NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty na policzkach

Przyczyny powstawania krost na policzkach

Krosty na policzkach najczęściej są wywołane alergią pokarmową – na nabiał lub zboża. Mogą im towarzyszyć wysypka oraz zaczerwienienie. Alergię mogą wywoływać także kremy, płyny do twarzy lub wszelkie inne stosowane kosmetyki. Rzadko przyczyną powstawania krost na samych policzkach jest trądzik, ponieważ zwykle atakuje on także nos, brodę, żuchwę oraz czoło. Należy jednak udać się do dermatologa, by poznać przyczynę krostek. Wysypka na policzkach może pojawiać się także w trakcie przeziębienia ze względu na osłabiony organizm.

Krosty na policzkach – objawy

Krostki na policzkach wywołane przez alergię mają kształt czerwonej wysypki, która nasila się po posiłku lub zabiegach kosmetycznych. Krostki mogą powodować świąd, szczególnie po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Krosty, które mają związek z trądzikiem, najczęściej są większe od krostek alergicznych, i są wypełnione płynem (najczęściej ropą). Bolą i swędzą – nie należy jednak ich samodzielnie wyciskać, ponieważ może to skutkować rozprzestrzenieniem się bakterii na inne części ciała.

Krosty na policzkach – leczenie

W przypadku krost związanych z alergią, wystarczy odstawić produkty ją wywołujące. Jeśli to nie przyniesie efektu, należy udać się do specjalisty. Dermatolog jest w stanie ocenić przyczynę powstania zmian skórnych na policzkach oraz przepisze odpowiednie leki. Czasem wystarczy maść, a czasem niezbędne są antybiotyki. Na pewno należy dbać o zróżnicowanę dietę oraz odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki