AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Powiększenie piersi

Kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi mają możliwość ich korekcji. Istnieje kilka metod powiększania piersi, oprócz najbardziej znanego wszczepiania implantów stosowane są równie skuteczne, choć mniej inwazyjne sposoby na powiększanie biustu, takie jak lipotransfer. Zaletą stosowania tego rodzaju nowoczesnych technologii jest niewątpliwie fakt, że dzięki nim nie ma już konieczności użycia skalpela do powiększenia małych piersi. Podobnie jest w przypadku pań, które cierpią z powodu asymetrii piersi oraz utraty ich jędrności. Warto skorzystać z tego rodzaju udogodnień i zadbać o odzyskanie dobrego samopoczucia oraz pewności siebie.

Powiększenie piersi – informacje ogólne

Zabieg powiększania biustu stosowany jest zarówno w sytuacji małych piersi, jak i obwisłego biustu, a także kobiet po mastektomii. Metoda powinna być skonsultowana z lekarzem, który na podstawie oczekiwań pacjentki i analizy zdrowia pomaga w doborze najdoskonalszego rozwiązania. Wskazaniem do podjęcia terapii  jest także asymetria piersi, która nierzadko przyczynia się do dyskomfortu psychicznego i obniża samoocenę. Celem terapii jest poprawa wyglądu piersi i wielkości w taki sposób, żeby uzyskać maksymalny poziom satysfakcji z efektów końcowych.

Powiększenie piersi – metody leczenia

Jedną z najpopularniejszych metod powiększania biustu jest wszczepianie implantów. To operacja chirurgiczna, polegająca na delikatnym nacięciu piersi i umieszczeniu torebki wypełnionej żelem silikonowym czy też roztworem soli fizjologicznej pod mięsień lub gruczoł piersiowy. Dostępne są różne modele i kształty implantów, dzięki czemu można wybrać dogodną dla siebie formę leczenia. Małe piersi można także powiększyć poprzez wykonanie lipotransferu połączonego z liposukcją laserową z zastosowaniem technologii  LipoLife 3G lub Vaser Lipo. Technika ta polega na odessaniu własnej, zbędnej tkanki tłuszczowej na przykład z brzucha, pośladków czy ud  i ponownym wykorzystaniu jej, w celu powiększenia piersi, wymodelowania biustu czy rozwiązania problemu asymetrii piersi.

Powiększenie piersi – przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu ujędrniania biustu i zmiany jego rozmiaru na większy wymaga konsultacji lekarskiej, celem doboru odpowiedniej metody leczenia. W zależności od potrzeb danego zabiegu, lekarz może zlecić przeprowadzenie niezbędnych badań krwi, a także USG piersi oraz EKG serca. Ponadto, na dwa tygodnie przed podjęciem terapii należy zrezygnować z przyjmowania aspiryny i jej pochodnych, a także z palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Powiększenie piersi – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu powiększenia piersi jest ciąża i okres laktacji, zakrzepica, nieprawidłowe krzepnięcie krwi, skłonność do bliznowców, infekcje skóry, miesiączka oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Jeśli chodzi o liposukcję to przeciwwskazaniem jest znaczne rozluźnienie lub nadmiar skóry w obszarze zabiegowym, a także rozległe rozstępy w obrębie brzucha.

Powiększenie piersi – zalecenia pozabiegowe

Po wykonaniu wszczepienia implantów należy przyjmować środki przeciwbólowe i prowadzić oszczędny tryb życia. Wskazany okres unikania wysiłku, na przykład w postaci odkurzania, prania ręcznego czy zmywania to przynajmniej 3 tygodnie. Natomiast po zabiegach związanych z odsysaniem tłuszczu można praktycznie od razu wrócić do normalnych czynności życiowych. Konieczne jest jednak noszenie specjalnej odzieży uciskowej i stosowanie masaży limfatycznych.

Polecane zabiegi powiększania piersi:

Lipotransfer połączony z liposukcjąChirurgia plastyczna – powiększanie piersi

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki