Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi jest bardzo popularnym zabiegiem chirurgicznym, który pozwala nie tylko na zmianę rozmiaru biustu, ale często jest również wskazaniem ze względów zdrowotnych. Kobiety, które mają zbyt duże piersi niejednokrotnie uskarżają się na ból pleców, karku i ramion. Na operacyjne zmniejszenie piersi decydują się Panie, które chcą poprawić jednocześnie komfort życia i wygląd.

Problemem kobiet z dużymi piersiami jest również pielęgnacja delikatnej skóry wokół biustu. Tworzące się fałdy narażone są na wzmożoną potliwość, powstawanie podrażnień, a nawet ran trudnych do wygojenia. Duży biust często proporcjonalnie nie pasuje do sylwetki, przez co Panie czują się mało atrakcyjnie. Niejednokrotnie problem dużych piersi utrudnia wykonywanie najprostszych czynności lub uniemożliwia aktywność fizyczną.

Zabieg zmniejszenia piersi polega na wycięciu nadmiaru gruczołu piersiowego, a także tkanki tłuszczowej i skóry. Chirurg wykonuje cięcie w dolnej części biustu, dzięki czemu blizny są mało widoczne. Często łączy się zmniejszenie biustu z jego podniesieniem. Piersi są odpowiednio modelowane, a lekarz z dużą precyzją formuje pożądany kształt. Jeśli biust wymaga dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki oraz lifting unoszący piersi.

Zmniejszenie piersi - cena

Zmniejszenie piersi

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Redukcja piersi14 000 – 18 000 zł
Druga doba pobytu w klinice800 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej piersi wliczono koszt: pierwszej doby pobytu w klinice pod stałą opieką medyczną, wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej piersi nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego, ewentualnej kolejnej doby pobytu w klinice, pierwszych i kolejnych ubranek uciskowych.
***Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Ubranka uciskowe po zabiegu zmniejszenia piersi

Rodzaj1 sztuka
Biustonosz300 zł
Biustonosz z pasem360 zł
Biustonosz pooperacyjny z pasem360 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Zmniejszenie piersi
 • Obustronne zmniejszenie piersi,
 • Zmniejszenie jednej piersi – w przypadku widocznej asymetrii,
 • Zmniejszenie brodawek sutkowych.

Mocne strony zabiegu

 • Natychmiastowy efekt zmniejszenia piersi,
 • Stała redukcja wielkości piersi,
 • Zaletą zabiegu jest podniesienie biustu,
 • Uzyskanie proporcjonalnej sylwetki,
 • Odciążenie kręgosłupa,
 • Ułatwienie codziennej pielęgnacji ciała,
 • Zwiększenie fizycznych zdolności organizmu,
 • Wyrównanie asymetrii piersi i brodawek.

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz - chirurg plastyczny.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg odbywa się po podaniu znieczulenia ogólnego, a Pacjentka pozostaje w nieświadomości i nie odczuwa bólu. Dolegliwości bólowe pojawiają się w okresie pooperacyjnym i konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych przez kilka dni.

Ile trwa rekonwalescencja?

Zabieg wymaga ścisłej rekonwalescencji przez okres ok. 2 tygodni, po tym czasie można wykonywać proste czynności, po ok. 1-3 miesiącach można stopniowo wracać do aktywności fizycznej. Całkowite wygojenie ran wymaga 6-12 miesięcy.

Zasada Działania

Operacja zmniejszenia piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkoza)

Pacjentka wprowadzana jest przez lekarza anestezjologa w stan nieświadomości. Czas trwania operacji to 120-240 minut.

Zabieg chirurgii plastycznej wykonywany jest przez chirurga, który stosuje specjalistyczny sprzęt medyczny

Lekarz zmniejsza piersi poprzez redukcję gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej i nadmiaru skóry.

Modelowanie i podnoszenie piersi

Zmniejszenie piersi odbywa się jednocześnie z ich podniesieniem i nadaniem odpowiedniego kształtu.

Wysokiej jakości opieka okołooperacyjna u specjalistów chirurgii plastycznej

Operacja wymaga jednodniowej hospitalizacji. Pacjentka może liczyć na pomoc specjalistów na każdym etapie zabiegu, zarówno w trakcie konsultacji przed operacją, jak również w czasie jej wykonywania i w okresie rekonwalescencji.

Wskazania

 • Duże piersi,
 • Piersi asymetryczne,
 • Piersi nieproporcjonalne do sylwetki,
 • Ryzyko powstania wad postawy w wyniku obciążenia przez zbyt duży biust,
 • Ból piersi i pleców wynikający z ich dużego rozmiaru.

Przeciwwskazania

 • Zły stan zdrowia Pacjentki,
 • Zaburzona krzepliwość krwi, co stanowi ryzyko krwotoku,
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Infekcje skóry w okolicy klatki piersiowej,
 • Okres dojrzewania,
 • Wysoki poziom glukozy w wyniku nieleczonej cukrzycy,
 • Uczulenie na środki podawane w trakcie narkozy,
 • Nieleczone nadciśnienie tętnicze.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Lekarz ocenia predyspozycje Pacjentki do wykonania zabiegu pomniejszenia piersi poprzez przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i ocenę stanu biustu. Ustalony zostanie zakres operacji, a Pacjentka zostanie poinformowana szczegółowo, jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi i jak postępować przed oraz po operacji plastycznej.

Wykonanie badań kontrolnych

Przed operacją plastyczną zmniejszania piersi konieczne jest wykonanie serii badań kontrolnych, do których należą: morfologia i grupa krwi, odczyn Biernackiego (OB), mocznik, kreatynina, glikemia na czczo (poziom cukru), koagulogram (stopień krzepliwości krwi), jonogram (zawartość elektrolitów), EKG, RTG płuc, USG piersi, szczepienie przeciw WZW B.

Przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym

Chirurg usunie odpowiednią ilość gruczołu piersiowego i dokona wszelkich konicznych korekt w wyglądzie biustu, tak by uzyskać możliwie najlepszy efekt końcowy. Przy niewielkiej redukcji lekarz może usunąć jedynie część skóry i tkanki tłuszczowej. Jeśli zmiana rozmiaru jest duża, konieczne jest usunięcie części gruczołu piersiowego. Korekcie poddaje się także wielkość otoczki brodawkowej, tak by wyglądała proporcjonalnie do piersi i była zlokalizowana w odpowiednim miejscu.

Konsultacja kończąca i zdjęcie szwów

W 1-3 dobie po operacji przeprowadza się usunięcie drenów. Szwy są usuwane zwykle po 8-20 dniach od zabiegu, jednocześnie ze zmianą opatrunków.

Jak się przygotować?

Zaleca się rezygnację z wszelkich używek, jak papierosy i alkohol przynajmniej miesiąc przed operacją zmniejszania piersi. Ok. tydzień przez zabiegiem nie można przyjmować żadnych preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna).

Znieczulenie ogólne może być przeprowadzone u Pacjentki, która stawi się do kliniki na czczo. Należy zrezygnować z pokarmów stałych i wszelkich płynów przynajmniej na 6 godzin przed zabiegiem.

Częste pytania

Czy po operacji zmniejszenia biustu będzie można karmić piersią?

Na zabieg zmniejszenia piersi decydują się również młode kobiety, jednak w takich przypadkach należy mieć świadomość, że operacja może wykluczyć przyszłe karmienie piersią, zwłaszcza jeśli piersi są redukowane o kilka rozmiarów.

Jakie są zalecenia po zabiegu zmniejszenia piersi?

Po zabiegu Zaffiro, który określany jest jako "bankietowy" można bez przeszkód powrócić do codziennej aktywności. Leczenie nie wymaga rekonwalescencji. Może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie skóry, które mija samoistnie.Zmniejszenie piersi to inwazyjny zabieg, który wymaga odpowiedniej rekonwalescencji i współpracy Pacjentki. Bezpośrednio po operacji piersi są obolałe, znacznie opuchnięte i drażliwe. Przez kilka tygodni należy nosić specjalny biustonosz korekcyjny, który utrzyma biust w odpowiedniej pozycji. Po raz pierwszy będzie można go zdjąć przy usuwaniu szwów, czyli po ok. 8-20 dniach. Efekt końcowy powinien być widoczny po ok 1-3 miesiącach, kiedy to będzie można zrezygnować z noszenia stanika. Do czynnej aktywności fizycznej należy wracać stopniowo, jednak nie wcześniej niż po 4-6 tygodniach. Rany wygoją się całkowicie po upływie 6-12 miesięcy. W tym czasie należy zrezygnować również z korzystania z sauny i solarium oraz długotrwałego przebywania w pełnym słońcu.

Komentarz eksperta

Chirurgiczne zmniejszenie piersi jest jedynym skutecznym sposobem na znaczną redukcję biustu o kilka rozmiarów. Kilkutygodniowa rekonwalescencja przynosi imponujące rezultaty i poprawia jakość życia zwłaszcza tych kobiet, które zdecydowały się na zmniejszenie biustu z powodów zdrowotnych. Nie bez znaczenia pozostaje również komfort psychiczny Pacjentki, która pozbywa się kompleksu i nie musi już maskować dużych piersi.

Profesjonalnie wykonany zabieg pozwala nie tylko na zmniejszenie dużych piersi, ale także na nadanie im nowego kształtu i znaczne podniesienie. Efekty zmniejszenia biustu najczęściej są stałe. Należy jednak mieć na uwadze, że duże piersi z czasem mogą ponownie opadać. Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej powinna być przemyślana i świadoma.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki