AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze – grudki podskórne

Uwidaczniające się na twarzy pryszcze – grudki podskórne to zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Krosty pod skórą mogą się tworzyć w przypadku młodych osób, a także dojrzałych. W każdym przypadku wymagają jednak leczenia, ponieważ pozostawione same sobie mogą powodować powikłania i pozostawiają blizny. Warto zwrócić uwagę, że samodzielne wyciskanie ich nie przynosi pożytku, może jedynie zaszkodzić, a ognisko chorobowe może zostać przeniesione w inne miejsce. Dobrze jest więc w sytuacji występowania grudek pod skórą niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem, a także kosmetologiem.

Pryszcze – grudki podskórne – przyczyny

Powodem pojawienia się krost pod skórą jest najczęściej trądzik grudkowy, inaczej nazywany grudkowo-krostkowym. Niedoskonałości skórne powstają też często wskutek stresu, nadmiernego wydzielania łoju i nadpotliwości. Zdarza się również, że czynnikiem wywołującym grudki pod skórą są zaburzenia hormonalne, a także alergia. Wśród przyczyn występowania pryszczy – grudek podskórnych znajduje się też niewłaściwa dieta, złożona z żywności przetworzonej, tłustych i ostrych potraw, fast foodów oraz dużej ilości słodyczy.

Pryszcze – grudki podskórne – leczenie

Kuracja wobec pryszczy – grudek podskórnych przebiega w różny sposób, w zależności od stopnia nasilenia choroby. Najlżejsze przypadki często opierają się wyłącznie na miejscowym zastosowaniu antybiotyku. Natomiast w cięższych postaciach trądziku grudkowego antybiotyk stosowany jest doustnie albo konieczne jest podanie retinoidów w postaci izotretynoiny, będącej pochodną witaminy A, która działa przeciwłojotokowo. Ponadto, doskonały sposób na podskórne gule to także wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, masek, peelingów oraz leczenia za pomocą lasera ze specjalną głowicą Acne.

Pryszcze – grudki podskórne – profilaktyka

Znakomitą profilaktyką wobec grudek pod skórą jest odpowiednia pielęgnacja cery na co dzień. Dokładne oczyszczanie skóry kilka razy dziennie to podstawa, ponieważ krosty pod skórą tworzą się z powodu nadaktywności gruczołów łojowych i przetłuszczania się cery. Dobrze jest więc myć twarz kosmetykami, które zawierają witaminę A i nadtlenek benzoilu, ponieważ składniki te pomagają pozbyć się beztlenowych bakterii, znajdujących się w zaskórnikach. Wspomagającym sposobem na podskórne gule jest także zdrowa dieta oraz wykluczenie używek, takich jak papierosy czy alkohol.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy – grudek podskórnych

Zabiegami polecanymi w leczeniu pryszczy – grudek podskórnych oraz blizn potrądzikowych są, między innymi:Discovery PicoIcon 1540Peeling chemicznyAlma Harmony iPixelMaska tretinoinowaCosmelanYellow PeelPeeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling WhiteningPicoSure Peeling Salipeel LicSebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki