AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Fotostarzenie

Fotostarzenie, inaczej określane jako photoaging, to nic innego, jak przyspieszone starzenie skóry na skutek działania promieni słonecznych. Jest szczególnie widoczne nie tylko u osób wystawiających swoją skórę na długotrwały kontakt z promieniowaniem UV, lecz także tych, które nie stosują odpowiedniej ochrony, np. w postaci filtrów.

Fotostarzenie – przyczyny

Fotostarzenie skóry może wynikać zarówno z wystawiania skóry na działanie naturalnych promieni słonecznych, jak i sztucznie generowanego promieniowania UV, np. przez lampy w solarium. Powoduje to uszkodzenia tkanki, początkowo niewidoczne, niekiedy określane mianem ,,blizny posłonecznej”, która po dłuższym kontakcie z promieniowaniem uwidacznia się w postaci zmarszczki. Wszystko to dzieje się na skutek stymulowania przez promienie słoneczne powstawania enzymów, które niszczą kolagen i elastynę – białka odpowiedzialne za młody wygląd tkanki.

Fotostarzenie – objawy

Fotostarzenie skóry objawia się na różne sposoby, m.in. przez: przebarwienia skóry (zwłaszcza w miejscach, gdzie tkanka jest cieńsza, wrażliwsza lub uszkodzona), odbarwienia na twarzy, zmarszczki – również głębokie bruzdy, teleangiektazje (pod wpływem promieniowania osłabieniu ulegają również ściany naczyń krwionośnych), zwiotczenie tkanki, suchość skóry,pogrubienie lub ścieńczenie naskórka.

Fotostarzenie – leczenie

W walce z fotostarzeniem skóry najważniejsza jest profilaktyka – najlepiej unikać ekspozycji skóry na słońce w godzinach najsilniejszego promieniowania, a więc między 10 a 15, a także stosować wysokie filtry latem oraz zimą, np. na stoku koniecznością jest 50 SPF. Filtr odpowiedni do zastosowania w innych warunkach zależy m.in. od fototypu skóry. Jeżeli skóra uległa już fotostarzeniu, najlepszym wyjściem mogą okazać się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W takiej sytuacji zaleca się m.in. laserowe odmładzanie frakcyjne oraz inne zabiegi z użyciem lasera – zarówno napinające i wygładzające skórę, jak i usuwające z jej powierzchni przebarwienia. Wysoką skuteczność wykazują też metody eksfoliacji, w tym peelingi chemiczne, dermabrazja lub mikrodermabrazja.

Polecane zabiegi w leczeniu fotostarzenia:

Peeling chemiczny
Yellow Peel
Ferulac Peel
Whitening
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Fit
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Dermabrazja laserowa Fotona
Odmładzanie frakcyjne Dye VL
Clear Lift
Discovery Pico
Laser Icon
PicoSure
Laserowe odmładzanie i usuwanie przebarwień Cutera Excel V+ Genesis V

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki