AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry w uchu

Wągry w uchu – charakterystyka problemu

Wągry w uchu to odmiana zaskórników, które sytuują się zazwyczaj wewnątrz małżowin usznych, wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Tak jak każde tego typu zmiany skórne tworzone przez nadmiar sebum i pokłady zrogowaciałego naskórka. Za wydzielanie łoju w tak nietypowych miejscach odpowiedzialne są zwykle hormony, a procesowi sprzyja także niedostateczna higiena czy nieodpowiednia dieta. Wągry w uchu są widoczne, gdyż na skórze tworzy się ciemne kropki.  Dzieje się tak dlatego, bo kontakt wierzchniej warstwy sebum z powietrzem sprawia, że łój w tym miejscu ciemnieje, a nieestetyczne czarne kropki w uchu, występujące w dużych ilościach, mogą powodować dyskomfort.

Wągry w uchu – profilaktyka i higiena

Zwykle skłonności do wągrów w uchu są następstwem zaburzeń hormonalnych, ale może im też sprzyjać niewłaściwe odżywianie się.  Dlatego osobom z chorobliwie tłustą skórą zaleca się unikanie potraw ciężkostrawnych, tłustych czy pikantnych. W przypadku skłonności do trądziku konieczna jest właściwa pielęgnacja skóry.  Jeśli mimo wszystko wągry nie znikną- nie wolno ich usuwać samemu (np. przez wyciskanie), gdyż może to być niebezpieczne dla skóry, a nawet narządu słuchu.

Wągry w uchu – leczenie

Osoby borykające się z problemem wągrów w uchu powinny niezwłocznie udać się do laryngologa lub dermatologa. Specjalista ustali, czy problem lepiej usunąć mechanicznie czy też zastosować miejscowe leczenie farmakologiczne.W przypadkach zaskórników w uszach skuteczniejsze okazuje się zwykle zabiegowe oczyszczenie skóry. Czasem lekarze zapisują preparaty, których skład bazuje na erytromycynie, działającej antybakteryjnie.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki