Implanty piersi – zabieg chirurgiczny powiększania biustu

Małe piersi to problem, z jakim zmaga się wiele kobiet, gdyż marzą one o tym, aby mieć jędrny i duży biust, który będzie się ładnie prezentował. Jednak jest na to sposób, a pomóc może powiększanie piersi implantami. Właśnie taki zabieg chirurgiczny jest wykonywany u kobiet, które chcą poprawić wygląd swojego biustu i gdy z jego powodu odczuwają dyskomfort. Ważne znacznie ma zarówno wielkość, jak i kształt piersi. Dyskomfort ten sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjne i jest powodem wielu kompleksów, ale też ma duży wpływ na życie intymne.

Dzięki powiększaniu piersi implantami możliwe jest uzyskanie ich odpowiedniej wielkości i kształtu. Innym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest niedorozwój anatomiczny piersi oraz zanik gruczołu piersiowego, który występuje po porodzie. Implanty to doskonały sposób na wypełnienie piersi, ponieważ są to specjalnie uformowane wkładki, które mogą być wypełnione sola fizjologiczną albo żelem silikonowym. Kobiety o wiele częściej decydują się na powiększenie piersi implantami z żelem, ponieważ lepiej przypominają naturalną imitację tkanek piersi, ale też nie pojawia się uczucie przelewania i nie pojawiają się zmarszczki z boków piersi, a do tego są wytrzymałe przez wiele lat.

To, jaką metodę przy powiększaniu biustu zastosuje się, decyduje lekarz. On również wybiera umiejscowienie cięć oraz rodzaj implantów, ale na to mogą mieć również wpływ preferencje pacjentki oraz jej budowa ciała, a przeważnie kształt i wielkość biustu przed zabiegiem, ale też to, jakie chce osiągnąć rezultaty. Implanty można podzielić ze względu na:

 • rodzaj zastosowanego wypełnienia – sól fizjologiczna lub żel silikonowy;
 • teksturę – gładkie, pokryte powłoką poliuretanową oraz z powierzchnią porowatą;
 • kształt – okrągłe lub anatomiczne.

Powiększanie piersi implantami – cena

Powiększanie piersi implantami

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Powiększanie piersi implantami (Mentor, Motiva)od 17 000 zł
Wymiana implantów (Mentor, Motiva)od 19 000 zł
Podniesienie piersi z jednoczesnym powiększeniem implantami (Mentor, Motiva)od 22 000 zł
Dodatkowa doba pobytu w klinice800 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej piersi wliczono koszt: pierwszej doby pobytu w klinice pod stałą opieką medyczną, wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej piersi nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego, ewentualnej kolejnej doby pobytu w klinice, pierwszych  i kolejnych ubranek uciskowych.
***Każdy zabieg powinien być poprzedzony testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać nie później niż 72 godziny przed planowanym zabiegiem. Badanie diagnostyczne jest wykonywane poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli Pacjenta. Skierowanie na wykonanie badania wystawia Klinika Miracki. W przypadku pozytywnego wyniku testu zabieg wykonywany jest po odbyciu przez Pacjenta kwarantanny i uzyskaniu negatywnego wyniku ponownie wykonanego testu.
****Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Ubranka uciskowe po zabiegu powiększania piersi

Rodzaj1 sztuka
Biustonosz300 zł
Biustonosz z pasem360 zł
Biustonosz pooperacyjny z pasem360 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Powiększanie piersi
   • Piersi.

   Mocne strony zabiegu

   • Doskonały efekt powiększonych piersi
    Piersi po powiększaniu implantami wyglądają o wiele bardziej estetycznie, a do tego są kształtne, jędrne i nie są obwisłe. Dzięki temu poprawia się również nasze samopoczucie, ponieważ przestajemy odczuwać dyskomfort z powodu wyglądu swojego biustu.

   • Skuteczność implantów
    Zabieg jest w pełni skuteczny, a efekty utrzymują się długotrwale. Pierwsze efekty widoczne są już po około 3 miesiącach. Natomiast po roku widoczne będą ostateczne wyniki zabiegu, ponieważ przez ten czas piersi się kształtują i znikają blizny, które zaczynają przybierać taki sam kolor, jak nasze ciało.

   • Bezpieczeństwo operacji plastycznej
    Zabieg jest wykonywany przez lekarza specjalistę, więc mamy pewność, że zabieg jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny. Do zabiegu wykorzystywane są najnowocześniejsze implanty marek Mentor i Motiva.

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje chirurg plastyczny.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg nie jest bolesny, ponieważ  jest wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa 14 dni.

   Zasada Działania

   Początek zabiegu chirurgii plastycznej: podanie znieczulenia

   Najpierw lekarz podaje Pacjentce znieczulenie ogólne.

   Wykonanie cięć chirurgicznych

   Możliwe jest wszczepienie implantów piersi na trzy sposoby, czyli pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy, ale też możliwe jest wybranie metody, która łączy oba te sposoby.

   Precyzyjne umieszczenie implantów piersi

   Konieczne jest bardzo precyzyjne i dokładne wymierzenie przestrzeni, w której chce się umieścić implant, ponieważ to od tego zależy, końcowy efekt zabiegu. Następnie zamyka się krwawiące naczynka.

   Założenie szwów przez lekarza chirurga

   Gdy implant jest już włożony w odpowiednie miejsce, rana jest zaszywana warstwowo, a skórę zszywa się szwem śródskórnym.

   Zalecenia po zabiegu chirurgicznym powiększania piersi

   Najlepsze efekty zabiegowe gwarantuje spożycie około 2 litrów wody dziennie, prowadzenie aktywnego trybu życia i stosowanie zdrowej diety.

   Wskazania

   • Zabieg powiększenia piersi wykonuje się na życzenie Pacjentki. Biust można powiększyć, gdy Pacjentce nie podoba się jego aktualny kształt, rozmiar albo jędrność.
   • Korektę piersi można też wykonać, gdy widoczna jest asymetria piersi albo po mastektomii.

   Przeciwwskazania

   • Ciąża i okres karmienia piersią,
   • Miesiączka, gdyż najlepszy czas na przeprowadzenie operacji to 7 – 12 dzień cyklu menstruacyjnego,
   • Opryszczka wargowa,
   • Niedawno przebyta infekcja, choroby bakteryjne, wirusowe u Pacjentki lub osób, które mieszkają z Pacjentką,
   • Podejrzenie raka piersi i zaawansowane zmiany mastopatyczne,
   • Cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości oraz zaburzenia pracy tarczycy – konieczne jest zaświadczenie od specjalisty, że brak jest przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Najpierw konieczna jest wizyta konsultacyjna, podczas której Pacjentka dowiaduje się najważniejszych informacji o przebiegu operacji. Razem z lekarzem Pacjentka wybiera wielkość, rodzaj oraz sposób wprowadzenia implantów, a może to być cięcie w fałdzie podpiersiowym albo około otoczkowym. Ponadto lekarz informuje Pacjentkę o możliwym ryzyku, jakie jest związane z powiększeniem piersi za pomocą implantów. Trzeba też wykonać badania diagnostyczne. Należy zrobić badania laboratoryjne krwi, takie jak: morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia krwi, czyli INR oraz APTT, a także kreatynina, poziom glukozy, poziom elektrolitów, określenie grupy krwi. Do tego trzeba pamiętać o badaniu ogólnym moczu, EKG serca, RTG klatki piersiowej. Poza tym konieczne jest wzięcie szczepionki przeciwko WZW typu B, a u Pacjentek w wieku powyżej 40. lat wykonuje się mammografię.

   Pierwszy zabieg

   Zabieg powiększania piersi trwa około dwóch godzin, a wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym oraz konieczna jest dwudniowa hospitalizacja po zabiegu. Jest kilka metod, z których można wybrać tę najlepszą, aby wszczepić implanty piersiowe. Wybór tej odpowiedniej metody zależy od względów anatomicznych, a także od oczekiwanych rezultatów estetycznych oraz rodzaju implantów i względów medycznych. Implanty można wszczepić na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy albo w sposób, który łączy obie te metody. Przestrzeń, w której chce się umieścić implant, musi być dokładnie wymierzona oraz precyzyjnie przygotowana, a krwawiące naczynia pozamykane. Kiedy włoży się implant, ranę zaszywa się warstwowo, a skóra szyta jest szwem śródskórnym, aby blizna była jak najmniejsza. Zabieg zawsze kończy się założeniem opatrunków oraz specjalnego biustonosza. Nosi się go przez całą dobę przez okres jednego miesiąca.

