Menu

Laser Fotona Dualis SP

Laser Fotona Dualis SP jest wykorzystywany do zabiegów laseroterapii frakcyjnej w celu odmłodzenia i rozjaśnienia skóry, dermabrazji, a także usuwania blizn, przebarwień oraz znamion skórnych. W błyskawiczny sposób pozwala na uzyskanie spektakularnych, długotrwałych efektów.

W Klinice Miracki urządzenie to znajduje zastosowanie głównie w dwóch przypadkach - laserowego odmładzania skóry metodą laseroterapii frakcyjnej oraz dermabrazji laserowej za pomocą frakcjonowania. Zabieg dedykowany jest wszystkim tym, którzy szybko i małoinwazyjnie pragną zredukować oznaki starzenia oraz poprawić wygląd twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Ponadto, laser Fotona świetnie sprawdza się w przypadku leczenia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, jak też rozstępów czy zniszczeń skóry, z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce (tzw. fotoodmładzanie skóry).

Laserowe odmładzanie frakcyjne Fotona jest dedykowane w pierwszej kolejności tym, którzy chcą: pozbyć się zmarszczek i spektakularnie odmłodnieć, z zastosowaniem małoinwazyjnej metody, wykonać lifting skóry z wykorzystaniem lasera Fotona czy usunąć blizny pooperacyjne czy potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia, a także zniszczenia wywołane nadmierną ekspozycją na słońce.

Laserowe odmładzanie frakcyjne Fotona Dualis SP

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Obszar zabiegu1 zabieg
Twarz1 000 zł 1 500 zł
Szyja lub dekolt700 zł 1 000 zł
Dłonie700 zł 900 zł
Zmarszczki okolicy oczu700 zł 900 zł
Zmarszczki okolicy ust700 zł 900 zł

Dermabrazja laserowa Fotona Dualis SP

Obszar zabiegu1 zabieg
Twarz lub szyja lub dekolt450 zł 1 000 zł

 

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Odmładzanie, usuwanie blizn, przebarwień
 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
Odmładzanie, usuwanie blizn, przebarwień
 • Dłonie
 • Uda
 • Inne partie ciała, gdzie występują blizny czy rozstępy

Mocne strony zabiegu

 • Laser Fotona Dualis SP to szybkie i małoinwazyjne odmłodzenie skóry, które może być zastosowane na wszystkie partie ciała.
 • Ogromną zaletą wykorzystania lasera frakcyjnego Fotona jest uzyskanie długotrwałego efektu liftingu skóry.
 • Walorem zabiegu laserowego na twarz jest też niezwykła precyzja i skuteczność w leczeniu, która jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki frakcjonowania. Mikrouszkodzenia ograniczają się bowiem wyłącznie do obszaru ciała poddawanego kuracji. Dzięki temu, następuje intensywna stymulacja skóry do naturalnego rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, z gwarancją głębokiej i skutecznej przebudowy, która przebiega w błyskawicznym czasie.
 • Pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności życiowych od razu po zabiegu laserowego odmładzania skóry, bez konieczności długiego okresu rekonwalescencji.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Podczas przeprowadzania procedury stosowane jest regularne chłodzenie w celu minimalizacji odczuć związanych z pracą lasera na skórze.
Ile trwa rekonwalescencja?
Przez 2-3 dni może być odczuwalny lekki dyskomfort, w postaci pieczenia, uczucia „gorąca” czy swędzenia, objawy te jednak powinny ustąpić samoistnie. W tym czasie, skóra może stać się również odrobinę ciemniejsza, co jest przejściowym efektem zastosowania światła lasera. Pozabiegowym wskazaniem jest ochrona przed promieniami UV w postaci stosowania kremu z filtrem, przynajmniej SPF 30 oraz unikania zbyt długiej ekspozycji na słońce i solarium przez okres około 3 miesięcy.

Zasada Działania

 

Precyzja działania i szybkie rezultaty

Zastosowanie urządzenia Dualis SP, Fotona jest możliwe na całym ciele, a wysoki poziom efektywności wynika z wykorzystania techniki frakcjonowania. Dzięki temu, mikrouszkodzenia skóry są niezwykle precyzyjnie ukierunkowane na defekt skóry, a termiczne zmiany wprowadzane są w kolumnowych jej odcinkach, bez uszkadzania zdrowych komórek. W ten sposób, rezultaty wykorzystania sprzętu Dualis SP są o wiele szybsze i dokładniejsze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej dermabrazji laserowej.

Pobudzenie skóry do regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny

Działanie urządzenia Dualis SP opiera się na zmianach termicznych w kolumnowych odcinkach skóry, które nie powodują przy tym głębokich zniszczeń i widocznych ran. Dzięki temu leczenie przebiega w krótszym czasie niż tradycyjna dermabrazja i nie pozostawia widocznych ran. W ten sposób, skóra zostaje pobudzona do naturalnego rozpoczęcia procesów regeneracyjnych i przyspieszenia produkcji nowego kolagenu oraz elastyny.

Dlaczego zabieg warto powtarzać?

Naświetlanie obejmuje 20-25% powierzchni leczonej skóry, zalecane jest przeprowadzenie około 3 zabiegów z zachowaniem czterotygodniowego odstępu pomiędzy każdym z nich.

Wygładzenie zmarszczek, redukcja blizn, rozszerzonych porów przebarwień

W przypadku leczenia laserem frakcyjnym Fotona można liczyć na długotrwały lifting i wygładzenie zmarszczek, a także znaczące zredukowanie blizn, rozstępów, plam starczych, posłonecznych, przebarwień, a także zamykanie porów. Opinie pacjentów po kilku miesiącach od zabiegu na twarz Fotona są niezwykle pozytywne.

Efektywność lepsza niż w przypadku dermabrazji laserowej

Rezultaty wykorzystania sprzętu Dualis SP są o wiele szybsze i dokładniejsze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej dermabrazji laserowej.

Wskazania

 • Lifting skóry i wygładzenie zmarszczek.
 • Redukcja blizn.
 • Rozstępy.
 • Plamy starcze.
 • Przebarwienia posłoneczne.
 • Zamykanie porów.

Przeciwwskazania

 • Świeża opalenizna.
 • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
 • Skłonność do hiperpigmentacji i krwawień.
 • Przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów.
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów).
 • Ciąża i okres karmienia piersią.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Specjalista objaśnia też procedurę zabiegu i sposób postępowania po kuracji.

Pierwszy zabieg

Czas trwania zabiegu jest podobny, bez względu na to czy jego celem jest laserowe odmładzanie twarzy czy usuwanie przebarwień. Procedura trwa około 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru skóry, który poddawany jest leczeniu.

Konsultacja kończąca

Po przeprowadzonym zabiegu, na skórę Pacjenta zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Konsultacja kończąca zwykle nie jest konieczna, ponieważ lekki dyskomfort, w postaci pieczenia, uczucia „gorąca” czy swędzenia, ustępuje po kilku dniach samoistnie.

Jak sie przygotować?

Zabiegi laserowe na twarz z wykorzystaniem lasera Dualis SP nie wymagają specjalnego przygotowania. Warto zwrócić uwagę na to, żeby skóra nie była opalona.

Częste pytania

Kiedy stosuje się zabieg laserem Fotona?

Zabieg z zastosowaniem lasera Dualis SP, Fotona stosuje się głównie w przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia, a także przebarwień posłonecznych. Ponadto, kuracja świetnie sprawdza się w przypadku usuwania blizn i rozstępów. Z racji konieczności unikania słońca zarówno przed, jak i po leczeniu, najdogodniejszym okresem do jego wykonania jest pora jesienno-zimowa.

Dlaczego leczenie laserem Dualis SP jest skuteczne?

Terapia z wykorzystaniem lasera Fotona jest niezwykle precyzyjna i efektywna, przede wszystkim dzięki użyciu nowoczesnej techniki frakcjonowania. Pozwala to na dokładne zlikwidowanie defektu bez uszkodzenia zdrowego obszaru skóry.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

W przypadku leczenia laserem frakcyjnym Fotona, można liczyć na długotrwały lifting i wygładzenie zmarszczek, znaczące zredukowanie blizn, rozstępów, plam starczych, posłonecznych, przebarwień, a także zamykanie porów.

Spektakularne efekty lasera Fotona są widoczne już po 2-3 dniach, natomiast dobroczynne działanie kuracji intensyfikuje się w ciągu 2-3 miesięcy. Optymalne rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Odmładzanie laserem Fotona Dualis SP, dawniej nazywane fotoodmładzaniem, znakomicie wpływa na prezencję oraz kondycję skóry, a także jej głębokie odmłodzenie. To wyjątkowo szybki, innowacyjny i bezpieczny sposób na pozbycie się zmarszczek oraz defektów skórnych.