Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź
Opublikowano

Depilacja laserowa a leki. Co i kiedy można brać?

Kult gładkiego ciała sprawia, że coraz więcej z nas zwraca się ku depilacji laserowej. Pozwala ona na zawsze pozbyć się uciążliwego owłosienia z całego ciała np. nóg, pach, okolic bikini. Zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny i nie niesie za sobą wiele bólu. Każda z nas musi jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do laserowego usuwania owłosienia. Jednym z nich są zażywane leki. Jakie farmaceutyki można zażywać, a które wykluczają przeprowadzenie zabiegu?

Depilacja laserowa a leki: jakie należy odstawić przed zabiegiem?

Do laserowego usuwania owłosienia należy się odpowiednio przygotować. Przygotowania musisz rozpocząć mniej więcej na 3 tygodnie przed planowaną datą zabiegu. Polegają one na odstawieniu niektórych ziół i leków. Ich lista może wiele z nas zaskakiwać, bowiem są to popularne i często stosowane suplementy diety. Mogą one jednak wywołać niepożądane skutki zabiegu ze względu na ich właściwości fotouczulające. Przed zabiegiem depilacji laserowej należy unikać przede wszystkim ziół i mieszanek ziołowych posiadających właściwości detoksykujące, odchudzające i oczyszczające. Takie mieszanki zawierają m.in.:

 •       dziurawiec,
 •       nagietek,
 •       skrzyp,
 •       bratek,
 •       pokrzywę,
 •       melisę,
 •       rumianek,
 •       miętę,
 •       walerianę,
 •       arcydzięgiel,
 •       kminek,
 •       lubczyk,
 •       bergamotkę.

Zioła te znajdują się w wielu suplementach diety, które zażywamy na co dzień na zdrowe, piękne włosy i paznokcie. W przypadku zażywania suplementów, które nie zawierają wyżej wymienionych składników, to ich stosowanie przed epilacją należy skonsultować z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem specjalizującym się w tego rodzaju depilacji. Można to zrobić w Klinice Miracki z Warszawy, gdzie specjaliści od epilacji odpowiedzą na wszystkie pytania Pacjentów.

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe

Nie tylko ziołowe suplementy diety uniemożliwiają wykonanie zabiegu depilacji bikini czy nóg. Musisz pamiętać, że zabieg nie będzie mógł być wykonany, jeśli na 2 dni przed nim będziesz zażywać środki przeciwbólowe takie jak:

 •       ibum,
 •       ibuprom,
 •       ketonal,
 •       aspiryna,
 •       pyralgin.

Jeśli na chwilę przed zabiegiem boli Cię głowa, to jednak nie musisz cierpieć. Bezpieczne będzie zażycie środków przeciwbólowych opartych na paracetamolu.

Depilacja laserowa a antybiotyki

Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia jest także zażywanie niektórych antybiotyków. Na liście zakazanych substancji znajdują się farmaceutyki, które zawierają azytromycynę, metronidazol, kotrimoksazol oraz tetracyklinę. Zażywanie antybiotyków z tymi substancjami należy zakończyć minimum 2 tygodnie przed depilacją laserową.

Antybiotyki to nie jedyne leki, które uniemożliwiają depilację laserową. Pozostałe, które się wymienia to farmaceutyki homeopatyczne, steroidowe, tiazydowe, niektóre z leków przeciwnadciśnieniowych, na serce, moczopędne, sulfonamidy, niesteroidowe środki przeciwreumatyczne, leki przeciwbakteryjne, przeciwdepresyjne, przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, szczepionki np. przeciw grypie.

Depilacja laserowa a kosmetyki

Obok leków, suplementów diety i ziół na liście substancji zabronionych znajdują się też niektóre z kosmetyków. Ze względów bezpieczeństwa bezpośrednio przed zabiegiem nie korzystaj z kosmetyków zawierających witaminę A i C, kremów z substancjami ziołowymi, kwasami BHA i AHA, retinowych i ich pochodnych. Na 24 godziny przed epilacją zrezygnuj też z perfum zawierających w swoim składzie piżmo, olejek z bergamotki, cedrowy, waniliowy, lawendowy, sandałowy.

Depilacja laserowa a leki hormonalne

Na pewno zadajesz sobie teraz pytanie, czy lista leków będących przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia obejmuje leki hormonalne, czyli m.in. antykoncepcje. W tym zakresie nie ma żadnych przeciwwskazań. Tabletki antykoncepcyjne czy plastry nie mają żadnego wpływu na zabieg bez względu na to, czy przeprowadza się depilacje laserową Vectus, Motus czy epilację Thunder MT. W przypadku leków hormonalnych na tarczycę musisz liczyć się z tym, że depilacja laserowa może przynieść mniejszy efekt, niż u osób, które nie stosują tego typu farmaceutyków.

O wszystkich przeciwwskazaniach do depilacji laserowej poinformuje kosmetolog, przeprowadzający zabieg podczas wywiadu. Powie on m.in. jakie leki, suplementy, a także kosmetyki należy odstawić przed epilacją i kiedy przestać je zażywać. Do zaleceń zastosuj się bezwzględnie. W innym przypadku skuteczność epilacji będzie obniżona i mogą pojawić się skutki uboczne.  

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki