Otyłość

Otyłość to choroba, która uważana jest za pandemię XXI wieku. Z otyłością zmaga się około 20% ludzi, a odsetek ten stale rośnie. Przyczyną problemu są najczęściej złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej i czynniki genetyczne. Nieleczona otyłość może doprowadzić do rozwoju innych chorób – cukrzycy, zmian zwyrodnieniowych stawów czy chorób sercowo-naczyniowych.

Otyłość – przyczyny

Predyspozycje genetyczne – w 40% przypadków przyczyną otyłości są czynniki genetyczne, a dokładnie brak genów odpowiedzialnych za prawidłową przemianę materii. Dużą rolę odgrywa tryb życia – zła dieta (bogata w tłuste, wysokokaloryczne i przetworzone produkty), a także nieprawidłowa kultura jedzenia, np. spożywanie potraw w biegu, przyczyniają się na początku do nadwagi, a następnie rozwoju otyłości. Nieodpowiedni sposób żywienia bardzo często łączy się też z brakiem aktywności fizycznej. Ważne są też czynniki psychologiczne – długotrwały stres lub depresja to coraz częstsze przyczyny nadwagi i otyłości. Nie można również zapominać o stanie zdrowia. Choroby – otyłość może towarzyszyć różnym chorobom ogólnoustrojowym i występować bez względu na prowadzony tryb życia. Do chorób przyczyniających się do rozwoju otyłości należą m.in. zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy, niedoczynność przysadki, zespół Turnera czy niektóre choroby dziedziczne, np. osteodystrofia Albrighta.

Otyłość – leczenie

Leczenie otyłości jest procesem długotrwałym i bardzo często wymaga pomocy specjalistów z różnych dziedzin – lekarzy, dietetyków, trenerów personalnych, rehabilitantów czy psychologów. Walkę z otyłością rozpoczyna się przede wszystkim od ustalenia odpowiedniej diety i planu treningów. W niektórych przypadkach niezbędne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego (zmniejszanie żołądka). W przypadku nadwagi i miejscowej otyłości, np. brzusznej, doskonałym sposobem na poprawę wyglądu sylwetki mogą być też zabiegi odchudzające z zakresu medycyny estetycznej, np. endermologia, laseroterapia, liposukcja ultradźwiękowa.

Polecane zabiegi na otyłość:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo
Lipotransfer
Lipoliza Iniekcyjna
i-Lipo
Liposukcja z lipotransferem
Endermologia LPG Alliance
Sculpsure
Vela Shape III modelowanie i ujędrnianie ciała

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki