Leczenie i usuwanie ginekomastii gruczołowej

Zabieg ginekomastii przeprowadza się u mężczyzn w celu przywrócenia prawidłowego rozmiaru piersi. Ginekomastia gruczołowa (prawdziwa) dotyka mężczyzn w każdym wieku, a jej najczęstszą przyczyną są zmiany hormonalne w okresie dojrzewania lub andropauzy. Zdarza się również, że mężczyźni odczuwają skutki uboczne niektórych leków, głównie sterydowych, w wyniku czego pojawia się tzw. ginekomastia posterydowa. Inne przyczyny tego schorzenia to choroby wpływające na gospodarkę hormonalną.

Ginekomastia daje objawy takie jak nadmierny rozrost gruczołu piersiowego, powiększenie sutka oraz zgrubienie w okolicy brodawki. Często piersi są obolałe, drażliwe i niesymetryczne. Dolegliwość ta może dotyczyć obu piersi lub jednej (ginekomastia jednostronna). Leczenie ginekomastii prawdziwej polega na chirurgicznym usunięciu części gruczołu piersiowego oraz zmniejszeniu brodawki.

Innym rodzajem ginekomastii jest tzw. ginekomastia tłuszczowa (rzekoma, pseudoginekomastia), która wynika z rozrostu tkanki tłuszczowej. Do nadmiernego gromadzenia tłuszczu na piersiach najczęściej dochodzi w wyniku nadwagi, nieprawidłowej diety, czy anatomicznych skłonności organizmu. Wówczas zabieg ginekomastii polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu poprzez jego odessanie (zabieg liposukcji), co określa się jako lipomastia.

W naszej klinice wykonujemy objawowe leczenie zarówno ginekomastii gruczołowej, jak i tłuszczowej. Zdarza się, że przerost męskich piersi wymaga połączenia obu metod.

Operacja ginekomastii - cena

Chirurgia plastyczna – ginekomastia gruczołowa

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Ginekomastia gruczołowa8 000 – 10 000 zł
Dodatkowa doba pobytu w klinice800 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej piersi wliczono koszt: pierwszej doby pobytu w klinice pod stałą opieką medyczną, wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej piersi nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego, ewentualnej kolejnej doby pobytu w klinice, pierwszych i kolejnych ubranek uciskowych.
***Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Ubranka uciskowe po operacji ginekomastii

 
Rodzaj1 sztuka
Pas piersiowy140 zł
Pas brzuszny340 zł
Body męskie440 zł
Kamizelka430 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Leczenie ginekomastii
 • Piersi męskie.

Mocne strony zabiegu

 • Natychmiastowe i trwałe efekty,
 • Poprawa komfortu życia – wyzbycie się wstydu i ograniczeń,
 • Poprawa wyglądu torsu,
 • Eliminacja nadwrażliwości sutka.

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg ginekomastii gruczołowej wykonuje chirurg plastyczny.

Czy zabieg jest bolesny?

Ginekomastia gruczołowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Ile trwa rekonwalescencja?

Powrót do zdrowia następuje po ok. 6-8 tygodniach od chirurgicznego zabiegu, wcześniej po zabiegu odsysania tłuszczu (liposukcji).

Zasada Działania

Zabieg ginekomastii odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkoza) lub miejscowym

W zależności od zakresu zabiegu Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe lub wprowadzany jest w sedację pod kontrolą lekarza anestezjologa.

Doświadczeni lekarze i precyzyjne wykonanie

Lekarz usuwa nadmiar tkanki gruczołowej po wykonaniu cięcia okrężnego wokół otoczki brodawkowej. Usuwany jest też nadmiar tkanki tłuszczowej.

Brak śladów i blizn

Lekarz zakłada szwy lub specjalne plastry w miejscu mało widocznego cięcia. Po zagojeniu widoczność blizn jest ograniczona do minimum.

Krótki pobyt w klinice

Pacjent po zabiegu ginekomastii tłuszczowej wraca do domu zwykle tego samego dnia. Zabieg z przeprowadzeniem cięcia i usunięciem dużej ilości gruczołu piersiowego wymaga pobytu w klinice przez jedną dobę.

Imponujące efekty

Przerost męskich piersi zostaje całkowicie zredukowany, co jest widoczne od razu po zabiegu. Ostateczne efekty można ocenić po kilku miesiącach.

Wskazania

 • Ginekomastia gruczołowa,
 • Ginekomastia tłuszczowa.

Przeciwwskazania

 • Nieleczona cukrzyca,
 • Niekontrolowane nadciśnienie,
 • Choroby nowotworowe,
 • Choroby serca,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Inne poważne schorzenia,
 • Ogólny, zły stan zdrowia.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszej wizyty lekarz oceni wizualny stan piersi Pacjenta oraz wyjaśni, na jakie efekty można liczyć oraz jakie kroki podjąć. Przed określeniem metody zabiegu ginekomastii konieczne będzie wykonanie USG oceniającego zakres zmian. Pacjent otrzyma dokładne instrukcje oraz listę badań koniecznych do wykonania przed planowanym terminem zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas operacji lekarz usuwa nadmiar gruczołu piersiowego oraz tłuszczu. Zmniejszeniu może ulec także wielkość brodawki. Kolejno zakłada się szwy oraz opatrunek, a w niektórych przypadkach także dreny, które zostaną usunięte 2-3 dni po zabiegu.

Konsultacja kończąca

Zdjęcie szwów odbywa się podczas wizyty kontrolnej w 7 dobie po zabiegu. Przez kilka tygodni konieczne jest noszenie specjalistycznego ubranka uciskowego. Pacjent zostanie poinstruowany o dalszym postępowaniu.

Przed i po

Jak się przygotować?

Dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew, w tym niektórych popularnych środków przeciwbólowych (np. kwas acetylosalicylowy). W dniu zabiegu należy zgłosić się do kliniki na czczo.

Częste pytania

Ile trwa zabieg?

Zabieg w zależności od rodzaju ginekomastii i obranej metody leczenia trwa najczęściej 1-2 godziny.

Czego unikać po zabiegu ginekomastii?

Do lekkiej pracy można wrócić po zdjęciu szwów, czyli w drugim tygodniu po zabiegu, co zależy od zakresu przeprowadzonej ginekomastii. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować ze sportu, wysiłku fizycznego, podnoszenia przedmiotów powyżej 3 kg, pływania, opalania oraz korzystania z sauny i solarium.

Czy okres rekonwalescencji jest bolesny?

W pierwszych dniach po zabiegu można przyjmować łagodne środki przeciwbólowych. Ból oraz możliwe zasinienie szybko mijają, najczęściej przed upływem 10 dni.

Czy efekty są trwałe?

Zabieg ginekomastii gruczołowej daje stałe rezultaty – tkanka gruczołowa nie odrasta. W przypadku ginekomastii tłuszczowej istnieje możliwość ponownego przerostu piersi przy braku odpowiedniej diety i otyłości.

Komentarz eksperta

Operacja plastyczna ginekomastii należy do małoinwazyjnych operacji plastycznych, zwłaszcza jeśli redukcji poddaje się jedynie tkankę tłuszczową. Chirurgiczne zmniejszenie przerostu piersi w przypadku ginekomastii przerostowej nie wymaga długiej rekonwalescencji i praktycznie nie pozostawia śladów, ponieważ niewielkie cięcie wykonujemy tuż pod otoczką brodawki. Zabieg ginekomastii pozwala na jednoczesne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz gruczołu piersiowego, co daje doskonałe rezultaty w sferze estetycznej, ale także poprawia stan emocjonalny Pacjenta. Ginekomastia bez wątpienia jest jedną z poważniejszych przyczyn dyskomfortu psychicznego u mężczyzn. Ta wstydliwa dolegliwość może jednak zostać wyeliminowana po zaledwie półtoragodzinnym zabiegu. Warto jednak pamiętać, że usuwanie ginekomastii gruczołowej stosuje się dopiero wówczas, gdy zawodzą metody farmakologiczne. W pierwszej kolejności należy określić przyczynę zmian przerostowych. Podobnie, jeśli chodzi o ginekomastię tłuszczową, Pacjent powinien zdawać sobie sprawę z tego, że brak zmiany stylu życia może doprowadzić do ponownego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki