Skip to main content

Odmładzanie laserowe

Odmładzanie laserowe skóry w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi

Laserowe odmładzanie skóry w Klinice Miracki w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi to połączenie najnowszych technologii i naszego doświadczenia. Odmładzające zabiegi laserowe wykonujemy na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystanie laserów do odmładzania skóry to nie tylko usuwanie zmarszczek, ale również likwidacja przebarwień czy wiotkości skóry.

Odmładzanie laserowe skóry – dla kogo?

Pacjentom, którzy oczekują doskonałych efektów odmłodzenia skóry, możemy zaproponować między innymi zabieg laserowego odmładzania skóry twarzy i ciała. Procedura pozwala na laserowe usunięcie zmarszczek pod oczami, mimicznych, zmarszczek na czole (w tym lwiej zmarszczki), pomaga też zredukować bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza). Odmładzanie laserowe twarzy jest polecane osobom, które nie chcą decydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, jednak zależy im na osiągnięciu wymarzonych rezultatów zabiegowych – poprawie napięcia skóry i redukcji oznak starzenia się skóry. Laserowe usuwanie zmarszczek jest szczególnie dedykowane Pacjentom, którzy chcą pozbyć się pierwszych zmarszczek, a ich bruzdy nie są jeszcze głębokie.

Jak powstają zmarszczki?

Na proces starzenia wpływa kilka czynników, m.in.: promieniowanie UV, geny, grawitacja, tryb życia, ubytki tłuszczu i kości, hormony. Za powstawaniem zmarszczek stoi przede wszystkim osłabienie włókien kolagenowych, które tworzą dla skóry rusztowanie. Nie bez znaczenia jest także zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego stanowiącego naturalny wypełniacz oraz obecność witamin A, E i C. Wiek, w którym pojawiają się zmarszczki, jest zróżnicowany – u niektórych już po 20. roku życia możemy zauważyć kurze łapki. Najwcześniej możemy też dostrzec zmarszczki mimiczne, które mają źródło w wyrażaniu przez nas emocji. Natomiast po 30. roku zmarszczki stopniowo się pogłębiają, a owal twarzy zaczyna opadać.

Laser na zmarszczki – jaki wybrać?

Działanie laserów polega na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry właściwej. Do poprawy kondycji skóry, likwidacji zmarszczek i efektu świetlistej, odmłodzonej skóry prowadzi m.in. laser pikosekundowy. Skuteczność tej technologii tkwi w wykorzystaniu ultrakrótkiej wiązki światła, powodującej stymulację komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultat to laserowy lifting twarzy: redukcja zmarszczek, poprawa napięcia i ujędrnienie skóry.

W celu wzmocnienia struktury i wyrównania kolorytu skóry stosujemy lasery frakcyjne, które dokonują tzw. resurfacingu. Wyjątkowość laserów frakcyjnych polega na głębokim działaniu w skórze bez naruszenia górnej warstwy skóry, co decyduje o zminimalizowanym okresie rekonwalescencji. Jeśli pierwszym oznakom starzenia towarzyszą pękające naczynka, idealnym rozwiązaniem jest laser naczyniowy, który wykazuje wysokie powinowactwo do czerwonego barwnika krwi. Sposobem na zahamowanie starzenia się skóry jest także dermabrazja laserowa przeprowadzana za pomocą lasera CO2.

Odmładzanie laserowe a domowe sposoby na zmarszczki

Kremy przeciwzmarszczkowe, odmładzające sera i maseczki czy inne domowe zabiegi nie mogą równać się ze skutecznością laserowego odmładzania twarzy, które powoduje głęboką regenerację skóry. Oczywiście, laserowe zabiegi odmładzające mogą, a nawet powinny, iść w parze z odpowiednią, codzienną pielęgnacją, która pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem naszej skóry. Laserowe zabiegi na zmarszczki w połączeniu z higienicznym trybem życia i odpowiednio dobranymi kosmetykami przyczyniają się do poprawy struktury skóry i znacząco opóźniają procesy starzenia na obszarze twarzy.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi laserem

Kiedy domowe metody poprawy wyglądu skóry w okolicach oczu okazują się niewystarczające, z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Wyjątkowo spektakularne efekty w odmładzaniu delikatnej okolicy oka osiągają lasery pikosekundowe. Dzięki stymulacji komórek do produkcji kolagenu i elastyny przywracają one napięcie i elastyczność skóry wokół oczu. Na zmarszczki pod oczami można również wykonać zabieg laserem frakcyjnym.

Lasery pikosekundowe – na czym polega ich działanie?

Do usuwania zmarszczek wykorzystujemy m.in. innowacyjne lasery pikosekundowe. Na czym polega laserowe odmładzanie skóry przy pomocy tej technologii? Jej działanie opiera się na emitowaniu energii światła, ale w bardzo krótkich dawkach – trwających pikosekundę. Dzięki temu laser bardzo skutecznie działa na skórę, ale nie podrażnia okolicznych tkanek. Zastosowanie technologii pikosekundowej skraca czas gojenia się skóry po zabiegu. Energia bardzo precyzyjnie trafia w miejsce zabiegowe i mobilizuje skórę do naprawy. Dzięki temu osiągamy naturalny efekt regeneracji i przebudowy skóry bez długotrwałej rekonwalescencji.

Fotoodmładzanie laserowe – efekty zabiegu

Odmładzania skóry laserem nie można mylić z fotoodmładzaniem twarzy, które wykonuje się przy pomocy urządzenia IPL. Podstawowa różnica między tymi zabiegami tkwi w oddziaływaniu światła na skórę – fotoodmładzanie działa jedynie powierzchniowo, ze znacznie mniejszą siłą i precyzją, a co za tym idzie – skutecznością. IPL wykorzystuje szerokie spektrum rozproszonego światła, natomiast laser emituje światło spolaryzowane, które ma określoną długość i wiązkę. Zabieg laserowy jest bardziej precyzyjny, działa selektywnie, więc jest bezpieczniejszy. Fotoodmładzanie laserowe jest nieinwazyjne i wymaga jedynie minimalnej rekonwalescencji – zaczerwienienia lub podrażnienia mijają samoistnie, zazwyczaj po 3 dobach.

Zabieg laserowego odmładzania – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu laserowego jest przede wszystkim pragnienie uzyskania szybkiego i widocznego efektu odmłodzenia i odświeżenia skóry twarzy. Procedura umożliwia spłycenie zmarszczek, redukcję przebarwień oraz plam starczych, zwiększenie gęstości oraz jędrności skóry. Minimalizuje problem rozszerzonych porów, poszarzałej cery czy blizn potrądzikowych. Natomiast przeciwwskazaniami do laseroterapii są: świeża opalenizna, aktywne infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, skłonność do hiperpigmentacji i krwawień, zażywanie w ciągu 6 ostatnich miesięcy retinoidów, jak również skłonność do powstawania blizn przerostowych, a także ciąża i okres laktacji.

Co na przebarwienia na twarzy w Klinice Miracki?

W Klinice Miracki oferujemy laserowe odmładzanie twarzy o wszechstronnym działaniu. Dysponujemy nowoczesnymi laserami, które w sposób bezpieczny i efektywny likwidują nie tylko zmarszczki, ale też przebarwienia. Pacjenci, którzy mają tendencję do zmian pigmentacyjnych, powinni wziąć pod uwagę, że jest to problem nawracający, zwłaszcza jeśli skóra wystawiana jest na działanie słońca bez ochrony. Zaletą laserowego usuwania przebarwień jest poprawa ogólnej kondycji skóry – nadanie jej elastyczności i odświeżenia. Efektem zabiegu jest wyrównanie kolorytu, lifting skóry, oraz redukcja zaczerwienienia.

0