Skip to main content

Plastyka łydek

Plastyka łydek obejmuje całokształt zabiegów mających poprawić ich kształt i wielkość. W zależności od potrzeb pacjenta, może to być powiększenie i uwypuklenie zbyt słabo zarysowanych łydek lub ich zmniejszenie. Przyczyna niezadowolenia z kształtu naszych łydek może być różna. Czasami są to defekty, które towarzyszą nam od urodzenia, związane z niedorozwojem mięśni łydek. Innym razem mogą to być efekty przeżytych urazów, deformujących tę część. Innym razem chcielibyśmy uzyskać łydki bardziej muskularne (często zdarza się to u mężczyzn) lub przeciwnie – bardziej wysmuklone. Zwykle nie ma zbyt wielu wskazań zdrowotnych do zabiegów tej dolnej części nóg. O poddaniu się plastyce łydek najczęściej decydują kwestie estetyczne.

Plastyka łydek – zabiegi

Istnieje kilka sposobów na poprawę kształtu i wielkości łydek. Zabiegi plastyki łydek dzielą się na te bardziej i mniej inwazyjne. Różnią je także efekty oraz konieczność powtarzalności niektórych z nich. Najbardziej trwałym, ale i najbardziej ingerującym w nasze ciało, jest zastosowanie implantów. Protezy łydkowe mają różne kształty, rozróżniamy implanty anatomiczne i wrzecionowate. Dostosowuje się je do kształtu anatomicznego pacjenta i efektu, jaki chciałby uzyskać. Różne może też być ich wypełnienie, może mieć konsystencje żelu lub stałą. Współcześnie częściej stosuje się implanty gładkie niż te z chropowatą powierzchnią. Alternatywą dla implantów, choć dającą efekt, który utrzymuje się dużo krócej, są zabiegi na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki nim jesteśmy w stanie poprawić proporcje łydek, wymodelować je, pogrubić. Podobne efekty można uzyskać poprzez zastosowanie lipotransferu, czyli przeszczepu własnego tłuszczu. Tłuszcz pobierany jest z obszaru, gdzie występuje w nadmiarze i przeszczepiany do łydki. Pozwala to na wyprofilowanie jej i nadanie pożądanego kształtu. Przy zbyt masywnych łydkach, kiedy zależy nam na wyszczupleniu i wysmukleniu, można skorzystać z zabiegów modelujących ciało, opartych na technologii laserowej, fal podczerwonych czy fal radiowych.

Plastyka łydek – efekty

Dzięki plastyce łydek możemy uzyskać proporcjonalne, zgrabne i wyszczuplone łydki bądź wyglądające na silne i umięśnione. Warto rozważyć różne opcje, wziąć pod uwagę okres rekonwalescencji i ewentualne komplikacje. Niezależnie od zastosowanej metody cieszyć się będziemy wymodelowanymi i odpowiadającymi naszym preferencjom łydkami.

Polecane zabiegi plastyki łydek:

LipoLife 3G