AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry blizny

Wągry blizny – informacje ogólne:

Wągry – niewielkie, ciemne kropki będące utrapieniem w naszym wyglądzie. Skłonności do ich powstawania najczęściej mają osoby o cerze mieszanej lub tłustej. Nie oznacza to jednak, że ludzie z cerą suchą nie muszą zmierzyć się z tym problemem. Te malutkie zaskórniki powstają, gdy nasza skóra wytwarza nadmiar łoju, który łączy się w trakcie procesu utleniania z bakteriami, potem oraz martwym naskórkiem. Swoje siedlisko mają w naszych porach, które odpowiednio mogą się rozszerzać oraz zwężać – choćby pod wpływem temperatury. Niestety, po ich pozbyciu się jesteśmy narażeni na powstanie blizn – głównie, gdy je wyciskamy.

Wągry blizny – zapobieganie:

Aby skutecznie zapobiegać powstawaniu blizn po zaskórnikach należy pamiętać, by przede wszystkim ich nie wyciskać. Jest to złe, ponieważ to właśnie to w głównej mierze przyczynia się do powstania trwałej skazy na naszej cerze. Dodatkowo, przy takim działaniu jesteśmy narażeni na ryzyko zakażenia.

Warto – zamiast wyciskania – stosować peelingi lub toniki oczyszczające. Istnieje również możliwość wizyty w gabinecie kosmetycznym, gdzie kosmetyczka dzięki profesjonalnemu zabiegowi pomoże uporać się nam z naszym problemem bez trwałych blizn.

Wągry blizny – zabiegi:

Gdy jednak jest już za późno na zapobieganie powstającym bliznom w wyniku wyciskania wągrów, warto wiedzieć, że owe skazy możemy usunąć laserowo. Natomiast zabiegi przeprowadzane przez kosmetyczkę pomogą blizny wygładzić. Do takich czynności należy choćby mikrodermabrazja polegająca na ścieraniu dalszych warstw naskórka. Warto pamiętać również o możliwości oczyszczania naszej skóry kwasami.

Przede wszystkim nie wyciskajmy wągrów, aby zmniejszyć ryzyko powstania blizn!

Polecane zabiegi w leczeniu bliznowców:

Mikroplazma Accent
Karboksyterapia
Laser iPixel
Discovery Pico
Laser Icon 1540

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki