Menu

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, czy inaczej PRP (Platelet Rich Plasma), to koncentrat pozyskiwany z krwi – zawiera w sobie jej płytki oraz niewielką ilość osocza. Stosuje się je m.in. w zabiegach medycyny estetycznej, spośród których najbardziej popularnym jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. ,,wampirzy lifting”.

Osocze bogatopłytkowe – pozyskiwanie

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta, u którego będzie ono stosowane. Zwykle otrzymuje się je z żyły odłokciowej – w przypadku zastosowania osocza bogatopłytkowego do liftingu najczęściej wystarczy ok. 20-30 ml. Krew najlepiej pobierać na czczo, choć w zabiegach medycyny estetycznej nie zawsze jest to wymagane. Następnie krew jest odwirowywania w specjalnej maszynie – w tym procesie oddziela się właściwa substancja w postaci osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym to nie tylko odmładzanie – mają znacznie szersze zastosowanie, np. w przypadku: urazów mięśni, a także wiązadeł czy ścięgien, problemów z kośćmi – w tym złamań i stanów zapalnych, urazów i schorzeń stawów, trudno gojących się urazów tkanki miękkiej, łysienia oraz ,,wampirzego liftingu”.

Osocze bogatopłytkowe – zalety

Osocze bogatopłytkowe zbiera bardzo dobre opinie nie tylko wśród lekarzy, lecz także pacjentów. Wszystko dzięki jego cudownym właściwościom:
Rewitalizującym i odmładzającym – w naturalny sposób ożywia twarz dzięki pobudzaniu syntezy kolagenu – nie daje efektu maski
Nieuczulającym – to doskonała alternatywa dla alergików, zmniejsza ryzyko powikłań i odrzucenia substancji przez organizm.
Zmiany, jakie zachodzą pod wpływem osocza bogatopłytkowego, są trwałe i zaczynają pojawiać się już po kilku dniach.
Osocze bogatopłytkowe – efekty
Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego można osiągnąć: wyraźne odmłodzenie skóry, przyspieszenie gojenia się ran i odbudowy kości, poprawę sprawności ruchowej, a także
zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie porostu nowych.
W przypadku zabiegów osoczem bogatopłytkowym cena zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju procedury, ale też miejsca wykonania.

Polecane zabiegi z osoczem bogatopłytkowym:

Leczenie PRP Magellan
Mezoterapia igłowa
Nowoczesna analiza skóry – Life Viz