Skip to main content

Depilacja/Epilacja laserowa

Depilacja laserowa nóg, bikini, pach, pleców, czy twarzy – nasze lasery sprawdzają się w każdym obszarze.

Dzięki zaawansowanej technologii laserowej usuwanie owłosienia u osób z bardzo jasnymi włoskami lub ciemną karnacją nie stanowi już wyzwania. Nasze lasery działają zarówno na cienkie i słabe włoski, jak i ciemne i mocne owłosienie. Szczególnie epilacja laserowa bikini cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest to obszar szybko ulegający podrażnieniom, ze skłonnością do krostek, wysypek i zaczerwienienia.

Epilacja laserowa a depilacja woskiem i golenie maszynką

Depilacja z użyciem lasera jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. To, co wyróżnia ją od tradycyjnych metod, to przede wszystkim trwałość efektów, wynikająca z termicznego zniszczenia cebulki włosa, uniemożliwiająca mu odrastanie. Zaawansowana technologia laserowa niewątpliwie wygrywa z codziennym goleniem maszynką czy bolesnym wyrywaniem owłosienia przy pomocy wosku lub pęsety, których efekty są krótkotrwałe i wymagają ciągłych powtórzeń. Z depilacji laserowej można skorzystać w jednej z naszych Placówek. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem w celu wykluczenia przeciwwskazań, wybrania odpowiedniego sprzętu oraz ustalenia liczby zabiegów, a także ich częstotliwości. Każda z naszych siedmiu Klinik jest w pełni wyposażona, tak więc depilację laserową można wykonać w dogodnej dla siebie lokalizacji w Katowicach, Krakowie, Łodzi lub Warszawie: na Mokotowie, Żoliborzu, Ursynowie i w Centrum Warszawy. 

Efekty i zalety zabiegów depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest nowoczesną metodą usuwania owłosienia z każdego obszaru ciała i odznacza się trwałością efektów. Po serii zabiegów Pacjent może cieszyć się idealnie gładką skórą. Po pewnym czasie mogą pojawiać się pojedyncze, słabe włoski. Wówczas wystarczy wykonać zabieg przypominający, który utrwali rezultaty i przywróci skórze aksamitną gładkość. Wśród opinii naszych Pacjentów na temat depilacji laserowej często pojawiają się stwierdzenia, że jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami i podrażnieniami po goleniu. Niewątpliwie depilacja laserowa to oszczędność czasu, ponieważ kilka zabiegów uwalnia nas od obowiązku ciągłego golenia. W dodatku czas trwania każdego zabiegu to zazwyczaj kilkanaście minut (w zależności od wielkości depilowanego obszaru). Dzięki innowacyjnym laserom, przeznaczonym specjalnie do zabiegów depilacji laserowej, w ciągu kilkunastu tygodni Pacjent może pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Wystarczy kilka sesji depilacji laserowej, aby usunąć niechciane włosy na ciele, na twarzy, a także w okolicach intymnych. Skuteczność zabiegu, bezpieczeństwo i zminimalizowane dyskomfortu są niewątpliwymi zaletami depilacji laserowej.

Jaki laser do usuwania owłosienia wybrać?

Depilacja laserowa może być przeprowadzona za pomocą kilku rodzajów lasera: lasera diodowego (fala o długości 810 nm), lasera aleksandrytowego (o długości 755nm) lub lasera stanowiącego połączenie dwóch wiązek światła: aleksandrytowej o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowej o długości 1064 nm. Przed zabiegiem kosmetolog wybiera laser, a następnie dostosowuje jego parametry do rodzaju i barwy włosów oraz koloru skóry. Urządzenia te charakteryzują się nie tylko dużą skutecznością, ale też delikatnością, dzięki temu, że wyposażone są w dodatkowe głowice chłodzące. Szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące naszych zabiegów, np. ile kosztuje depilacja laserowa, jak długo trwa, co ile należy ją powtarzać, na czym polega, czy depilacja laserowa boli, jak długo utrzymuje się efekt, można znaleźć na podstronach zabiegów umieszczonych powyżej. Dysponujemy nie tylko nowoczesnymi urządzeniami przeznaczonym do depilacji laserowej, ale także Zespołem przeszkolonych kosmetologów, którzy mają doświadczenie w zabiegach epilacji laserowej. Wybierając depilację laserową w Klinice Miracki nie tylko oddacie się w ręce profesjonalistów, którzy otoczą Was najlepszą opieką, ale też wykonacie zabieg innowacyjną metodą depilacji laserowej, która umożliwia trwałe pozbycie się niechcianych włosów.

Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia – na ile starcza i na czym polega?

Podczas zabiegu usuwania owłosienia za pomocą lasera wykorzystywana jest energia światła, jednak sama wiązka światła nie niszczy włosa. Następuje to w fazie selektywnej fototermolizy. Polega ona na destrukcji termicznej tkanek za pomocą ciepła wytworzonego na skutek przyjęcia odpowiednio dużej energii świetlnej. Wywołany efekt termiczny zależny jest od natężenia melaniny, czyli barwnika występującego we włosach i skórze. Energia absorbowana jest przez pigment zawarty we włosie, co prowadzi do podgrzania macierzy włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ tkanki okalające mieszek włosowy nie zostają naruszone. Pod wpływem lasera jedynie włosy będące w fazie anagenu (w fazie wzrostu) mogą ulec zniszczeniu. Ważne, aby wychwycić fazy anagenu wszystkich włosów na danym obszarze – z tego powodu zabieg powinien być powtarzany w określonych odstępach czasu, które wynoszą co najmniej 4 tygodnie. Po wykonaniu serii zabiegów depilacji laserowej możemy cieszyć się trwałym efektem gładkiej skóry bez odrastających włosków.

Wbrew popularnemu mitowi, depilację laserową możemy wykonywać również latem. Z pewnością wymaga to większej dbałości o bezpieczeństwo i ochronę miejsca zabiegowego przed promieniowaniem słonecznym, jednak postępując zgodnie ze wskazaniami kosmetologa, możemy śmiało wykonywać epilację przez cały rok.

Depilacja laserowa dla mężczyzn w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi

Wbrew panującym stereotypom, z zabiegu depilacji korzystają nie tylko kobiety. Również mężczyźni coraz chętniej sięgają po laserową likwidację niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa miejsc intymnych, pleców, czy klatki piersiowej to zabiegi często wybierane przez Panów. W opinii Pacjentów depilacja laserowa jest ogromną pomocą zwłaszcza w sytuacji, gdy zbędne włoski rosną w trudno dostępnych miejscach, a ciągłe golenie przysparza wiele wysiłku i jest czasochłonne. Męska depilacja pach, czy miejsc intymnych pozwala na dłuższe utrzymanie świeżości, natomiast w przypadku usunięcia bardzo bujnego owłosienia np. na plecach i szyi, panowie zyskują na estetycznym wyglądzie. Ponadto epilacja rąk i nóg to rozwiązanie dla sportowców: pływaków, kolarzy i biegaczy, którzy systematycznie muszą poddawać się goleniu, pragnąc uzyskać lepsze wyniki sportowe. Dzięki skuteczności zabiegów oraz trwałości efektów nigdy więcej nie trzeba sięgać po bolesne, czy żmudne metody usuwania włosów. Depilacja laserowa przywraca komfort i wygodę, ostatecznie rozwiązując problem zbędnego owłosienia.

Laserowe usuwanie włosów – cena

Ceny laserowego usuwania włosów wahają się w zależności od poddanej zabiegowi partii ciała oraz od rodzaju lasera. Oczywiste jest, że proporcjonalnie niższą cenę będzie miała depilacja laserowa wąsika od epilacji pleców lub nóg.

Decydując się na zabieg, warto rozważyć zakup pakietu depilacji laserowej, który zazwyczaj jest korzystniejszy cenowo. Koszt jednorazowej epilacji laserowej zaczyna się już 45 zł! Dzięki temu, że efekty depilacji laserowej są trwałe, inwestycja jest jednorazowa, a przez kolejne lata zachowujemy pieniądze, które przeznaczalibyśmy na zakup maszynek, kremów do depilacji, depilatorów czy regularne korzystanie z depilacji woskiem.

Depilacja laserowa w domu – czy jest możliwa?

O ile depilacja maszynką i woskiem jest możliwa do realizacji w domu, o tyle epilacja laserowa wymaga profesjonalnego sprzętu i doświadczonego kosmetologa. Wykonanie w domu zabiegu laserowego usuwania owłosienia może wydawać się kuszące, jednak nie ma możliwości, aby certyfikowany i nowoczesny sprzęt był bezustannie transportowany. W ostatnim czasie dostępne są też specjalne depilatory laserowe do samodzielnego użytku, które jednak nie gwarantują trwałej depilacji. Zdecydowanie bezpieczniej i korzystniej jest wybrać usługi sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej niż decydować się na depilację laserową w domu wykonaną za pomocą sprzętu nieznanego pochodzenia i bez zachowania należytej higieny.

Jeśli marzysz o tym, aby pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób skuteczny i komfortowy, zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej depilacji laserowej w jednej z naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie lub Łodzi.

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej depilacji laserowej w jednej z naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie lub Łodzi.


0