Menu
Fotoodmładzanie skóry efekty Warszawa

Laser ICON 1540

Bez wątpienia jednym z liderów w laserowym usuwaniu blizn, rozstępów czy odmładzaniu skóry jest laser Icon 1540, którego głębokie frakcyjne działanie pobudza komórki do odbudowy i pomaga likwidować niedoskonałości skóry. Icon 1540 jest laserem nieablacyjnym, co oznacza, że mimo głębokiego działania w skórze, nie narusza ciągłości naskórka i wierzchniej warstwy skóry. To zaś umożliwia szybki powrót pacjenta do normalnej aktywności i ogranicza czas rekonwalescencji do minimum. Zabiegi przy użyciu platformy laserowej Icon Palomar wspomaganej głowicą LUX 1540 TM to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod odmładzania skóry i likwidowania jej niedoskonałości.

Terapia laserem Icon 1540 zamyka się zazwyczaj w cyklu 3-5 zabiegów, przeprowadzanych w 3-4 tygodniowych odstępach. Jednakże czas kuracji zawsze ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem i zależny jest od głębokości, wieku i rozległości blizn, rozstępów, kondycji skóry, a także jej reakcji na kolejne zabiegi. Zabieg Icon to bezinwazyjna, szybka i skuteczna metoda, dzięki której komórki zostają zastymulowane do intensywnej regeneracji. Na spektakularne rezultaty należy poczekać kilkanaście tygodni, ponieważ efekty pojawiają się stopniowo wraz z zachodzącymi zmianami. Można jednak cieszyć się nimi przez kilka następnych lat.

 

Laser ICON 1540

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Frakcyjne odmładzanie nieablacyjne (głębokie odmładzanie) 

Rodzaj zabiegu1 zabiegPakiet 3 zabiegi
Twarz1 260 zł 1 800 zł2 700 zł 5 400 zł
Okolica ust700 zł 1 000 zł1 500 zł 3 000 zł
Okolica oczu700 zł 1 000 zł1 500 zł 3 000 zł
Szyja lub dekolt1 260 zł 1 800 zł2 700 zł 5 400 zł
Grzbiet dłoni1 050 zł 1 500 zł2 250 zł 4 500 zł

Laserowa redukcja rozstępów 

Rodzaj zabiegu1 zabiegPakiet 3 zabiegi
Obszar 10 cm x 10 cm420 zł 600 zł900 zł 1 800 zł

Laserowa redukcja blizn

Rodzaj zabiegu1 zabiegPakiet 3 zabiegi
Pojedyncza blizna do 4 cm280 zł 400 zł600 zł 1 200 zł
Pojedyncza blizna do 10 cm560 zł 800 zł 1 200 zł 2 400 zł
Blizny potrądzikowe twarz1 050 zł 1 500 zł2 250 zł 4 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

 
Leczenie blizn

Terapia laserem Icon 1540 przeznaczona jest dla osób zmagających się z bliznami różnego pochodzenia, np.: bliznami pourazowymi w różnych stadiach, bliznami po przebytych chorobach czy potrądzikowymi.

Icon 1540 stosowany jest także w zabiegach wyrównywania nierówności skórnych różnego rodzaju, które wymagają radykalnego wygładzenia. Doskonale nadaje się do terapii likwidowania rozstępów.

Usuwanie rozstępów

Laser Icon 1540 jest wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów odmładzania skóry. Pomaga walczyć ze zmarszczkami i jej zwiotczeniem, przywracając jędrność i sprężystość.

Zabiegi z użyciem lasera Icon 1540 pomagają odzyskać zdrowy wygląd i prawidłowy koloryt skóry, walcząc z nierównościami i przebarwieniami.

Mocne strony zabiegu

 • Metoda pozwala na całkowite usunięcie blizny i rozstępu lub znaczne ich zredukowanie; pomaga zregenerować skórę, przywrócić jej młody wygląd
 • Zabieg jest krótki, trwa kilkanaście- kilkadziesiąt minut
 • Praktycznie bezbolesny przebieg terapii
 • Brak konieczności stosowania znieczulenia
 • Zewnętrzna struktura skóry pozostaje nienaruszona
 • Szybki powrót do formy po zabiegu
 • Efekty pojawiają się stopniowo, w miarę postępu procesów regeneracyjnych;
 • Wprzypadku zabiegów odmładzania skóry efekty utrzymują się nawet kilka lat

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog. Wcześniej przeprowadzana jest wstępna konsultacja.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga podania znieczulenia. Pacjent może odczuwać lekkie szczypanie i ciepło. Te odczucia mogą utrzymywać się jeszcze kilka godzin po zabiegu.
Ile trwa rekonwalescencja?
Obrzęk i zaczerwienienie mogą się utrzymywać nie dłużej niż tydzień. Pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności.

Zasada Działania

 

Początek terapii

Skóra zostaje poddana działaniu lasera o odpowiedniej mocy; osoby wrażliwe mogą czuć podczas naświetlania delikatne szczypanie i ciepło. Urządzenie wytwarza mikrowiązki świe

Działanie lasera

Laser dokonuje, metodą frakcyjną, termicznego zniszczenia komórek leżących w głębszych warstwach skóry. Niesiona przez mikrowiązki energia powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody.

Regeneracja skóry

W tkance powstają tzw. kolumny termiczne, położone jedna obok drugiej, wzdłuż których powstają nowe włókna kolagenowe. Okoliczne tkanki pozostają nienaruszone; w głębszych warstwach skóry zachodzą procesy regeneracyjne, które są błyskawiczną reakcją organizmu na działanie lasera

Redukcja blizn

Poprawia się kondycja skóry, która staje się bardziej gęsta i elastyczna, jędrna i napięta. Blizny oraz rozstępy zostają wypłycone. Skóra uzyskuje jednolity koloryt pozbawiony przebarwień.

Nam condimentum tellus

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque quae ab illo inventore veritatis.Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque quae ab illo inventore veritatis.

Wskazania

 • Blizny pourazowe w różnych stadiach
 • Blizny po przebytych chorobach
 • Blizny potrądzikowe
 • Nierówności skórne, wymagające radykalnego wygładzenia
 • Objawy starzenia się skóry: zmarszczki, utrata jędrności i sprężystości, wiotkość
 • Przebarwienia
 • Rozstępy na dowolnym obszarze ciała

Przeciwwskazania

 • Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby ze stanami zapalnymi skóry i uszkodzeniami, a także łuszczycą czy AZS. Nowotwory skóry oraz infekcje również zmuszają do zrezygnowania z terapii Icona 1540.
 • Kobiety w ciąży, cukrzycy, a także osoby przyjmujące leki fotouczulające nie mogą korzystać z laseroterapii. Innymi przeciwwskazaniami są: opalona skóra oraz terapia sterydami i retinoidami, a także nadwrażliwość na światło lasera.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, by odpowiednio go zakwalifikować. Informuje o przebiegu zabiegu i możliwych skutkach niepożądanych. Ustala też ilość zabiegów oraz parametry terapii.

Pierwszy zabieg

Zabieg trwa kilkanaście - kilkadziesiąt minut i jest prawie bezbolesny. Pacjent może odczuwać delikatne szczypanie i ciepło. Obserwując zachowanie się blizny, rozstępu czy innych defektów skórnych podczas zabiegu, prowadzący decyduje, ile sesji przyniesie oczekiwany efekt.

Konsultacja kończąca

Po przeprowadzonej terapii oceniany zostaje efekt końcowy. Pacjent zostanie poinformowany o sposobie pielęgnacji skóry.

Jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent powinien pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, co gwarantuje najlepsze efekty działania lasera Icona 1540. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

 • kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać skóry i nie wykonywać zabiegów drażniących skórę, jak mikrodermabrazja, peelingi
 • nie używać kosmetyków zawierających retinoidy lub kwasy, a także odstawić preparaty, które mogą działać fotouczulająco

Częste pytania

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Obrzęk nie powinien utrzymywać się dłużej niż tydzień. Można w tym czasie stosować okłady chłodzące i kremy łagodzące.

Co zrobić z pojawiającą się po zabiegu opuchlizną?
Obrzęk nie powinien utrzymywać się dłużej niż tydzień. Można w tym czasie stosować okłady chłodzące i kremy łagodzące.

Czy przyjmowane leki uniemożliwia terapię laserem Icon 1540?
Podczas konsultacji należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach. Niektóre uniemożliwiają zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu: terapia retinoidami, steroidami, izotretynoiną oraz przyjmowanie ziół i leków światłouczulających, a także antybiotyków.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Pojawienie się pierwszych oznak starzenia skóry to zawsze chwila zastanowienia, że to już tak szybko. Nasi pacjenci to osoby, które pragną jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem, dlatego podejmują wyzwanie i chcą walczyć ze zmarszczkami i innymi niedoskonałościami skóry. Pragnąc wspomagać ich w tym procesie, musieliśmy znaleźć metodę. Dziś, nasi pacjenci nie muszą od razu decydować się na tradycyjne operacje z użyciem skalpela. Dziś mogą korzystać z najnowszych, technologicznych osiągnięć.

To jednak nie wszystkie problemy, które pomaga rozwiązać laser Icon 1540. Dzięki nowoczesnej technologii możemy likwidować szpecące rozstępy, z powodu których cierpią zwłaszcza kobiety po ciąży i osoby doświadczające gwałtownego spadku wagi. To także sposób na różnego rodzaju blizny, potrądzikowe, pooperacyjne, z którymi trudno się rozprawić. Choć metod jest kilka, najlepsze efekty daje działanie lasera. Leczenie farmakologiczne jest długie i żmudne, zaś chirurgiczne, paradoksalnie może prowadzić do powstawania… blizn. Jak widać, laser Icon 1540 to doskonały sposób na liczne problemy skórne naszych pacjentów i pacjentek.

Laseroterapia Icon 1540 to gwarancja spektakularnych efektów, stopniowych, ale u końca drogi naprawdę satysfakcjonujących. Co ciekawe, działanie lasera powoduje pobudzenie skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Krok po kroku, tydzień po tygodniu, stan skóry ulega diametralnej poprawie: zmarszczki znikają, skóra odzyskuje jędrność, sprężystość, jej koloryt wyrównuje się, znikają lub znacznie się zmniejszają rozstępy, blizny zostają wypłycone. Kondycja skóry ulega znacznej poprawie, a co za tym idzie samopoczucie naszych pacjentów zmienia się diametralnie. Warto sięgnąć po zabieg Icon 1540, ze względu na jego nieinwazyjność, bezpieczeństwo, wygodę, ale przede wszystkim z uwagi na jego ogromną skuteczność.