Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza to po prostu pionowe zmarszczki wokół ust. Powstają głównie nad górną wargą – najlepiej widoczne są przy robieniu tzw. ,,dziubka”, np. gdy pijemy przez słomkę lub palimy papierosy. Należą do tzw. zmarszczek mimicznych – powodują je w dużej mierze ruchy mięśni twarzy.

Zmarszczki palacza – powstawanie

Zmarszczki palacza zostały nazwane tak ze względu na ich większą widoczność przy charakterystycznym dla palenia ułożeniu ust, jak i dlatego, że u palaczy pojawiają się one znacznie szybciej. To drugie wynika z częstego układania ust w określony sposób oraz szybszego starzenia skóry u osób palących. Jednak to nie jedyna przyczyna powstawania zmarszczek palacza. Należą do nich także:
Mówienie – mimika twarzy zawsze odciśnie piętno na skórze, choć zmarszczki wokół ust pojawiają się stosunkowo późno w porównaniu, np. do tych wokół oczu,
Picie przez słomkę – pod warunkiem, że robimy to wyjątkowo często. Wynika to z podobnego, jak w przypadku palenia papierosów, ułożenia ust.

Zmarszczki palacza – usuwanie

W przypadku zmarszczek palacza, warto zadbać o ten obszar twarzy odpowiednią pielęgnacją, gdy są jeszcze słabo widoczne – np. przez wklepywanie odżywczych i nawilżających kremów oraz robienie maseczek – w domu lub, dla lepszych efektów, u wykwalifikowanej kosmetyczki. Jeśli bruzdy są już dość widoczne, tym, co na zmarszczki wokół ust zadziała najlepiej, będą zabiegi medycyny estetycznej, takie jak profesjonalne peelingi, pobudzające tkankę do samoregeneracji, zabiegi laserem, mezoterapia, wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym, a czasem także iniekcje z jadem kiełbasianym.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek palacza:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial 
Kwas hialuronowy
Peeling medyczny PRX
Neauvia Organic
Mezoterapia igłowa
Laserowe odmładzanie frakcyjne FOTONA
Laserowe odmładzanie twarzy iPixel
Laserowe odmładzanie skóry PicoSure
Laserowe fotoodmładzanie Icon
Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki