Skip to main content

Fotoodmładzanie

Klasyczne fotoodmładzanie polega na stymulowaniu komórek skóry wiązkami światła, tzw. IPL (ang. Intense Pulse Light). Są one rozproszone i mają różną długość, co sprawia, że docierają do różnych warstw skóry, działając na tkankę kompleksowo. Coraz częściej jednak wykonuje się tzw. fotoodmładzanie laserowe.

Fotoodmładzanie – efekty

Fotoodmładzanie to bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który pozwoli na wyraźne odmłodzenie i wygładzenie skóry. Dzięki niemu można pozbyć się:
Zmarszczek – skóra się napręża, a załamania ulegają wygładzeniu
Rozszerzonych porów – znacznie zmniejszy ich widoczność
Popękanych naczynek – procedura stosowana jest m.in. w celu wspomagania walki z trądzikiem różowatym
Przebarwień – związanych z wiekiem, trądzikiem lub zmianami pojawiającymi się na skórze pod wpływem promieni słonecznych.
Fotoodmładzanie IPL bądź laserowe poprawia wygląd skóry w szybki i bezpieczny sposób. Można je stosować na różnych częściach ciała. Zabieg przeprowadza się również w charakterze profilaktyki przeciwstarzeniowej, dlatego może być wykonywany w niemal każdym wieku, zwłaszcza u osób, u których występują już pierwsze zmiany wywołane działaniem promieni słonecznych.

Fotoodmładzanie – na czym polega

Intensywny, pulsujący promień światła (ang. IPL – Intense Pulse Light) lub wiązka lasera, stosowana podczas zabiegu fotoodmładzania, rozgrzewa skórę, stymulując powstawanie w tkance nowych włókien kolagenu i elastyny oraz powodując ich skracanie. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie efektu wygładzenia skóry i rozjaśnienia przebarwień.
Sam zabieg trwa od kilku minut do ok. godziny i nie wymaga znieczulenia. W trakcie procedury pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie. Po sesji fotoodmładzania należy unikać dużego nasłonecznienia i stosować kremy z wysokim filtrem. Zaleca się również unikanie makijażu, sauny, dużego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków z dodatkiem alkoholu do kilku dni po zabiegu. W przypadku fotoodmładzania cena zależy głównie od partii ciała, na której będzie ono wykonywane, a także od wybranego gabinetu czy kliniki.

Polecane zabiegi fotoodmładzania:

0