Skip to main content

Usuwanie tatuażu

Zabiegi usuwania tatuażu najczęściej wykonuje się u osób posiadających nieprzemyślany wzór na ciele lub taki, który po prostu znudził się jego posiadaczowi. Niekiedy jednak przyczyny mogą być zupełnie inne, np. zmiana stylu życia. Istnieje kilka metod na pozbycie się niechcianego wzoru, ale za najskuteczniejsze uważa się usuwanie tatuażu laserem.

Usuwanie tatuażu – wskazania

Wskazań do zabiegu usuwania tatuażu może być kilka, w tym nieprzemyślany wzór – np. ten zrobiony pod wpływem chwili czy silnych emocji albo grafiką umieszczoną w nieodpowiednim miejscu – np. zbyt widocznym, co przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Ważna jest także zmiana stylu życia – czasem związana z wykonywanym zawodem, ale też z chęcią zerwania z przeszłością. Innym wskazaniem do usunięcia tatuażu jest problem z wykonaniem coveru. Niekiedy, by przykryć stary tatuaż nowym, należy go najpierw rozjaśnić. Czasem tatuaż po prostu się znudził.

Usuwanie tatuażu – rodzaje

Istnieje kilka sposobów na usuwanie tatuażu, w tym:
Dermabrazja lub peeling – czyli ścieranie wierzchnich warstw skóry. Sposób ten często jest jednak mało skuteczny, a przy tym niesie ze sobą duże ryzyko powstania blizn.
Zabieg chirurgiczny – a więc wycięcie partii skóry, na której znajduje się wzór. Zależnie od wielkości grafiki, procedurę wykonuje się łącznie z przeszczepem tkanki lub bez niego.
Laserowe usuwanie tatuażu – uważane obecnie za najskuteczniejsze. Polega ono na rozbijaniu cząsteczek tuszu wiązką lasera, by organizm mógł samodzielnie je usunąć. Najskuteczniejsze w przeprowadzaniu tej metody są lasery pikosekundowe. O niezwykłej skuteczności tej metody usuwania tatuażu świadczą m.in. opinie specjalistów oraz zadowolonych pacjentów.
W przypadku procedury usuwania tatuażu cena zależeć będzie od wybranej kliniki, metody, a także od wielkości i kolorów grafiki.

Usuwanie tatuażu – efekty

  • zmniejszenie ilości pigmentu w skórze już po pierwszym zabiegu,
  • całkowita likwidacja obcego pigmentu w skórze po indywidualnie dobranej serii zabiegów,
  • skóra bez śladu tatuażu.

Polecane zabiegi usuwania tatuażu: