Podniesienie piersi

Podniesienie piersi (mastopeksja) to zabieg plastyczny, na który decyduje się coraz większa liczba kobiet. Wskazaniem do plastyki biustu, nazywanej również liftingiem jest utrata jędrności w wyniku wielu czynników, jak procesy starzenia, odchudzanie, czy ciąża. Zabieg chirurgicznego podniesienia piersi jest najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie pięknego biustu.

Po 30. roku życia dochodzi do naturalnego spadku poziomu kolagenu w skórze, tkanki tracą swoją gęstość i coraz bardziej widoczne staje się działanie czasu i grawitacji. W konsekwencji piersi opadają i stają się wiotkie, a naturalne podnoszenie biustu przestaje dawać rezultaty.

Niejednokrotnie problem z obwisłym biustem dotyczy również kobiet młodych, u których skóra rozciągnęła się nadmiernie w okresie dojrzewania, a gruczoły osiągnęły zbyt duży rozmiar. Karmienie piersią, nieodpowiednia pielęgnacja, czy szybka utrata wagi wpływają niekorzystnie na wygląd biustu. Często, pomimo dużej dbałości o skórę, piękne piersi pozostają jedynie marzeniem, ponieważ biust zbudowany jest z gruczołów zmieniających objętość nawet kilka razy w miesiącu – w wyniku zmian hormonalnych, temperatury, menstruacji, menopauzy, ciąży.

Operacja plastyczna jest najskuteczniejszym sposobem na podniesienie piersi, dzięki której można uzyskać szybki efekt poprawiający wygląd i zwiększający samoocenę. Podczas zabiegu podnoszenia piersi nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba.

Podniesienie biustu można wykonywać bez wszczepienia implantów. Już samo napięcie skóry i uniesienie piersi daje wizualny efekt pięknego, młodzieńczego biustu, jednak rozmiar nieco się zmniejsza. Z kolei jednoczesne powiększenie i podniesienie biustu wiąże się z użyciem odpowiednich implantów, co wykonuje się podczas jednego zabiegu. Kolejną opcją jest połączenie zabiegu podniesienia piersi z jednoczesną redukcją gruczołu, gdy operowane są zbyt duże piersi.

Podniesienie piersi - cena

Podniesienie piersi

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Podniesienie piersi12 000 – 16 000 zł
Podniesienie piersi z jednoczesnym powiększeniem implantami (Mentor, Motiva)od 22 000 zł
Dodatkowa doba pobytu w klinice800 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej piersi wliczono koszt: pierwszej doby pobytu w klinice pod stałą opieką medyczną, wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej piersi nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego, ewentualnej kolejnej doby pobytu w klinice, pierwszych i kolejnych ubranek uciskowych.
***Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Ubranka uciskowe po zabiegu podniesienia piersi

Rodzaj1 sztuka
Biustonosz300 zł
Biustonosz z pasem360 zł
Biustonosz pooperacyjny z pasem360 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Lifting piersi
 • Podnoszenie piersi,
 • Lifting piersi,
 • Ujędrnianie biustu,
 • Korekta kształtu brodawki,
 • Zmniejszenie rozmiaru brodawki.

Mocne strony zabiegu

 • Szybki i długotrwały efekt plastyki piersi,
 • Podniesienie i zmiana kształtu piersi,
 • Młodzieńczy wygląd biustu,
 • Możliwość korekty kształtu i wielkości brodawek / gruczołów piersiowych,
 • Powrót do dawnego położenia piersi,
 • Poprawa samopoczucia i komfortu życia.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz - chirurg plastyczny.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i jest bezbolesny. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się w okresie pooperacyjnym. Zwykle łagodne środki przeciwbólowe wystarczają do zmniejszenia bólu, a opinie Pacjentek zaznaczają, że stopień bólu nie jest wysoki.

Ile trwa rekonwalescencja?

Zabieg wymaga 7-dniowej rekonwalescencji, jednak przez okres 1-3 miesięcy należy powstrzymywać się od wysiłku. Całkowite wygojenie ran wymaga kilku miesięcy.

Zasada Działania

Operacja plastyczna przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym

Pacjentka na czas zabiegu wprowadzana jest w stan nieświadomości pod okiem lekarza anestezjologa. Czas trwania operacji to 120-180 minut.

Zabieg chirurgii plastycznej wykonywany przez wyspecjalizowanego lekarza przy użyciu sprzętu chirurgicznego najwyższej jakości

Doświadczony lekarz za pomocą specjalistycznego sprzętu przeprowadza zabieg podnoszenia piersi usuwając nadmiar skóry i modelując biust.

Możliwość wykonania dwóch zabiegów plastyki piersi jednocześnie

Podniesienie piersi można połączyć ze zmniejszeniem lub powiększeniem biustu.

Precyzyjne wykonanie liftingu piersi

Lekarz z najwyższą dbałością o szczegóły przeprowadza zabieg, tak aby ograniczyć widoczność blizn do minimum.

Opieka okołooperacyjna towarzysząca zabiegowi chirurgicznemu

Operacja wymaga jednodniowej hospitalizacji. W trakcie pobytu w klinice, jak również podczas wizyt kontrolnych i zdjęcia szwów Pacjentka pozostaje pod opieką lekarza. Na każdym etapie operacji lekarz służy pomocą i chętnie odpowiada na każde pytania.

Wskazania

 • Niezadowolenie z wyglądu piersi,
 • Piersi zwiotczałe po ciąży,
 • Piersi naznaczone procesami starzenia,
 • Nadmiernie rozciągnięta skóra piersi w wyniku zmiany wagi ciała,
 • Niesymetryczne lub duże brodawki i otoczki brodawkowe.

Przeciwwskazania

 • Ogólnie zły stan zdrowia,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej,
 • Zakażenie tkanek w okolicy miejsca planowanego do poddania operacji,
 • Czynny wzrost piersi w okresie dojrzewania,
 • Niekontrolowana cukrzyca,
 • Nieprawidłowa reakcja na wcześniejsze podanie środka znieczulającego,
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza wywiad, który ma na celu ustalenie oczekiwań Pacjentki i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W tym czasie lekarz szczegółowo opisze przebieg zabiegu i ustali zakres plastyki piersi oraz odpowie na pytania.

Wykonanie badań kontrolnych

Lekarz poinformuje Pacjentkę o konieczności przeprowadzenia badań kontrolnych, które ocenią ogólny stan zdrowia. Na podstawie wyników badań lekarz określi możliwość wykonania zabiegu.

Przeprowadzenie zabiegu pod narkozą

Chirurg przeprowadzi zabieg podniesienia piersi według wcześniej ustalonych z Pacjentką szczegółów. Usunie nadmiar skóry, uniesie i wygładzi biust dodając mu jędrności. Biust zostanie wymodelowany i ułożony w odpowiedniej pozycji. W miejscach nacięcia zostaną założone szwy.

Konsultacja kończąca i zdjęcie szwów

Zdjęcie szwów przeprowadza się zwykle w 7-10 dobie po zabiegu, natomiast zmianę opatrunków w 3-10 dniu po operacji.

Jak się przygotować?

Przynajmniej miesiąc przed planowaną datą operacji należy zrezygnować z palenia tytoniu i spożywania alkoholu. W dniu zabiegu podniesienia piersi należy stawić się do kliniki na czczo, czyli już dnia poprzedniego zjeść jedynie lekką kolację, a w nocy (6 godzin przed operacją) nie przyjmować również płynów.

Częste pytania

Jakie badania wykonać przed zabiegiem podniesienia piersi?

Lekarz dokładnie poinformuje Pacjentkę o konieczności wykonania badań kontrolnych, do których należą:

 • Morfologia,
 • grupa krwi,
 • OB – współczynnik stanu zapalnego
 • mocznik,
 • kreatynina,
 • cukier (glikemia na czczo),
 • koagulogram oceniający krzepliwość krwi,
 • jonogram określający stężenie elektrolitów,
 • EKG,
 • Prześwietlenie płuc (RTG),
 • USG piersi z opisem,
 • szczepienie przeciw WZW B.
Czy po zabiegu podniesienia piersi zostaną blizny?

Zastosowanie najnowszych metod chirurgii plastycznej pozwala na zminimalizowanie widoczności blizn, które zlokalizowane są w miejscach możliwych do zakrycia przez bieliznę. Wielkość i umiejscowienie blizn zależy od zakresu zabiegu i obranej metody.

Czy piersi po operacji plastycznej pozostaną w tym samym rozmiarze i kształcie?

Po zabiegu piersi będą wyraźnie odmłodzone, jednak mogą być o rozmiar mniejsze. Istnieje możliwość podniesienia piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantu.

Jakie są zalecenia po zabiegu podniesienia piersi?

Po operacji podnoszenia piersi Pacjentka zostanie poinformowana przez lekarza o sposobie postępowania. W pierwszych dniach po zabiegu piersi są obrzmiałe i twarde, jednak stopniowo uzyskują naturalność. Żeby zapewnić nadanie piersiom pożądanego wyglądu należy do momentu zdjęcia szwów nieustannie nosić specjalny biustonosz, który Pacjentka otrzyma bezpośrednio po zabiegu. Do lekkich, codziennych czynności można powrócić po ok. tygodniu.

Biustonosz utrzymuje piersi w stabilnej pozycji, dlatego będzie go można zdjąć dopiero przy usuwaniu szwów, a przez kolejne 2-3 tygodnie należy zdejmować go jedynie do kąpieli i prania. Zaleca się noszenie biustonosza stabilizującego biust przez okres 1-3 miesięcy. W tym czasie uzyskuje się zamierzony kształt piersi i należy powstrzymywać się od aktywności fizycznej i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Całkowite wygojenie ran następuje po ok. 6-12 miesiącach.

Komentarz eksperta

Operacyjne podniesienie piersi jest jedną z najskuteczniejszych metod chirurgii plastycznej, która pozwala w szybkim czasie znacznie poprawić wygląd biustu. Zabieg podnoszenia biustu przynosi najlepsze efekty, gdy operowane są małe piersi. Pacjentki często decydują się na jednoczesne podniesienie i powiększenie piersi, ale przeprowadzane są korekty również obfitego biustu.

Zabieg polecany jest kobietom, które chcą poprawić swój wygląd, jednak równie ważny jest stan emocjonalny. Przeciwwskazaniem do wykonania podniesienia piersi są wygórowane oczekiwania co do możliwości uzyskania efektów. Lifting piersi może poprawić samopoczucie i zmniejszyć kompleksy, ale wymaga to stabilności emocjonalnej Pacjentki. Chirurgiczne podniesienie biustu pozwala na cofnięcie czasu i odmłodzenie piersi. Jest to idealny sposób na poprawę wyglądu po ciąży, czy odchudzaniu. Cena zabiegu jest adekwatna do efektów, jakie daje operacja podniesienia piersi.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki