Menu

Konsultacja kosmetologiczna

Konsultacja kosmetologiczna, przez niektórych nazywana także konsultacją kosmetyczną, polega na rozmowie pacjenta ze specjalistą m.in. przed wykonaniem zabiegów kosmetologicznych, a także na zbadaniu stanu skóry. Ma ona na celu m.in. zdiagnozowanie typu skóry oraz ustalenie dalszego postępowania w konkretnym przypadku. Na konsultację kosmetologiczną można zgłosić się do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Konsultacja kosmetologiczna – cele

Konsultacja kosmetologiczna ma na celu przede wszystkim:
Określenie typu skóry
Doradzenie odpowiednich usług kosmetologicznych
Zakwalifikowanie pacjenta do najlepszych dla niego zabiegów medycyny estetycznej (wyłącznie w przypadku lekarzy!)
Przygotowanie skutecznego planu pielęgnacji
Porady dotyczące trybu życia, który również odbija się na kondycji skóry.
Coraz częściej, poza klasycznym sprawdzaniem stanu skóry jedynie za pomocą oględzin, stosuje się badanie komputerowe – to nowoczesne narzędzie diagnostyki kosmetologicznej pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne określenie problemu, z którym przyszedł pacjent lub klient. W wielu gabinetach praktykuje się również analizowanie składów używanych kosmetyków.

Konsultacja kosmetologiczna – przygotowania

Przed przyjściem na konsultację kosmetologiczną warto:
Przygotować kosmetyki, których używamy na co dzień – być może specjalista będzie chciał się im uważniej przyjrzeć
Uświadomić sobie swoje przyzwyczajenia, przede wszystkim te związane z pielęgnacją – to wiele mówi o przyczynach stanu skóry
Spisać listę zażywanych leków – niektóre mogą mieć duży wpływ na stan tkanki, a także stanowić przeciwwskazanie do niektórych zabiegów kosmetologicznych, czy medycyny estetycznej.
Na konsultację kosmetologiczną najlepiej przyjść bez makijażu – podczas zmywania może dojść m.in. do podrażnienia tkanki, co zaburzy wynik badania.

Polecane zabiegi podczas konsultacji kosmetologicznej:

Nowoczesna analiza skóry – Life Viz