z nich jest terapia ALIDYA. Zabieg ten polega na przezskórnym podaniu preparatu, który kondycjonuje skórę poprzez przywrócenie jej komórkom prawidłowych właściwości. 

Efekty, jakie można uzyskać, to m.in. redukcja cellulitu i zapobieganie jego rozwojowi, a także młodo wyglądająca, gładka i napięta skóra. Zabieg ten stanowi też doskonałą profilaktykę antycellulitową. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, które chcą przeciwdziałać postępowi czasu i pogłębianiu niedoskonałości w postaci m.in. ,,pomarańczowej skórki”.  

Zastanawiasz się, co na cellulit warto wybrać? Ustal więc termin wizyty w Klinice Miracki w Katowicach Krakowie, Łodzi lub Warszawie. Lekarz dobierze formę terapii odpowiednią do Twoich indywidualnych potrzeb. 

0