Laser frakcyjny CO2

Często obdarzeni zostajemy przez naturę znamionami skórnymi w postaci pieprzyków, brodawek czy innych narośli na skórze. Nie dodają nam one uroku, ale uczymy się z nimi żyć, starając się nie zwracać na nie uwagi. Wielu z nas nie wie, że nie zostały nam one dane raz na zawsze i w całkiem prosty sposób możemy się ich pozbyć. Współczesna laseroterapia pozwala na wyeliminowanie skórnego problemu podczas kilkudziesięciominutowego zabiegu, a gdy zmiana jest większa w ciągu kilku sesji terapeutycznych. Dzięki najnowszej technologii usuwanie znamion z twarzy i innych widocznych miejsc nie budzi już obaw. Laser CO2 uznawany jest obecnie za najlepsze narzędzie do usuwania szpecących nas znamion skórnych. Na swą nieposzlakowaną opinię zasłużył dzięki ogromnej skuteczności, niewielkiemu ryzyku powikłań oraz gwarancji szybkiego powrotu pacjentów do formy.

Usuwanie znamion laserem CO2 powoduje, że znikają one całkowicie, nie pozostawiając śladów w postaci blizn. Terapii takiej mogą zostać poddane osoby w każdym wieku - zarówno dorośli, dzieci jak i osoby starsze. Usuwanie znamion u dzieci i kobiet w ciąży nie stanowi zagrożenia, co potwierdza bezpieczeństwo kuracji. Laser CO2 pozwala na bezbolesne, bezinwazyjne i szybkie wyeliminowanie problemu, jakim mogą być brodawki wirusowe, znamiona barwnikowe, naczyniaki rubinowe, a nawet blizny. Skuteczność zabiegu została potwierdzona klinicznie, a efekty są niemal natychmiastowe. W razie konieczności można podać pacjentowi znieczulenia, choć zazwyczaj wystarcza proces chłodzenia zimnym powietrzem podczas zabiegu. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta, nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań do jego wykonania.

JESIENNA REWITALIZACJA & NAWILŻENIE 65% OFF
MEZOTERAPIA NEAUVIA ORGANIC HYDRO DELUXE 2,5 ML (1 AMPUŁKA) TYLKO 600 ZŁ PRZY ZAKUPACH DOWOLNYCH ZABIEGÓW LASEROWYCH

Promocja obowiązuje w terminie 01-12.09.2020 r. Jeden zakup uprawnia do nabycia jednej promocyjnej ampułki mezoterapii. Promocja nie łączy się z innymi promocjami.

Usuwanie zmian skórnych – Laser frakcyjny CO2/Radiochirurgia Ellman/Chirurgiczne usuwanie zmian

Rodzaj zabiegu1 Zabieg
Usunięcie pojedynczej brodawki, włókniaka lub innej zmiany skórnej 240 zł
Usunięcie pojedynczej brodawki, włókniaka lub innej zmiany skórnej – każda zmiana powyżej 3 sztuk 130 zł 240 
Usunięcie brodawki wirusowej „kurzajki” od 240 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1,5 cm 600 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1,5 cm 750 zł
Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1,5 cm 550 zł
Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1,5 cm od 750 zł
Usuwanie zmian skórnych – ewentualny, drugi zabieg (usuwania tej samej zmiany) w ciągu 2 miesięcy – 30% rabatu
Badanie dermatoskopowe100 zł
Wymaz z antybiogramem150 zł
Znieczulenie nasiękowe (opcjonalnie)100 zł
Biopsja ścinająca (shaving biopsy)150 zł
PAKIET: Biopsja ścinająca (shaving biopsy) + badanie histopatologiczne + usunięcie zmiany skórnej + znieczulenie500 zł 700 zł
Badanie histopatologiczne zmian skórnych150 zł
*Badanie histopatologiczne zmian skórnych – badanie dodatkowe szczegółowe jeśli zalecane jest przez laboratorium, wykonywane za zgodą Pacjenta. Cena za każde dodatkowe badanie. Maksymalny koszt badań dodatkowych wraz z badaniem podstawowym to 710 PLN80 / 160 PLN

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Usuwanie zmian skórnych
 • Doskonałe efekty uzyskujemy przy usuwaniu brodawek wirusowych, potocznie nazywanych kurzajkami, a także włókniaków. Kurzajki występują na stopach, rzadziej dłoniach, włókniaki zaś pojawiają się najczęściej w okolicach piersi, na szyi, dekolcie czy w pachwinach.

 • Laser CO2 stosowany jest także w celu usuwania znamion barwnikowych, piegów i przebarwień.Problemami, które możemy wyeliminować podczas terapii laserem CO2 są tzw. kępki żółte powiek, które są złogami cholesterolu, stanowią więc nie tylko defekt kosmetyczny, ale sygnalizują kłopoty zdrowotne.

Usuwanie zmian skórnych
 • Leczenie naczyniaków rubinowych przy użyciu lasera CO2 daje szybkie i oczekiwane efekty. Pierwsze zmiany, jakimi są punkty rubinowe pojawiają się tuż po 30 roku życia, a ich liczba rośnie wraz z wiekiem. Najczęściej pojawiają się na ramionach i tułowiu.

 • Terapia laserem CO2 pomaga także w leczeniu brodawek narządów płciowych, czyli kłykcin kończystych powstających na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego.


Mocne strony zabiegu

 • Znamiona znikają całkowicie nie pozostawiając śladu w postaci blizn.
 • Szybkie efekty, niektóre znamiona zostają usunięte podczas jednego zabiegu.
 • Zabieg jest bezbolesny, skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza.
 • Zabieg jest bezkrwawy, ponieważ nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu urządzenia ze skórą.
 • Całkowite zagojenie miejsca zabiegowego następuje w ciągu 3-4 tygodni.
 • Zabieg obarczony jest bardzo niskim ryzykiem powikłań.

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza lekarz po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem i rozpoznaniu problemu. Istotna jest diagnostyka zmiany skórnej.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny dla Pacjenta, nie wymaga również znieczulenia. Podczas usuwania zmiany, skóra jest chłodzona zimnym strumieniem powietrza.

Ile trwa rekonwalescencja?

Następnego dnia po zabiegu, miejsce po usunięciu zmiany pokrywa się powierzchownym, brązowym strupkiem. Całkowite zagojenie następuje po upływie 3-4 tygodni.

Zasada Działania

Emisja światła lasera frakcyjnego CO2

Laser CO2 emituje niewidzialne światło o długości fali 10 600 nm, które jest doskonale pochłaniane przez wodę. Jego moc to 30-100W, a częstotliwość dochodzi do 1kHz.

Indywidualne parametry dopasowane do rodzaju zmian skórnych

Tryb pracy lasera dobrany zostanie odpowiednio w zależności od głębokości i wielkości zmiany. Lekarz może ustawić tryb normalpuls, ultrapuls i superpuls.

Laserowe leczenie zmian skórnych

W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania.

Zamknięcie naczyń

Podczas zabiegu zostają zamknięte naczynia krwionośne i limfatyczne. Następnego dnia po usunięciu zmiany, w jej miejscu pojawia się brązowy, powierzchniowy strupek.

Wskazania

 • Usuwanie włókniaków
 • Usuwanie brodawek wirusowych, tzw. kurzajek oraz brodawek narządów płciowych
 • Usuwanie znamion barwnikowych, czyli pieprzyków
 • Eliminowanie naczyniaków rubinowych

Przeciwwskazania

 • Aktywne infekcje w miejscu występowania zmiany, jak np.: opryszczka
 • Skłonność do tworzenia się blizn przerosłych lub keloidów

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Konsultacja wstępna pozwala na rozpoznanie problemu i zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu z użyciem lasera CO2.

Pierwszy zabieg

Pierwszy zabieg bardzo często pozwala na całkowite wyeliminowanie niechcianej zmiany. Czasem wymagany jest kolejny zabieg, co ma miejsce w przypadku rozleglejszych zmian i o czym zawsze decyduje lekarz prowadzący.

Konsultacja kończąca

Konsultacja kończąca zazwyczaj nie jest konieczna. Zmiany znikają całkowicie, a po krótkim czasie nowy zaróżowiony naskórek upodabnia się do okolicznych tkanek.

Jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań. Podczas konsultacji lekarskiej zmiana zostanie dokładnie obejrzana, a pacjent zakwalifikowany do zabiegu. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, wyznaczony zostaje termin wykonania zabiegu.

Częste pytania

Ile trwa usuwanie znamion?

Usuwanie znamion trwa kilka minut, w zależności od ich wielkości.

Czy mogę się opalać po przeprowadzonym zabiegu?

Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy wystawiać ich na światło słoneczne, z uwagi na powstanie możliwych przebarwień.

Które znamiona usuwać?

Konsultacja dermatologiczna prowadzi do wyłonienia niebezpiecznych znamion, które warto usunąć. Dla Pacjenta pomocna może być metoda ABCDE określająca niepokojące cechy zmiany: asymetrię, brzegi, kolor, rozmiar i ewolucję.

Komentarz eksperta

Zabiegi z użyciem lasera CO2 pozwalają naszym Pacjentom na szybkie pozbycie się niechcianych znamion skórnych. Usuwanie znamion laserem to całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny sposób na wyeliminowanie przebarwień skórnych, znamion barwnikowych, brodawek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, a zmiany znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn. Ogromnym atutem zabiegu jest możliwość przeprowadzenia go niezależnie od wieku, a zatem w przypadku dzieci, osób starszych a także u kobiet ciężarnych. Nieliczne przeciwwskazania powodują, że wiele osób decyduje się na usuwanie znamion skórnych przy pomocy lasera CO2. Najczęściej wystarczy tylko jeden zabieg, aby cieszyć się skórą bez szpecących blizn, brodawek czy pieprzyków.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki