Utrata owalu twarzy, czyli zmiany w obrębie konturu twarzy, to jeden z charakterystycznych objawów procesu starzenia skóry. To efekt rozluźnienia włókien kolagenowych, zmiany zawartości tkanki tłuszczowej oraz utraty odpowiedniej gęstości w skórze twarzy. Utratę owalu najlepiej można zaobserwować w dolnej części twarzy – w okolicy żuchwy (tzw. chomików). Zmiany te powodują także, że twarz nabiera zmęczonego i smutnego wyglądu.

Utrata owalu twarzy – objawy

Wraz z zanikaniem owalu twarzy skóra staje się coraz mniej sprężysta i poddaje się sile grawitacji. Policzki zaczynają opadać, a rysy twarzy tracić swoją wyrazistość. Linia żuchwy staje się nieregularna, zaś kontur twarzy zamiast litery V zaczyna przypominać literę W, co prowadzi do powstania tzw. chomików.

Utrata owalu twarzy – przyczyny

Główną przyczyną utraty owalu twarzy jest proces starzenia, jednak problem ten może również dotyczyć osób, które w szybkim czasie straciły dużą ilość kilogramów, np. w wyniku diety odchudzającej lub choroby. Wpływ na utratę owalu twarzy mają także zaburzenia gospodarki hormonalnej, predyspozycje genetyczne, nadmierna i intensywna ekspozycja na promienie słoneczne, jak również nasze złe nawyki, np. palenie papierosów.

Utrata owalu twarzy – leczenie

Utrata owalu twarzy to problem, z którym można walczyć przy pomocy szeregu różnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Popularnym sposobem podnoszenia owalu twarzy jest wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego, która przynosi natychmiastowy efekt. Widoczną poprawę można też zauważyć po zabiegach opartych na działaniu fal radiowych, ultradźwięków, nici liftingujących lub innowacyjnych laserów.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty owalu twarzy:

Bezinwazyjne wyszczuplanie twarzy i lifting Accent Ultra V

Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy Accent

Endermolift

Kwas hialuronowy

Neauvia

Nici liftingujące Princess Lift

Nici liftingujące Happy Lift

Nici liftingujące Silhouette Soft

Wolumetria

Frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry Icon

Odmładzanie skóry Pico Sure

Stimulatelift

Vela Shape III

Sono Queen

Ultraformer III

Accent Prime

Zaffiro – bezinwazyjny termolifting