   Konsultacja kończąca

   Na takiej konsultacji Pacjentka jest informowana przez lekarza o zaleceniach dotyczących pielęgnacji piersi, o tym, jaki wysiłek można wykonywać na początku, a jaki pod koniec gojenia się ran. 

   Jak się przygotować?

   Zabieg powiększenia piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a więc Pacjentka powinna przyjść na operację, będąc na czczo. W tygodniach, które poprzedzają zabieg, zaleca się stosowanie diety lekkostrawnej, ale z drugiej strony nie restrykcyjnej, ponieważ niedobór białka może znacznie utrudnić gojenie się ran pooperacyjnych. Poza tym najpóźniej tydzień przed zabiegiem, osoby, które palą papierosy, powinny je odstawić. Natomiast dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować leków, które zawierają kwas acetylosalicylowy oraz witaminy E, ponieważ obniżają one krzepliwość krwi.

   Częste pytania

   Czy po zabiegu powiększania biustu traci się możliwość karmienia dziecka piersią?

   Nie. Po powiększeniu biustu można karmić dziecko piersią.

   Jakie są wskazania pozabiegowe?Kiedy będą widoczne efekty operacji powiększania piersi?

   Efekty operacji są widoczne po 3 miesiącach, ale ostatecznego kształtu oraz wyglądu piersi nabierają po upływie około roku od operacji.

   Kiedy można powrócić do aktywności fizycznej po powiększeniu piersi implantami?

   Do pracy można wrócić nie wcześniej niż po 7 dniach po operacji. W czasie rekonwalescencji trzeba nosić specjalny biustonosz pooperacyjny oraz ograniczać wysiłek fizyczny. Konieczne jest również pielęgnowanie ran, zgodnie z zaleceniami lekarza. Bardzo ważne znaczenie mają dwa pierwsze tygodnie, a gdy pojawią się jakieś niepokojące objawy, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. To właśnie w tym czasie pojawia się najwięcej powikłań. Pomiędzy drugim a szóstym tygodniem też trzeba unikać wysiłku fizycznego oraz różnych sportów. Natomiast między szóstym a dwunastym tygodniem od operacji piersi będą zaczynały nabierać odpowiedniego kształtu i będą znikały blizny pooperacyjne.

   Jak długo odczuwa się ból po wszczepieniu implantów i jak wygląda proces gojenia się ran po cięciach chirurgicznych?

   Powiększenie piersi związane jest z czasowym odczuwaniem bólu, pojawia się opuchlizna oraz zwiększa się lub zmniejsza wrażliwość brodawek sutkowych. Aby zmniejszyć ból w pierwszych godzinach po zabiegu, podawane są dożylnie środki przeciwbólowe, a przez kolejne dni przyjmuje się środki przepisane przez lekarza. Ból ten zazwyczaj przestaje utrudniać codzienne funkcjonowanie po siedmiu dniach. Ważne jest również to, że u Pacjentki przy poruszaniu ramionami może się nasilać ból, ale jest to proces naturalny, a będzie on odczuwany mniej dotkliwie, gdy będzie się unikać gwałtownych ruchów. Jednak wszystko to ustępuje samoistnie, gdy goją się rany pooperacyjne.

   Komentarz eksperta

   Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć piękny i jędrny biust w odpowiednim rozmiarze, który będzie pasował do sylwetki danej kobiety. Powiększanie piersi implantami to skuteczny i bezpieczny zabieg, z którego skorzystało już bardzo wiele kobiet. Dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Jest kilka rodzajów implantów, którymi można powiększyć biust, ale ich wybór zależy nie tylko od danej Pacjentki, ale również od lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg. Bo tu chodzi nie tylko o samą wielkość, ale również o efekt końcowy, jak i bezpieczeństwo Pacjentki. Dlatego, decydując się na dany implant, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj, teksturę, jak i również kształt. Dzięki temu otrzymamy efekt, który będzie zadowalający zarówno dla kobiety, jak i lekarza, patrząc na względy medyczne. Powiększanie piersi implantami to zabieg, który przeprowadzamy bardzo często, a każda Pacjentka jest zadowolona z późniejszych efektów.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki