Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem, który dotyka każdego człowieka, ponieważ wynika z naturalnego cyklu rozwojowego włosa – każdy włos rośnie przez około 2-7 lat, po czym wypada. Następnie mieszek włosowy odpoczywa przez kilka miesięcy i cały cykl wzrostu włosa rozpoczyna się na nowo. Dzienna norma wypadania włosów to od 50 do 100 kosmyków – jeśli zostanie przekroczona, będzie to oznaczało, że mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów i niezbędne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

Wypadanie włosów – przyczyny

Zaburzenia hormonalne – np. przyjmowanie lub odstawienie antykoncepcji hormonalnej, menopauza, ciąża. Najczęściej odpowiadają za to żeńskie hormony (estrogeny), które mają istotny wpływ na regulację cyklu wzrostu włosów. Coraz częstszą przyczyną wypadania włosów stają się również zaburzenia w pracy tarczycy – niedoczynność i nadczynność, a także choroba Hashimoto.
Nieodpowiednia dieta – a przede wszystkim niedobory witamin i minerałów związane ze spożywaniem przetworzonego jedzenia lub restrykcyjnymi dietami odchudzającymi. Włosy szczególnie źle reagują na niedobory białka, witamin z grupy B, C i E, a także minerałów: cynku, krzemu, żelaza, miedzi.
Przyjmowanie niektórych leków – np. cytostatycznych, immunosupresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych oraz środków antykoncepcyjnych.
Choroby skóry głowy – nadmierne wypadanie włosów może być związane z takimi chorobami, jak: łuszczyca, grzybica czy łojotokowe zapalenie skóry.
Nadmierny stres – silny stres lub nadpobudliwość może stanowić przyczynę wypadania włosów zarówno u dorosłych, jak i dzieci.
Nieprawidłowa pielęgnacja – np. stosowanie kosmetyków na bazie silnych detergentów, alkoholu i sztucznych substancji, nadużywanie produktów i sprzętów do stylizacji włosów, zbyt częste farbowanie czy związywanie ciasną gumką.
Wiek – skłonność do nadmiernego wypadania włosów wzrasta wraz z wiekiem, co wynika z gorszego ukrwienia mieszków włosowych i braku odpowiednich substancji odżywczych.

Wypadanie włosów – leczenie

Leczenie wypadania włosów warto rozpocząć od zmiany swoich codziennych nawyków pielęgnacyjnych oraz żywieniowych – stosowane przez nas preparaty i suplementy diety powinny być indywidualnie dostosowane do potrzeb potrzeba naszego organizmu i skóry głowy. Jeśli kuracja domowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów niezbędna będzie wizyta u specjalisty – dermatologa lub trychologa – i wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego albo hormonalnego. Skutecznym sposobem na wzmocnienie włosów jest zabieg mezoterapii mikroigłowej, który poprawia krążenie w skórze głowy i pobudza włosy do wzrostu. 

Polecane zabiegi w leczeniu wypadania włosów:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki