NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Wągier

Wągier – informacje ogólne:

Problem wągrów na twarzy jest jednym z najczęstszych schorzeń dotykających ludzi. Zmagać się z nim muszą, przede wszystkim, nastolatkowie, którzy przeżywają okres burzy hormonalnej. To właśnie wtedy, dochodzi do zbyt dużej ilości produkowanego sebum. A przecież ten łój skórny, nadmiernie produkowany w naszych gruczołach łojowych, zatyka nasze pory. Te z kolei zbierając różne drobne zanieczyszczenia (pot, kurz, martwy naskórek)  wraz z bakteriami, tworzą zaskórniki. Pojawiający się problem może objawiać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich są wągry otwarte – mające postać czarnych, niewielkich kropek. Natomiast drugie – zamknięte – powstają pod powierzchnią naszej skóry. Nazywane są inaczej prosakami i są niewielkimi, wypukłymi krostkami, które zawierają białą kaszę.

Wągier – zapobieganie:

Aby skutecznie zapobiegać pojawianiu się zaskórników, należy dbać o swoją dietę. Ważne jest by unikać gazowanych napoi oraz tłustych potraw. To właśnie one, w głównej mierze, sprzyjają powstawaniu wągrów. Należy także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Niezwykle przydatne, w tym celu, okażą się żele oczyszczające. Nie zapomnij także włączyć, do swojego codziennego rytuału, tonik. Nic tak doskonale nie pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniego pH Twojej skóry! Warto również pamiętać o tym, by za wszelką cenę, nie chodzić spać w makijażu. Ten błąd na pewno zatka Twoje pory. Najważniejsze jest jednak, by pod żadnym pozorem nie wyciskać swoich wągrów. W przeciwnym razie możesz tylko przyczynić się do zwiększenia swoich kłopotów skórnych.

Wągier – zabiegi:

Najodpowiedniejszym zabiegiem, który utrzyma pory w czystości jest peeling. To właśnie on, dzięki właściwościom złuszczającym, pozbędzie się nadmiaru martwego naskórka. Pamiętaj o tym, by stosować go kilka razy w tygodniu. Przy częstszym korzystaniu, wysuszysz swoją cerę. Gdyby kosmetyk ten okazał się nieskuteczny, udaj się do kosmetyczki. Być może mikrodermabrazja, okaże się strzałem w dziesiątkę? Zabieg ten polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka, dzięki działaniu mikrokryształków. Przede wszystkim pamiętaj, że walka z wągrami wymaga czasu, cierpliwości, a także systematyczności.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów:

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki