NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Cellulit na skórze

Cellulit na skórze to problem, z którym mają do czynienia głównie kobiety. Nieestetyczne zmiany na udach, brzuchu, ramionach czy pośladkach mogą wystąpić u każdej kobiety, bez względu na masę ciała – poza zaburzeniami w spalaniu zmagazynowanej tkanki tłuszczowej, przyczyną tego problemu jest nadmierne włóknienie (twardnienie) tkanki łącznej. Z medycznego punktu widzenia cellulit tworzy nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, w której grudki tłuszczu modelują puste przestrzenie między sobą, pozwalając zbierać się w nich wodzie oraz zbędnym produktom przemiany materii. Następnie w tym miejscu pojawia się obrzęk, który prowadzi do problemów z ukrwieniem, czego efektem jest właśnie cellulit.

Cellulit na skórze – przyczyny

Cellulit na skórze pojawia się wtedy, gdy zachwiana zostaje równowaga pomiędzy magazynowaniem a uwalnianiem tłuszczów. Jeśli tłuszczów w organizmie jest zbyt dużo, komórki tłuszczowe rosną i zaczynają się mnożyć – powiększają swoją objętość i zaczynają uciskać okoliczne tkanki i włókna, prowadząc do deformacji skóry i pojawienia się na niej nierówności. Odpowiedzialne za to mogą być różne czynniki, ale najczęściej jest to po prostu źle zbilansowana dieta, brak ruchu, zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, zażywane leki (np. antykoncepcja), wiek, choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, otyłość) oraz nieodpowiedni styl życia (np. palenie papierosów, krótki sen, spożywanie dużych ilości alkoholu).

Cellulit na skórze – rodzaje

Cellulit wodny (twardy) – pojawia się najwcześniej i można go zobaczyć jedynie podczas ściskania skóry. Jest to przypadłość charakterystyczna dla nastolatek i osób uprawiających sport.
Cellulit miękki – wywołany jest przez zbyt małe napięcie mięśni i wiotkość skóry. Jest widoczny w pozycji siedzącej i stojącej bez potrzeby ściskania skóry. Pojawia się najczęściej u osób mało aktywnych fizycznie.
Cellulit obrzękowy – towarzyszy mu skłonność do obrzęków, szczególnie na kostkach i łydkach. Cellulit tego typu jest miękki w dotyku i bardzo często pojawia się u kobiet w drugiej połowie cyklu.
Cellulit włóknisty – to rodzaj cellulitu, przy którym najbardziej widoczna jest struktura ,,skórki pomarańczowej’’. Jest bardzo trudny do zredukowania.

Cellulit na skórze – objawy

Charakterystycznym objawem cellulitu są widoczne pod skórą, stwardniałe grudki tłuszczu, przypominające pomarszczoną skórkę pomarańczy. Efekt ten wynika z powiększania się komórek tłuszczowych, które zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne wokół nich. To sprawia też, że pogorszeniu ulega krążenie i przemiana materii w komórkach, słabiej przyswaja się tlen i składniki odżywcze, zaś toksyny usuwane są znacznie wolniej. Dodatkowo nasz organizm stara się magazynować tłuszcz ,,na później”, dlatego walka z tą przypadłością jest tak trudna.

Cellulit na skórze – leczenie

Cellulit na skórze możemy zwalczać przy pomocy domowych metod (masażów i silnie działających kosmetyków), jak również specjalistycznych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Skutecznymi zabiegami na cellulit są m.in. masaż próżniowy, karboksyterapia, mezoterapia igłowa, laseroterapia czy zabiegi z użyciem ultradźwięków.

Polecane zabiegi w leczeniu cellulitu:

Accent Prime

Accent Ultra V

Karboksyterapia

Endermologia LPG Alliance

Vela Shape

Alidya

Onda Deka

Storz Medical

i-Lipo

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki