AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty – żuchwa

Niedoskonałości skórne w postaci krost wzdłuż żuchwy powstają najczęściej jako efekt trądziku. Czasem zdarza się jednak, że pojawienie się pryszczy na żuchwie wskazuje na nieprawidłowości w organizmie, które wymagają niezwłocznego leczenia. Dlatego w momencie pojawienia się tego rodzaju defektów urody, warto odwiedzić dermatologa. Specjalista zleci odpowiednie badania lekarskie, na podstawie których dokona szybkiej diagnostyki wobec podskórnych grudek na żuchwie, a także wskaże najwłaściwszą terapię.

Krosty – żuchwa – przyczyny

Podłożem powstawania krost wzdłuż żuchwy najczęściej są hormony. W przypadku nastolatków, podskórne grudki na żuchwie mogą pojawić się z racji trądziku młodzieńczego, okresu dojrzewania i zmian hormonalnych. Podobnie dzieje się u kobiet w ciąży, wtedy za wykwity odpowiada trądzik dorosłych. Jednak nie tylko ta choroba i hormony związane są z występowaniem pryszczy na żuchwie, za ich „wysyp” odpowiedzialny jest również stres. Ponadto, czynnikiem wpływającym na rozwój choroby jest też niewłaściwa dieta, bogata w cukry, tłuste i ostre potrawy, a także palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Zdarza się też, że za krostami wzdłuż żuchwy stoi alergia skórna.

Krosty – żuchwa – leczenie

Kuracja wobec pryszczy na żuchwie tak w przypadku trądziku dorosłych, jak i młodzieńczego obejmuje antybiotykoterapię oraz doustne stosowanie retinoidów, najczęściej izotretynoiny. Są one pochodną witaminy A i działają przeciwłojotokowo. Natomiast leczenie zaburzeń hormonalnych nierzadko wymaga stosowania środków antykoncepcyjnych. Jeśli chodzi zaś o terapię w przypadku alergii, lekarz zaleca przyjmowanie leków przeciwhistaminowych oraz glikokortykosteroidów do stosowania na skórę, które mają silne działanie przeciwzapalne.

Krosty – żuchwa – profilaktyka

Dobrą profilaktyką jest przede wszystkim dbałość o unikanie stresu i używek. Poza tym, wskazane jest stosowanie zbilansowanej diety, w postaci przeważającej ilości warzyw i owoców, a także unikania żywności przetworzonej, fast foodów, tłustych potraw oraz ostrych przypraw. Czynniki te wpływają bowiem na zwiększenie wydzielania łoju i powstawanie niedoskonałości skórnych. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry, która powinna opierać się na dokładnym jej oczyszczaniu i stosowaniu specjalnych kosmetyków  – żelu antybakteryjnego oraz kremów z retinoidami czy witaminą C. Substancje te zapobiegają rogowaceniu naskórka, rozjaśniają przebarwienia i sprzyjają lepszej prezencji cery. Pomocnym środkiem zapobiegawczym jest także regularne stosowanie zabiegów medycyny estetycznej, takich jak chociażby peelingi czy maski, przeprowadzanych przez doświadczonego kosmetologa.

Polecane zabiegi w leczeniu krost na żuchwie

Z pewnością zabiegami polecanymi zarówno w przypadku występowania pryszczy na żuchwie, jak i blizn potrądzikowych są, między innymi:Discovery PicoIcon 1540Peeling chemicznyAlma Harmony iPixelMaska tretinoinowaCosmelanYellow PeelPeeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling WhiteningPicoSure Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki