Menu

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna ma na celu znalezienie przyczyny problemu skórnego oraz wskazanie jego rozwiązania. Klinika Miracki posiada najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt wyspecjalizowany do leczenia określonych dolegliwości. Począwszy od najlepszego na rynku lasera do usuwania naczynek Cutera Excel V+, przez innowacyjną metodę leczenia trądziku Sebacia, po laserowe leczenie grzybicy paznokci Lunula. Konsultacja dermatologiczna to także doskonała okazja na zdiagnozowanie znamion i usunięcie niebezpiecznych zmian. W Klinice Miracki likwidujemy je głównie za pomocą lasera CO2, co sprawia, że Pacjent błyskawicznie, bezpiecznie i bezboleśnie pozbywa się znamion. Jeśli Pacjent zdecyduje się na przeprowadzenie zabiegu już w trakcie pierwszej wizyty jest ona gratis.

Częste pytania

Na trądzik różowaty stosujemy laser Cutera Excel V i Cutera Excel V+, Hydrafacial - mikrodermabrazja wodna i Peeling Salipeel Lic.

 

Objawy trądziku różowatego to obrzęk, rumień, uczucie pieczenia oraz popękane naczynka.

 

Trądzik różowaty spowodowany jest problemami naczynkowymi, zaś trądzik pospolity to wynik łojotoku. Objawy trądziku różowatego to: rumień, grudki i krostki na twarzy. Natomiast trądzik   pospolity pojawia się pod postacią wyprysków na twarzy, plecach i dekolcie.

Aby skutecznie wyleczyć trądzik pospolity stosujemy m.in. Sebacię, innowacyjną niefarmakologiczną metodę w leczeniu trądziku prosto z USA oraz laser Alma Harmony Acne.

 

Trądzik pospolity pojawia się na czole, brodzie, policzkach, twarzy, ramionach i plecach.

Konsultacja dermatologiczna prowadzi do wyłonienia niebezpiecznych znamion na skórze, które warto usunąć. Dla Pacjenta pomocna może być metoda ABCDE wskazująca na patologiczne zmiany.

Groźne znamiona są zazwyczaj asymetryczne, mają nierówne brzegi, niejednolity kolor, duży rozmiar i ulegają zmianom.

Usuwanie pieprzyka przebiega za pomocą lasera, chirurgicznie lub radiochirurgicznie, w zależności od rozmiaru i typu znamiona.

Znamię na skórze w Klinice Miracki usuwamy laserem CO2.  Zabieg trwa kilka minut i zazwyczaj nie wymaga powtórzeń. Światło lasera zostaje nakierowane na znamię, co doprowadza do jego odparowania.

Paznokieć stopniowo zmienia barwę: najpierw pojawiają się białe, później żółte i brązowe przebarwienia. Następnie paznokieć rozwarstwia się, łuszczy i pogrubia strukturę. Za sprawą grzybicznych złogów pod paznokciem, zaczyna wydzielać przykry zapach.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci „Lunula” to bardzo szybka procedura trwająca około 12 minut na sesję. Światło lasera przenika przez paznokieć nie uszkadzając jego struktury.

Grzybicę paznokci diagnozuje lekarz dermatolog.

Naczynka na nogach, ale także naczynka na twarzy, pękają z powodu uwarunkowań genetycznych, skrajnych temperatur, ekspozycji na słońce, ciąży czy zaburzeń hormonalnych. Najczęściej naczynka otwierają się na nosie oraz udach.

Cena laserowego zamykania naczynek na całej twarzy to 840 zł, natomiast usuwanie naczynek na nogach to koszt od 800 zł.

Po zabiegu na 24 godziny należy zrezygnować z alkoholu, herbaty, kawy oraz wysiłku fizycznego. 

Na kurzajki stosujemy laser CO2 lub wycinamy je chirurgicznie i radiochirurgicznie.

Kurzajki mogą pojawić się na twarzy, na pięcie, na kolanie, na palcach, na stopie.

Kurzajki u dzieci usuwamy laserem CO2 lub wycinamy je chirurgicznie i radiochirurgicznie.

Kurzajki powodowane są przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Do zarażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z nosicielem lub skażoną powierzchnią, dlatego najczęściej można zarazić się w miejscach publicznych np. na basenie lub saunie.

Rozstępy powstają po schudnięciu, w ciąży lub po ciąży, a także u nastolatków w fazie gwałtownego wzrostu.

Rozstępy pojawiają się na piersiach, na udach, na brzuchu, na pośladkach, na plecach, na rękach, na kolanach czy na ramionach. Rozstępy u mężczyzn pojawiają się znacznie rzadziej i zazwyczaj znajdują się na mięśniach (nagły wzrost masy mięśniowej) i wzdłuż kręgosłupa (szybkie rośnięcie).

Świeże rozstępy są czerwone i właśnie wtedy są najłatwiejsze do usunięcia. Po upływie czasu stają się białe, a wówczas dużo trudniejsze do redukcji.

Cena usunięcia rozstępów zaczyna się już od 100 zł.

Im starsze rozstępy, tym trudniejsze do usunięcia, tak więc żaden nie gwarantuje pełnej redukcji starych rozstępów, ale można je spłycić ich oraz poprawić wyglądu skóry, tak aby były one niemal niewidoczne. W usuwaniu rozstępów najlepiej sprawdza się technologia pikosekundowa.

Problem nadmiernej potliwości dłoni czy pleców leczymy poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej.