AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny pooperacyjne

Blizny pooperacyjne, najczęściej blizny po cesarskim cięciu lub urazach ortopedycznych, to rodzaj blizn przerostowych. W prawidłowym przebiegu gojenia się rany, blizna pooperacyjna może być praktycznie niewidoczna. Zaburzenie tego procesu może jednak doprowadzić do powstania nieestetycznej blizny, a dodatkowo do przerostów i uczucia ciągnięcia. W leczeniu blizn pooperacyjnych bardzo duże znaczenie ma ich wiek – im blizna jest starsza, tym trudniejsze jest jej usuwanie.

Blizny pooperacyjne – charakterystyka

W początkowej fazie rany pooperacyjne mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnię skóry, jednak z czasem poszerzają się i unoszą, przez co stają się bardziej widoczne. Na powierzchni skóry może także pojawić się charakterystyczne stwardnienie. W większości przypadków blizna pooperacyjna (nawet jeśli jest cienka) odróżnia się odcieniem od zdrowej skóry – zazwyczaj przybiera czerwony lub siny kolor, który utrzymuje się przez wiele lat.

Blizny pooperacyjne – leczenie

Blizny pooperacyjne należy na początku poddać odpowiedniej pielęgnacji. Bezpośrednio po zabiegu warto zastosować samoprzylepne plastry na blizny pooperacyjne, które wpływają na poprawę wyglądu zmiany skórnej. Kiedy proces gojenia się rany całkowicie się zakończy, można zastosować specjalną maść na blizny pooperacyjne z dodatkiem takich składników, jak: witamina C, retinoidy, kwas glikolowy czy witamina E. Przydatny może okazać się także delikatny masaż, który skutecznie działa na świeżą ranę i pobudza procesy regeneracyjne, które wpływają na zmniejszenie widoczności blizny.

Blizny pooperacyjne – usuwanie

Prawidłowa pielęgnacja i wczesne leczenie blizny pooperacyjnej ułatwi proces jej usuwania w przyszłości. Usuwanie blizn pooperacyjnych może odbywać się przy pomocy tradycyjnego zabiegu chirurgicznego lub nowoczesnych metod medycyny estetycznej, np. mezoterapii, złuszczania chemicznego, mikrodermabrazji czy laseroterapii.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn:

Mikroplazma Accent
Karboksyterapia
Laser iPixel
Discovery Pico
Laser Icon 1540
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki