Menu
Lampa LED efekty zabiegu

Terapia światłem LED

Terapia z wykorzystaniem lampy LED (z ang. Light emiting diode) to całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, którego istotą jest dostarczanie komórkom odpowiedniej rewitalizującej energii. Fototerapia światłem LED poprawia funkcjonowania komórek skóry i ich ukrwienie, przywracając skórze jej młodzieńczy, bardziej wypoczęty wygląd.

Z uwagi na szerokie możliwości lecznicze lampy, można spodziewać się wielu różnych pozytywnych zmian na skórze już po pierwszym zabiegu. Po naświetlaniu lampą TriWings skóra jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza, o wyrównanym kolorycie i lepszej teksturze, bardziej promienna i wypoczęta. Znikają lub zmniejszają się zmiany zapalne, pryszcze, zmiany naczyniowe lub barwnikowe; znika też stres i skutki uboczne innych zabiegów, zaś ból ulega złagodzeniu.

Co najważniejsze: uzyskane w wyniku naświetlania efekty są trwałe. Należy jednak pamiętać, że terapia światłem LED nie likwiduje skłonności do powstawania nowych zmian na skórze i w sprzyjających po temu warunkach mogą pojawić się nowe defekty. Naświetlanie lampą TriWings nie zatrzymuje także naturalnych procesów starzenia się skóry (choć radykalnie je spowalnia i przyspiesza procesy odnowy komórkowej), dlatego po pewnym czasie może pojawić się konieczność powtórzenia sesji fototerapeutycznej.

TriWings® stanowi najsilniejszy i najskuteczniejszy na świecie system leczenia fotomodulacją LED, łączący wiele kolorów światła

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 5 zabiegów Pakiet 10 zabiegów Pakiet 20 zabiegów
Pojedynczy zabieg 180 zł 750 zł 900 zł 1 200 zł 1800 zł 1 800 zł 3 600 zł
Pojedynczy zabieg dodatkowy* 100 zł
*Pojedynczy zabieg, wykonany do zabiegów laserowych i/lub iniekcyjnych z oferty kliniki

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Odświeżenie, odmłodzenie skóry
 • Twarz
 • Owłosione części głowy
Odświeżenie, odmłodzenie skóry
 • Całe ciało (np. obszary dotknięte cellulitem i innymi problemami)

Mocne strony zabiegu

 • Wszechstronność działania: macie Państwo skórę dotkniętą problemem przebarwień, ze zmianami naczyniowymi, trądzikiem, lub wymagającą odmłodzenia? Chcecie pozbyć się blizn i rozstępów, podjąć leczenie po oparzeniu, ale wymagacie, aby metoda była nie tylko całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, ale i przyjemna? W takiej sytuacji warto zdecydować się na zabieg z użyciem doskonałej lampy ledowej TriWings – absolutnej  innowacji w dziedzinie fototerapii.
 • Skuteczność leczenia kolorami: swoją niebywałą skuteczność terapia lampami ledowymi TriWings zawdzięcza pięciu kolorom światła diodowego, z których każdy oddziałuje na inne obszary lecznicze.
 • Wspomaganie innych terapii: warto pamiętać, że terapia TriWings sprawdza się doskonale jako zabieg wspierający do innych procedur medycznych, takich jak na przykład usuwanie tatuażu laserem PicoSure lub Discovery Pico.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje kosmetolog.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Silne działanie w pełni bezpieczne dla tkanek

Energia emitowana przez lampy LED wnika w głębokie warstwy skóry, do 50 mm, nie powoduje jednak szkodliwego podgrzania tkanek.

Przyspieszenie metabolizmu komórkowego

W wyniku działania energii w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest wzrost metabolizmu komórkowego, stymulacja melaniny do rozkładu oraz wydzielanie tlenku azotu.

Kolor światła o kluczowym znaczeniu

W zależności od potrzeb Pacjenta zabiegi wykonuje się z użyciem świateł: niebieskiego (działanie antybakteryjne, leczenie trądziku), czerwonego (działanie przeciwzmarszczkowe) lub mieszanego (np. terapia blizn).

Komfort podczas zabiegu i widoczne efekty

Terapia LED jest bezbolesna i przyjemna, a stan naskórka po niej poprawia się w sposób widoczny.

Dlaczego zabieg warto powtórzyć?

Zabiegi trwają od 20 do 60 minut - w zależności od tego, jakie obszary ciała są poddawane terapii. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty zaleca się od 6 do 20 zabiegów.

Wskazania

 • Liczne przebarwienia, zmiany naczyniowe, a także blizny czy rozstępy.
 • Skóra, która wymaga odtrucia.
 • Dolegliwości bólowe.
 • Wrzodziejące rany, które wymagają zasklepienia.
 • Nadmierne wypadanie włosów.
 • Choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka czy trądzik.
 • Oparzenia skóry.
 • Skutki uboczne przeprowadzonych wcześniej zabiegów odmładzania lub chęć uzyskania jeszcze lepsze efektów estetycznych w połączeniu z innymi zabiegami.

Przeciwwskazania

 • Alergia na światło.
 • Epilepsja.
 • Porfiria.
 • Ciąża.
 • Nowotwory.
 • Przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której oceniany jest fototyp skóry pacjenta oraz rodzaj i zasięg problemu.

Pierwszy zabieg

Zabiegi TrwiWings są zabiegami bardzo przyjemnymi i nie wymagają od Pacjenta żadnych dodatkowych przygotowań Czas trwania jednej sesji jest różny i waha się od kilku do kilkudziesięciu minut; zależy od tego, gdzie wykonuje się naświetlanie, na jakim obszarze skóry oraz jakiego problemu dotyczy terapia.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ lampa emituje światło atermiczne, czyli takie, które nie powoduje nagrzewania się tkanek, i nie wytwarza szkodliwego dla skóry promieniowania UV (nawet podczas emisji działającego aseptycznie światła w kolorze fioletowym czy niebieskim).

Lampa TriWings podczas zabiegu jest ustawiana na odpowiedni program leczniczy, w zależności od problemu skórnego, który ma być poddany fototerapii. Oznacza to, że urządzenie będzie emitować światło wybranego koloru lub pracować w systemie synergicznym, czyli wykorzystywać wybrane długości fal świetlnych o różnych właściwościach terapeutycznych (taki system działania lampy wykorzystuje się między innymi w leczeniu trądziku, naświetlając skórę promieniami fioletowymi i niebieskimi o właściwościach antyseptycznych oraz światłem czerwonym likwidującym stany zapalne i blizny).

Optymalnym rozwiązaniem, dającym najlepsze efekty lecznicze jest przeprowadzenie lampami TriWings cyklu zabiegów – zawierającego najczęściej od 8 do 12 sesji.

Warto też pamiętać, że leczenie lampami TriWings doskonale sprawdza się jako terapia uzupełniająca do innych zabiegów – takich jak na przykład liposukcja czy lipotransfer.

Konsultacja kończąca

Nie jest konieczna. Po zabiegach lampami TriWings nie ma żadnych wskazań do szczególnej pielęgnacji po terapii.

Jak sie przygotować?

Zabieg nie wymaga przygotowań.

Częste pytania

Czy leczenie LED może spowodować poparzenia?

Dioda LED to źródło światła, w którym strumień wytwarzany jest poprzez ruch elektronów w materiale półprzewodnikowym. To powoduje, że lampy LED nie rozgrzewają się do wysokich temperatur, nie parzą, a więc  są całkowicie bezpieczne dla skóry.

Czy LED to żarówka?

Lampa LED nie jest żarówką, tylko półprzewodnikowym źródłem światła promieniującym światło widzialne. Lampy LED mogą być jednak  zamiennikami tradycyjnych żarówek. Dlatego pewnie używa się terminu “żarówka LED”.

Czy kolor światła ma znaczenie?

Oczywiście - każdy kolor ma zastosowanie w innym rodzaju terapii. Kolor niebieski leczy np. trądzik i działa antybakteryjnie. Czerwony  wykorzystuje się w terapiach przeciwstarzeniowych, a fioletowe, zwane mieszanym, sprawdza się przy bliznach.

Czy to prawda, że LED wspomaga walkę z łysieniem?

Jak najbardziej. Terapię stosuje się przy wypadaniu włosów i wspieraniu procesu ich odrastania, stymulacji skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz poprawy ich kondycji.

Komentarz eksperta

Jako lekarz polecam terapię światłem LED nie tylko prowadzoną samodzielnie, ale w połączeniu z innymi terapiami. Praktyka pokazuje bowiem, że niemal każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej powinien być wsparty kuracją lampami LED. Fototerapia znakomicie sprzyja skórze, która była leczona laserami, ultradźwiękami czy zostały w niej zastosowane wypełniacze, np. botox. Niezwykle skutecznie jest światłolecznictwo połączone z innymi metodami w likwidacji blizn i tatuaży. Wielu Pacjentów chwali sobie tę metodę w naturalnej walce z procesami starzenia.