
Laser latem – czy można korzystać z laseroterapii w lecie?
Mamy piękne, słoneczne lato w pełni. Osoby zainteresowane medycyną estetyczną pewnie nie raz spotkały się z opinią, że w takich warunkach nie powinno wykonywać się zabiegów laserowych. Czy słońce naprawdę przeszkadza w laseroterapii? Czy możemy iść na laser latem? Odpowiadamy!
Na co pomoże laseroterapia?
Laseroterapia może pomóc na wiele różnych problemów, zarówno estetycznych, jak i medycznych. Niektóre wskazania do zabiegów laserowych są powszechnie znane, inne mogą zaskakiwać. Prawdopodobnie większość z nas wie, że laser, a w szczególności laser pikosekundowy, będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku usuwania tatuażu, makijażu permanentnego, blizn czy rozstępów. Jednak zaskoczeniem może być fakt, że zabieg laserowy może pomóc także w problemach ginekologicznych, na przykład przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Laseroterapia będzie dobrym rozwiązaniem również na melasmę i przebarwienia, które niestety często pojawiają się na naszej skórze właśnie w okresie letnim. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów laserowych jest także epilacja laserowa. Ale to nie są jedyne możliwe zastosowania innowacyjnych technologii laserowych, które są w stanie precyzyjnie usuwać różne niedoskonałości skórne.
Jaki laser do leczenia wybranych problemów skórnych?
Przede wszystkim warto wspomnieć, że pod pojęciem laseroterapii tak naprawdę kryje się jedna technologia, ale bardzo duża ilość urządzeń, które ją wykorzystują. Przy depilacji laserowej najczęściej wykorzystujemy laser diodowy czy laser aleksandrytowy, podczas gdy przy laserowym odmładzaniu skóry czy usuwaniu blizn potrądzikowych, zwykle wykonujemy zabieg laserem frakcyjnym CO2. Różne rodzaje laserów są wykorzystywane do leczenia konkretnych schorzeń, dlatego ważne jest, aby przed laseroterapią udać się na konsultację, na której lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiedni laser do indywidualnego przypadku pacjenta.
Czy można wykonywać zabiegi laserowe latem?
Nietrudno natknąć się na opinie mówiące o tym, że laseroterapii nie powinno wykonywać się wiosną i latem ze względu na słońce. Czy naprawdę laser latem nie ma racji bytu? Oczywiście, że ma! Są kraje poza naszą szerokością geograficzną, w których to wysokie nasłonecznienie utrzymuje się cały rok, a jednak laserowe zabiegi są tam wykonywane i cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, że tak naprawdę wszystko zależy od samego pacjenta – jeśli będzie stosował się do zaleceń przed i pozabiegowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z laseroterapii w lecie.
Krem z filtrem i rezygnacja z opalania
Jeśli planujesz wykonywać latem zabieg laserowy, zrezygnuj z opalania minimum 2 tygodnie przed umówioną wizytą. Koniecznie pamiętaj o tym, aby bezpośrednio po zabiegu unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować fotoprotekcję przed działaniem promieniowania UV. Pamiętaj, że świeża opalenizna stanowi jedno z głównych przeciwwskazań do zabiegu laserowego. To ze względu na to, że energia lasera jest pochłaniana przez melaninę zawartą w skórze, której ilość naturalnie wzrasta podczas opalania. Zbyt duża ilość barwnika w skórze, np. podczas laserowego usuwania owłosienia, może skończyć się odbarwieniem, a nawet poparzeniem skóry. Jeśli miejsce, które było poddane zabiegowi, nie jest zasłonięte odzieżą, niezbędne będzie stosowanie w tym obszarze kremu z wysokim filtrem SPF. Niewskazane po zabiegach są także kąpiele w rzece, jeziorze czy morzu, ponieważ wiąże się to z wysokim ryzykiem infekcji.
Efekty laseroterapii
Jeśli tylko będziesz pamiętać o stosowaniu się do zaleceń podanych przez lekarza, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania laseroterapii w lecie. Przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji i fotoprotekcji możesz cieszyć się efektami zabiegów laserowych cały rok! Jakich rezultatów możemy spodziewać się po serii zabiegów z użyciem lasera? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i na jaki konkretnie rodzaj terapii się zdecydujemy. W przypadku epilacji oczywiście będzie to gładka skóra, zaś przy zabiegach mających na celu usunięcie jakiegoś konkretnego problemu – zmian naczyniowych, niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego, blizn i rozstępów, czy melasmy i przebarwień – efektem będzie częściowe lub całkowite pozbycie się go. Innym, szczególnym rodzajem laseroterapii są zabiegi anti-aging. Laserowe odmładzanie to skuteczny i bezpieczny sposób na ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, rewitalizację cery i poprawę jej kondycji. Działanie wiązek lasera może zapewnić Twojej skórze kompleksowe odmłodzenie z efektem naturalnego liftingu i tzw. baby face.
Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem laserowym, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonała go także latem. Umów się na konsultację z pionierami laseroterapii w Polsce i miej pewność, że jesteś w rękach profesjonalistów!
Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Pięknych Świąt Wielkanocnych!
- Efekty zabiegów Redukcji zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology w Klinice Miracki
- Akcja Ciało – zapomnij o nadmiarze tkanki tłuszczowej i ciesz się wyszczuploną sylwetką!
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?