AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Tatuaż kolorowy

Tatuaż kolorowy to znak graficzny wykonywany na ciele poprzez wprowadzanie tuszu w różnych odcieniach pod skórę. Tworzy się go za pomocą igieł, zwykle profesjonalną maszynką do tatuażu. Najczęściej tatuaże kolorowe przedstawiają dość duże obrazy w różnych stylach – popularne napisy oraz niewielkie symbole zwykle wykonuje się tylko czarnym tuszem. W przypadku tatuażu kolorowego cena często jest nieco wyższa niż przy czarnym. Różnica widoczna jest także w odczuwaniu bólu – jeśli wzór ma być w kilku barwach, zwykle wymaga wprowadzenia większej liczby warstw tuszu.

Tatuaż kolorowy – rodzaje

Istnieje wiele stylów tatuażu kolorowego. Do najczęściej spotykanych należą:
Realistyczny – czyli odwzorowujący rzeczy i postaci możliwie jak najwierniej,
Komiksowy – zainspirowany stylem kreskówek, przede wszystkim lat 90.,
Oldschoolowy – tatuaż kolorowy Old School charakteryzuje się przede wszystkim grubą kreską i małą liczbą szczegółów,
Japoński – nawiązujący do kultury tego kraju, a także wykonywany w stylu inspirowanym pochodzącymi z niego obrazami. Charakterystyczne wzory to smok, ryba Koi czy sakura – kwiat wiśni,
Akwarela – przypominająca styl malarski o tej samej nazwie.
Można również spotkać inne typy tatuażu kolorowego, jak abstrakcyjny, surrealistyczny bądź nawiązujące do subkultur, np. gotycki.

Tatuaż kolorowy – pielęgnacja

Pielęgnacja tatuażu kolorowego przebiega podobnie, jak w przypadku czarnego. Zwykle rana goi się przez ok. 6 miesięcy – w tym czasie należy smarować ją specjalną maścią, a po ok. 3 tygodniach balsamem kilka razy dziennie. O wszelkich szczegółowych zaleceniach powinien poinformować tatuażysta – to jeden z wielu powodów, dla których warto wybrać dobre studio i nie oszczędzać na ozdobie.

Tatuaż kolorowy – usuwanie

Usuwanie tatuażu kolorowego zwykle jest nieco trudniejsze niż pozbycie się czarnego. Może odbywać się na kilka sposobów. Najczęściej praktykuje się:
Usuwanie laserowe – najbezpieczniejsze i skuteczne – nowoczesne lasery bardzo dobrze radzą sobie nawet z tatuażami kolorowymi,
Usuwanie chirurgiczne – chirurg po prostu wycina fragment skóry, na której umieszczony został wzór. Może się odbywać z przeszczepem tkanek i bez,
Złuszczanie skóry – mechaniczne (np. papierem ściernym) lub chemiczne (zwykle kwasem mlekowym). Te metody są jednak stosowane dość rzadko, ze względu na niską skuteczność oraz dużą bolesność i wysokie ryzyko powstawania szpecących blizn.

Przykładowy efekt:

Polecane zabiegi usuwania tatuażu kolorowego:

Laserowe usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego – laser pikosekundowy Discovery Pico

Laserowe usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego – laser pikosekundowy PicoSure

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki