NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Włosy przetłuszczające się

Włosy przetłuszczające się są przede wszystkim problemem natury estetycznej. U jego podłoża mogą stać zarówno niektóre schorzenia, jak i niewłaściwa pielęgnacja. Sposoby na włosy przetłuszczające się u nasady najczęściej obejmują środki do stosowania zewnętrznego.

Włosy przetłuszczające się – przyczyny

Włosy przetłuszczające się związane są z problemem nadprodukcji sebum przez skórę głowy. Dlatego przyczyny tego problemu będą podobne, co w przypadku tłustej cery. Przede wszystkim może to być niewłaściwa pielęgnacja. Zbyt częste mycie, silne środki oczyszczające, a także niestaranne spłukiwanie masek i odżywek to najczęstsze źródła włosów przetłuszczających się. Włosy przetłuszczające się to również efekt zaburzeń hormonalnych, dlatego bardzo często pojawiają się one w okresie dojrzewania. Czasem to również wynik chorób tarczycy. Niekiedy mogą być również efektem stresu i niewłaściwej diety, szczególnie tej obfitującej w słodycze, ostre potrawy oraz produkty wysokoprzetworzone. Czasem zdarza się również, że przyczyną włosów przetłuszczających się są czynniki genetyczne.

Włosy przetłuszczające się – skutki

Włosy przetłuszczające się mogą być wyłącznie problemem estetycznym, jednak lekceważony problem niekiedy miewa poważniejsze konsekwencje. Częstym powikłaniem będą włosy przetłuszczające się i wypadające, nadmiar sebum zatyka bowiem ujścia mieszków włosowych i odcina dopływ tlenu do cebulki. Niekiedy rozwija się również silne podrażnienie skóry głowy, związane z zaczerwienieniem, pieczeniem i świądem. Włosy przetłuszczające się, jeżeli na skórze głowy dojdzie do nadkażenia bakteryjnego, mogą być również przyczyną powstania łupieżu tłustego.

Włosy przetłuszczające się – leczenie

Domowe sposoby na włosy przetłuszczające się mogą być bardzo skuteczne, zaleca się jednak skorzystanie z porady specjalisty w celu upewnienia się co do przyczyn. Zazwyczaj zalecana jest zdrowa dieta i staranna pielęgnacja, w tym stosowanie łagodnych szamponów. Zawsze należy również pamiętać o nakładaniu odżywki w pewnej odległości od skóry głowy. Bardzo ważne będzie również unikanie jej przegrzewania, co stymuluje gruczoły łojowe do wzmożonej pracy. Dobrym pomysłem będzie także wykonywanie regularnego peelingu skalpu.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki