Brodawki narządów płciowych

Brodawki narządów płciowych to następstwo zarażenia wirusem HPV, inaczej nazywanego wirusem brodawczaka ludzkiego. Jest on niebezpieczny szczególnie dla kobiet, ponieważ niektóre jego rodzaje mogą wywoływać raka szyjki macicy.

Brodawki narządów płciowych – przyczyny

Wiadomo już, że to właśnie wirus HPV jest przyczyną pojawiania się brodawek narządów płciowych. Do zarażenia dochodzi drogą płciową, przez każdy typ stosunku seksualnego. Obecnie mówi się o ponad 100 odmianach tego wirusa, przy czym jedynie niewielka część skutkuje objawami w postaci brodawek narządów płciowych. Niekiedy zdarza się też, że wirus zostaje przekazany dziecku przez matkę przy porodzie.

Brodawki narządów płciowych – objawy

Brodawki narządów płciowych mogą objawiać się na różne sposoby, w tym w postaci niewielkich skupisk o strukturze przypominającej kalafiora lub też w charakterze zmian o wyglądzie ciemniejszych, pojedynczo rozmieszczonych na skórze zmian. Brodawki te występują również jako narośla wychodzące ponad powierzchnię skóry, gładkie bądź chropowate. W przypadku wirusa HPV objawy często nie pojawiają się od razu po zakażeniu, a dopiero po kilku tygodniach czy nawet miesiącach.

Brodawki narządów płciowych – leczenie

Ze względu na możliwe fatalne konsekwencje zarażenia wirusem HPV, leczenie brodawek narządów płciowych należy rozpocząć jak najszybciej. Zwykle stosuje się chirurgiczne metody usuwania samych zmian, jednak warto wybrać się również do specjalisty dermatologa-wenerologa. Należy także pamiętać, że choroba ta ma tendencje do nawrotów.

Polecane zabiegi usuwania brodawek narządów płciowych:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki