NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa, zlokalizowana głównie w warstwie podskórnej, pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji. Odpowiada m.in. za magazynowanie substancji odżywczych i pełni rolę termoizolacyjną. Poziom tkanki tłuszczowej w normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, będziemy mieli do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – przyczyny

Za nadmiar tkanki tłuszczowej może odpowiadać kilka różnych czynników. Czasem winne są nasze predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej lub choroby, z którymi się zmagamy. Najczęściej jednak pojawia się w wyniku nieprawidłowej diety i braku aktywności fizycznej. Skłonność do magazynowania nadmiaru tłuszczu w niektórych obszarach ciała lub twarzy wzrasta również z wiekiem.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – objawy

Nadmiar tłuszczu może być widoczny w każdym miejscu na naszym ciele. Najczęściej jednak z nadmiarem tkanki tłuszczowej mamy do czynienia na brzuchu, udach, biodrach, pośladkach, ramionach czy piersiach. Nadmiar tkanki tłuszczowej może pojawić się w okolicy klatki piersiowej również u mężczyzn – dolegliwość ta nosi nazwę ginekomastii. Nadwaga, otyłość, choroby, proces starzenia czy brak odpowiedniej diety i dawki ruchu mogą sprawić, że widoczny nadmiar tłuszczu pojawi się także na twarzy – szczególnie w okolicy brody (tzw. podwójny podbródek).

Nadmiar tkanki tłuszczowej – leczenie

Walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej najlepiej rozpocząć od tradycyjnych metod – to znaczy wdrożenia odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. W tym celu należy udać się do specjalistów: lekarzy, dietetyków czy trenerów personalnych. W usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przydatne mogą okazać się także nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, np. te z użyciem laserów, ultradźwięków, fal radiowych, podczerwieni czy masaży. W niektórych przypadkach redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej musi jednak odbywać się przy pomocy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej.

Przykładowy efekt:

Polecane zabiegi w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo

Liposukcja laserowa – LipoLife 3G 
Wyszczuplanie twarzy Accent
Lipotransfer
Lipoliza iniekcyjna
iLipo
Liposukcja z lipotransferem
Endermologia LPG Alliance
SculpSure
HIFU Sono Queen 
HIFU Utims
HIFU Ultraformer III 
Vela Shape III
Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi
Storz Medical – fala uderzeniowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki