Menu

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi (mastopeksja) to zabieg plastyczny, na który decyduje się coraz większa liczba kobiet. Wskazaniem do plastyki biustu, nazywanej również liftingiem jest utrata jędrności w wyniku wielu czynników, jak procesy starzenia, odchudzanie, czy ciąża. Zabieg chirurgicznego podniesienia piersi jest najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie pięknego biustu.

Po 30. roku życia dochodzi do naturalnego spadku poziomu kolagenu w skórze, tkanki tracą swoją gęstość i coraz bardziej widoczne staje się działanie czasu i grawitacji. W konsekwencji piersi opadają i stają się wiotkie, a naturalne podnoszenie biustu przestaje dawać rezultaty.

Niejednokrotnie problem z obwisłym biustem dotyczy również kobiet młodych, u których skóra rozciągnęła się nadmiernie w okresie dojrzewania, a gruczoły osiągnęły zbyt duży rozmiar. Karmienie piersią, nieodpowiednia pielęgnacja, czy szybka utrata wagi wpływają niekorzystnie na wygląd biustu. Często, pomimo dużej dbałości o skórę, piękne piersi pozostają jedynie marzeniem, ponieważ biust zbudowany jest z gruczołów zmieniających objętość nawet kilka razy w miesiącu – w wyniku zmian hormonalnych, temperatury, menstruacji, menopauzy, ciąży.

Operacja plastyczna jest najskuteczniejszym sposobem na podniesienie piersi, dzięki której można uzyskać szybki efekt poprawiający wygląd i zwiększający samoocenę. Podczas zabiegu podnoszenia piersi nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba.

Podniesienie biustu można wykonywać bez wszczepienia implantów. Już samo napięcie skóry i uniesienie piersi daje wizualny efekt pięknego, młodzieńczego biustu, jednak rozmiar nieco się zmniejsza. Z kolei jednoczesne powiększenie i podniesienie biustu wiąże się z użyciem odpowiednich implantów, co wykonuje się podczas jednego zabiegu. Kolejną opcją jest połączenie zabiegu podniesienia piersi z jednoczesną redukcją gruczołu, gdy operowane są zbyt duże piersi.

Podniesienie piersi - cena

 

 

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Podniesienie piersi12 000 - 16 000 zł
Podniesienie piersi z jednoczesnym powiększeniem implantami20 000 - 24 000 zł
Druga doba pobytu w klinice800 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej piersi wliczono koszt: 1 szt. pierwszego specjalistycznego ubranka uciskowego, pierwszej doby pobytu w klinice pod stałą opieką medyczną, wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej piersi nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego, ewentualnej kolejnej doby pobytu w klinice, pierwszych ubranek uciskowych na dodatkowe obszary, kolejnych ubranek uciskowych.
***Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

 • Podnoszenie piersi
 • Lifting piersi
 • Ujędrnianie biustu
 • Korekta kształtu brodawki
 • Zmniejszenie rozmiaru brodawki

Mocne strony zabiegu

 • Szybki i długotrwały efekt plastyki piersi
 • Podniesienie i zmiana kształtu piersi
 • Młodzieńczy wygląd biustu
 • Możliwość korekty kształtu i wielkości brodawek / gruczołów piersiowych
 • Powrót do dawnego położenia piersi
 • Poprawa samopoczucia i komfortu życia

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i jest bezbolesny. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się w okresie pooperacyjnym. Zwykle łagodne środki przeciwbólowe wystarczają do zmniejszenia bólu, a opinie pacjentek zaznaczają, że stopień bólu nie jest wysoki.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg wymaga 7-dniowej rekonwalescencji, jednak przez okres 1-3 miesięcy należy powstrzymywać się od wysiłku. Całkowite wygojenie ran wymaga kilku miesięcy.

Zasada Działania

 

Operacja plastyczna przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym

Pacjentka na czas zabiegu wprowadzana jest w stan nieświadomości pod okiem lekarza anestezjologa. Czas trwania operacji to 120-180 minut.

Zabieg chirurgii plastycznej wykonywany przez wyspecjalizowanego lekarza przy użyciu sprzętu chirurgicznego najwyższej jakości