NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Znamię łojowe Jadassohna

Znamię łojowe to zmiana wrodzona skóry w postaci hamartoma, czyli guza o charakterze nienowotworowym będącym zaburzeniem rozwojowym. Choroba ta została opisana w 1985 roku przez niemieckiego dermatologa Josefa Jadassohna, od którego nazwiska wzięła się pełna nazwa schorzenia, czyli znamię łojowe Jadassohna. To rzadka choroba skóry, przy której nie stwierdzono zwiększonych predyspozycji w zależności od płci czy rasy.

Znamię łojowe – wygląd

Znamię łojowe przybiera postać pojedynczego, linijnego lub owalnego, ogniska na obszarze skóry głowy albo szyi. W okresie dojrzewania znamię łojowe Jadassohna przypomina brodawkę, zaś w wieku dojrzałym w obrębie zmiany mogą pojawić się zmiany guzkowe lub guzy. Wraz z upływem czasu istnieje też ryzyko zezłośliwienia zmiany. Znamię łojowe Jadassohna o rozległym charakterze w połączeniu z innymi zaburzeniami rozwojowymi daje obraz zespołu Schimmelpenninga-Feuersteina-Mimsa – rzadkiej choroby z grupy fakomatoz, która objawia się znamionami łojowymi na skórze głowy, drgawkami, wadami wzroku, serca i kości, a także opóźnieniem umysłowym.

Znamię łojowe – diagnostyka

Leczenie znamienia łojowego Jadassohna wymaga przede wszystkim prawidłowej diagnostyki. W tym przypadku możemy mieć do czynienia z diagnostyką różnicową znamienia łojowego, która obejmuje znamię naskórkowe, wrodzone łysienie trójkątne lub hipoplazję skóry, a także infekcje bakteryjne i wirusowe skóry.

Znamię łojowe – usuwanie

Usuwanie znamienia łojowego Jadassohna tradycyjną metodą chirurgiczną powinno odbyć się jeszcze przed okresem dojrzewania.

Polecane zabiegi w leczeniu znamion łojowych:

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Laser frakcyjny CO2

Konsultacja dermatologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki