AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Retinol

Retinol – informacje ogólne

Retinol to jeden ze związków organicznych, który zawiera witaminę A. Warto wiedzieć, że ta witamina odpowiada w głównej mierze za nasz młody wygląd. To właśnie dlatego, stosowanie preparatów z retinolem, jest dobrym krokiem w utrzymaniu swojej skóry w świetnej kondycji, a przy tym jest bezpieczny. Związek ten przyczynia się m.in. do:  regulacji wzrostu, różnicowania i regeneracji nabłonków, procesów dzięki którym widzimy o zmroku (jako składnik rodopsyny), hamowania wydzielania hormonu tyreotropowego (hormon tarczycy), zmniejszenia wrażliwości tkanek na działanie tyroksyny (produkowany przez komórki pęcherzykowe tarczycy).

Retinol –  korzyści

To właśnie dzięki retinolu, możemy cieszyć się młodym wyglądem. A przecież młodość to piękność! Związek ten przede wszystkim odmładza nasze komórki skórne oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Jeżeli Twoja skóra jest zniszczona i zrogowaciała to retinol, dzięki delikatnemu złuszczaniu, redukuje ten problem. Dzięki temu naskórek staje się bardziej jednolity. Natomiast działając w głębszych warstwach skóry, związek ten, powoduje wzrost fibroblastów, dzięki czemu następuje zwiększona produkcja kolagenu. To właśnie wtedy skóra uelastycznia się zaś drobne zmarszczki zostają wygładzone. Co ciekawe, retinol okazuje się pomocny także wtedy, gdy mamy problem z kolorem skóry oraz cieniami pod oczami.

Retinol – zabiegi

Retinol kojarzy się przede wszystkim z odmładzaniem. Nie oznacza to jednak, że jego działanie kończy się tylko na tym. Prócz odmładzania, możemy mu zawdzięczać przyśpieszony proces tworzenia nowych komórek skórnych. Sprawdzi się on również w walce z trądzikiem oraz łuszczycą i odżywi skórę. Związek ten stosowaniu jest głownie pod postacią kremów, ale spotkamy go także w tabletkach. Należy jednak pamiętać, że może on powodować skutki uboczne.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki