NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza to po prostu pionowe zmarszczki wokół ust. Powstają głównie nad górną wargą – najlepiej widoczne są przy robieniu tzw. ,,dziubka”, np. gdy pijemy przez słomkę lub palimy papierosy. Należą do tzw. zmarszczek mimicznych – powodują je w dużej mierze ruchy mięśni twarzy.

Zmarszczki palacza – powstawanie

Zmarszczki palacza zostały nazwane tak ze względu na ich większą widoczność przy charakterystycznym dla palenia ułożeniu ust, jak i dlatego, że u palaczy pojawiają się one znacznie szybciej. To drugie wynika z częstego układania ust w określony sposób oraz szybszego starzenia skóry u osób palących. Jednak to nie jedyna przyczyna powstawania zmarszczek palacza. Należą do nich także: Mówienie – mimika twarzy zawsze odciśnie piętno na skórze, choć zmarszczki wokół ust pojawiają się stosunkowo późno w porównaniu, np. do tych wokół oczu, Picie przez słomkę – pod warunkiem, że robimy to wyjątkowo często. Wynika to z podobnego, jak w przypadku palenia papierosów, ułożenia ust.

Zmarszczki palacza – usuwanie

W przypadku zmarszczek palacza, warto zadbać o ten obszar twarzy odpowiednią pielęgnacją, gdy są jeszcze słabo widoczne – np. przez wklepywanie odżywczych i nawilżających kremów oraz robienie maseczek – w domu lub, dla lepszych efektów, u wykwalifikowanej kosmetyczki. Jeśli bruzdy są już dość widoczne, tym, co na zmarszczki wokół ust zadziała najlepiej, będą zabiegi medycyny estetycznej, takie jak profesjonalne peelingi, pobudzające tkankę do samoregeneracji, zabiegi laserem, mezoterapia, wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym, a czasem także iniekcje z jadem kiełbasianym.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek palacza:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial  Kwas hialuronowy Peeling medyczny PRX Neauvia Organic Mezoterapia igłowa Laserowe odmładzanie frakcyjne FOTONA Laserowe odmładzanie twarzy iPixel Laserowe odmładzanie skóry PicoSure Laserowe fotoodmładzanie Icon Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki