AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie na tle nerwowym

Życie w ciągłym napięciu, nadmiernym stresie bardzo często powoduje wypadanie włosów. Odnotowano również pewne przypadki całkowitego wyłysienia na skutek traumatycznego przeżycia. Wypadnięcie wszystkich włosów następuje jednak po pewnym czasie, a nie natychmiast jak się często uważa. Stres wywołuje najczęściej dwa rodzaje łysienia: androgenowe i telogenowe.

Łysienie na tle nerwowym- mechanizm powstawania

Napięcie, nerwowy styl życia, ciągły pośpiech często przekłada się również na kondycję włosów. Regułą jest zahamowanie wzrostu włosa, stopniowe jego osłabienie, a w konsekwencji wypadanie. Dochodzi do zaburzenia wzrostu włosów, najczęściej szybszego przechodzenia od fazy anagenu do fazy katagenu, czasem do zapalenia mieszka włosowego. Duży wpływ na niszczenie włosów ma kortykotropina, która w zwiększonych ilościach wydzielana jest u osób silnie zestresowanych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ istnieje szereg substancji, które intensywnie wydziela znerwicowany organizm. Sa to: prolaktyna, kortykoliberyny, glikokortykoidy i inne. Ten typ łysienia charakteryzuje się nieregularnymi ogniskami pozbawionymi włosów. Może to być głowa, ale także inne owłosione części ciała. Nieco odmienne podłoże utraty włosów to zaburzenia na tle nerwowym, często obserwowane zwłaszcza u dzieci. Stany takie powodują nagminne wyrywanie włosów, ich zjadanie lub obgryzanie. Tego typu przypadłości wymagają przede wszystkim konsultacji z psychologiem i psychiatrą. Pomoże tu wdrożenie odpowiedniego leczenia, a także poddanie się specjalistycznej terapii.

Łysienie na tle nerwowym- sposoby leczenia

Z łysieniem psychogennym można sobie radzić na kilka sposobów. Najpierw jednak należy starać się wyeliminować źródło stresu, zmienić styl życia, wyciszyć się. Mogą tu być pomocne przeróżne techniki relaksacyjne, terapie psychologiczne, ćwiczenia odprężające, yoga. Farmakoterapia bywa rzadko stosowana, ale może się zdarzyć, że będzie konieczna. Aby odzyskać utracone włosy, można również sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, jak mezoterapia igłowa, leczenie światłem LED, przeszczep włosów. Metoda musi być dobrana indywidualnie przez specjalistę po postawieniu prawidłowej diagnozy.

Polecane zabiegi w leczeniu łysienia na tle nerwowym:

SmartGraft – przeszczep włosów
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki