Utrata owalu twarzy

Utrata owalu twarzy, czyli zmiany w obrębie konturu twarzy, to jeden z charakterystycznych objawów procesu starzenia skóry. To efekt rozluźnienia włókien kolagenowych, zmiany zawartości tkanki tłuszczowej oraz utraty odpowiedniej gęstości w skórze twarzy. Utratę owalu najlepiej można zaobserwować w dolnej części twarzy – w okolicy żuchwy (tzw. chomików). Zmiany te powodują także, że twarz nabiera zmęczonego i smutnego wyglądu.

Utrata owalu twarzy – objawy

Wraz z zanikaniem owalu twarzy skóra staje się coraz mniej sprężysta i poddaje się sile grawitacji. Policzki zaczynają opadać, a rysy twarzy tracić swoją wyrazistość. Linia żuchwy staje się nieregularna, zaś kontur twarzy zamiast litery V zaczyna przypominać literę W, co prowadzi do powstania tzw. chomików.

Utrata owalu twarzy – przyczyny

Główną przyczyną utraty owalu twarzy jest proces starzenia, jednak problem ten może również dotyczyć osób, które w szybkim czasie straciły dużą ilość kilogramów, np. w wyniku diety odchudzającej lub choroby. Wpływ na utratę owalu twarzy mają także zaburzenia gospodarki hormonalnej, predyspozycje genetyczne, nadmierna i intensywna ekspozycja na promienie słoneczne, jak również nasze złe nawyki, np. palenie papierosów.

Utrata owalu twarzy – leczenie

Utrata owalu twarzy to problem, z którym można walczyć przy pomocy szeregu różnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Popularnym sposobem podnoszenia owalu twarzy jest wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego, która przynosi natychmiastowy efekt. Widoczną poprawę można też zauważyć po zabiegach opartych na działaniu fal radiowych, ultradźwięków, nici liftingujących lub innowacyjnych laserów.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty owalu twarzy:

Bezinwazyjne wyszczuplanie twarzy i lifting Accent Ultra V
Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy Accent
Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi
Endermolift
Kwas hialuronowy
Neauvia
Nici liftingujące Princess Lift
Nici liftingujące Happy Lift
Nici liftingujące Silhouette Soft
Frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry Icon
Odmładzanie skóry Pico Sure
Stimulatelift
Vela Shape III
Sono Queen
Ultraformer III
Accent Prime
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki