AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze czoło

Pryszcze czoło –  informacje ogólne:

Problem pryszczy na czole najczęściej jest zmorą nastolatków. Dzieje się tak na skutek burzy hormonalnej, którą wtedy przechodzą. To właśnie wtedy dochodzi do nadmiernego produkowania sebum. Ten łój skórny, produkowany w naszych gruczołach łojowych, jest odpowiedzialny za ochronę naszej skóry przed nadmiernym wysuszeniem. To właśnie sebum stanowi tą swoistą barierę osłonną przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety czasami jego nadmiar przyczynia się do różnych problemów skórnych. Nadwyżka łoju skórnego wpływa na występowanie trądziku, pryszczy, a także zaskórników.

Pryszcze czoło – przyczyny:

Gdy sebum zalega w naszych porach, a także gruczołach łojowych to nasza cera ma skłonności do bycia tłustą. To właśnie wtedy, znacznie łatwiej, jest o osadzanie się drobnych zanieczyszczeń na naszej skórze. Gdy do zalegającego sebum dołączy pot, kurz, martwy naskórek, a także bakterie to bardzo łatwo jest już o zapalenie podskórne. Jego wynikiem jest pryszcz o ropnej treści. Problem ten nie tylko dotyka osoby nastoletnie, ale także dorosłe. Najczęściej wpływa na to nadmierny stres, brak odpowiedniej ilości snu, a także nieodpowiednio zbilansowana dieta.

Pryszcze czoło – zapobieganie:

Aby skutecznie zapobiegać pojawianiu się pryszczy, należy zadbać o swój organizm. Dlatego ogranicz spożywanie zbyt tłustych i niezdrowych potraw! Zamień niezdrowe fast foody na potrawy gotowane na parze. Dbaj o to, by pożywienie, które znajdzie się na Twoim talerzu, zawierało witaminę A. Ogranicz także gazowane napoje, które szkodzą Twojej cerze. W codziennej pielęgnacji Twojej cery stosuj żele oczyszczające oraz toniki. Pomogą one utrzymać skórę w czystości. Zbyt niedokładne zmywanie makijażu często wpływa na kondycję skóry, to właśnie dlatego dbaj o to, by skrupulatnie zmywać go każdego wieczoru.

Polecane zabiegi:

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Peeling chemiczny

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

PRX

Peeling Salipeel Lic


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki