AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Kaszaki na twarzy

Kaszaki na twarzy – przyczyny powstawania

Kaszaki na twarzy to rodzaj chorób skóry, które powstają podobnie jak i inne wypryski. W wyniku zbyt dużej produkcji łoju (sebum) przez gruczoły łojowe dochodzi do zatkania mieszków włosowych. W ten sposób pod skórą tworzy się wyczuwalna grudka – torbiel naskórkowa (nazywana także torbielą zastoinową lub cystą naskórkową). Kaszaki najczęściej pojawiają się u osób dorosłych, które cierpią na trądzik lub inne choroby skórne. Rzadziej spotyka się kaszaki u osób w okresie dojrzewania.

Kaszaki na twarzy – wygląd

Kaszaki w przeciwieństwie do innych wyprysków na twarzy nie są bolesne ani nie powodują swędzenia. Przybierają kształt małych, białych lub żółtych grudek. Mogą znikać same lub podrażnione przeradzają się w stan zapalny. Z zainfekowanych kaszaków może wypływać biała lub żółta wydzielina. Bardzo ważne jest, by samodzielnie nie próbować ich usuwać, ponieważ prowadzi to do powstania bolesnych stanów zapalnych.

Kaszaki na twarzy – usuwanie

Kaszaków na twarzy nie można wyciskać, a zwłaszcza usuwać za pomocą igły. Oprócz powstania stanu zapalnego cysta pozostawi bliznę. W zapobieganiu powstawania kaszaków istotna jest właściwa pielęgnacja cery. Należy oczyszczać skórę oraz stosować peelingi, które złuszczają martwy naskórek. Warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów peelingujących dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Dermatolog może zdecydować także o chirurgicznym usunięciu dużego kaszaka, w przypadku mniejszych często wystarcza nacięcie. Inną metodą usuwania kaszaków jest zamrażanie i rozmrażanie, co znacznie ułatwia pozbycie się ich ze skóry.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki