Skip to main content

Przeszczep włosów

Przyczyną decyzji o przeszczepie włosów może być ich nadmierna utrata, czyli łysienie. 

Przeszczep włosów jest skutecznym sposobem na rekonstrukcję fryzury. Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje rozwiązania, które dają satysfakcjonujące efekty.

Przeszczep włosów graft – wskazania

Wskazaniami do przeszczepu włosów są różne rodzaje łysienia, które powodują trwałą utratę owłosienia, m.in. łysienie plackowate. Na przeszczep włosów decydują się także osoby, u których pojawiają się tak zwane zakola, czyli utrata włosów na linii czoła i w okolicach skroni. Innym wskazaniem do przeszczepu włosów jest posiadanie rzadkiego owłosienia. Zabieg daje możliwość uzupełnienia włosów, tak, by fryzura wyglądała naturalnie. Z zabiegu przeszczepu włosów korzystają nie tylko mężczyźni, gdyż problem łysienia i rzadkich włosów często dotyczy także kobiet. Coraz częściej przeszczep włosów dotyczy innych okolic ciała niż skóra głowy, mężczyźni decydują się m.in. na przeszczepienie włosów do brody.

Przeszczep włosów – efekty

Dzięki zastosowaniu w przeszczepie włosów, które rosną tak jak naturalne włosy, możliwe jest osiągnięcie naturalnie wyglądających efektów.  Przeszczep pozwala zatem zrekonstruować równomierne owłosienie. Włosy po zabiegu są także mocne i zdrowo wyglądające. Przeszczep włosów jest metodą, która daje długotrwałe efekty, których pełnię osiąga się po kilku lub kilkunastu miesiącach. 

Polecane zabiegi:

Smart Graft