Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka, nazywana także lwią bruzdą, to pionowa zmarszczka na czole, umiejscowiona między brwiami. Może składać się z dwóch głębszych bruzd lub kilku mniejszych. Szczególnie widoczna podczas mrużenia oczu, nadaje twarzy srogi wygląd, przez co potrafi znacznie zmniejszyć jej atrakcyjność.

Lwia zmarszczka – przyczyny

Lwia zmarszczka należy do zmarszczek mimicznych, w związku z czym jej podstawową przyczyną jest naturalna ekspresja twarzy. Wszystko dzieje się za sprawą mięśnia umiejscowionego tuż przy podstawie nosa, tzw. mięśnia marszczącego brwi (łac. musculus corrugator supercilii). Przy każdym zmarszczeniu brwi mięsień kurczy się, co po pewnym czasie może pozostawić trwałe ślady. Na początku po rozkurczeniu się mięśnia skóra pozostaje gładka, jednak wraz z upływem czasu tkanka traci jędrność i elastyczność, a zmarszczka między brwiami staje się widoczna niezależnie od wyrazu twarzy. Pojawieniu się lwiej zmarszczki mogą sprzyjać także czynniki genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy lub jej całkowity brak.

Lwia zmarszczka – usuwanie

Początkowo, gdy poziome zmarszczki na czole są jeszcze słabo zarysowane, można spróbować zniwelować je odpowiednimi kosmetykami – przede wszystkim zadbać o nawilżenie skóry – lub delikatnym masażem w miejscu ich powstawania. W przypadku pionowej zmarszczki między brwiami bardzo ważne jest też noszenie okularów przeciwsłonecznych – gdy mrużymy oczy pod wpływem słońca, wada się pogłębia. Jeśli problem jest bardziej zaawansowany, możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej – jad kiełbasiany na lwią zmarszczkę to jeden z popularniejszych i skuteczniejszych zabiegów. Stosuje się także wypełnianie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym lub preparatem odżywczym. Dobrym pomysłem będą również peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja, które pobudzą procesy produkcji kolagenu i elastyny w tkance. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest również usuwanie lwiej zmarszczki laserem.

Polecane zabiegi usuwania lwiej zmarszczki:

Discovery Pico

PicoSure

Alma Harmony
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial 
Kwas hialuronowy
Neauvia Organic 
Peeling medyczny PRX

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki