Skip to main content

Odmładzanie laserowe

Laserowe odmładzanie skóry w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi

Usuwanie zmarszczek laserem

Laserowe odmładzanie skóry w Klinice Miracki to połączenie najnowszych technologii i doświadczenia medycznego naszych lekarzy. Jako jedyna klinika dysponujemy aż trzema rodzajami przełomowych laserów pikosekundowych – Discovery Pico Quanta, PicoSure Cynosure i Pico Plus Lutronic. Odmładzające zabiegi laserowe wykonujemy na skórę twarzy, szyi i dekoltu w naszych placówkach w Warszawie – na Mokotowie, Żoliborzu, Ursynowie i Centrum oraz w Katowicach. Wykorzystanie laserów do odmładzania skóry to nie tylko usuwanie zmarszczek, ale również likwidacja przebarwień czy wiotkości skóry. W ramach terapii anti-aging laser może posłużyć więc do fotoodmładzania, dermabrazji i resurfacingu. Odmładzanie twarzy bez skalpela jest więc możliwe, dzięki najnowszej technologii laserowej. 

Odmładzanie laserowe skóry – dla kogo?

Pacjentom, którzy oczekują doskonałych efektów odmłodzenia skóry możemy zaproponować między innymi laserowe odmładzanie skóry twarzy i ciała. Zabieg pozwala na laserowe usunięcie zmarszczek pod oczami, mimicznych, zmarszczek na czole (w tym lwiej zmarszczki), pomaga też zredukować bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza). Laserowe usuwanie zmarszczek jest szczególnie polecane osobom, które nie chcą decydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, jednak zależy im na osiągnięciu wymarzonych rezultatów zabiegowych – redukcji oznak starzenia. Laserowe usuwanie zmarszczek jest szczególnie dedykowane Pacjentom, którzy chcą pozbyć się pierwszych zmarszczek, a ich bruzdy nie są jeszcze głębokie.

Jak powstają zmarszczki?

Z wiekiem obserwujemy coraz intensywniej pojawiające się zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie. Dlaczego skóra się starzeje? Na ten proces ma wpływ kilka czynników: promieniowanie UV, geny, grawitacja, tryb życia, ubytki tłuszczu i kości, hormony. Za powstawaniem zmarszczek stoi przede wszystkim utrata kolagenu i elastyny, których włókna tworzą dla skóry rusztowanie. Nie bez znaczenia jest także zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego stanowiącego naturalny wypełniacz oraz obecność witamin A, E i C. Wiek, w którym pojawiają się zmarszczki jest zróżnicowany – u niektórych już po 20. roku życia możemy zauważyć „kurze łapki”. Najwcześniej możemy też dostrzec zmarszczki mimiczne, które mają źródło w wyrażaniu przez nas emocji. Natomiast po 30. roku zmarszczki wokół oczu pogłębiają się i możemy odnotować opadanie powieki górnej. Po 40. roku życia dostrzegalne są bruzdy nosowo-wargowe, „zmarszczki palacza”, „lwią zmarszczkę” oraz zmarszczki na czole. Po 50-tce następuje rozwój wiotkości policzków, tzw. chomiki oraz zanik linii żuchwy, natomiast po 60. roku życia obserwujemy ubytki tkanki podskórne i związane z tym pogłębianie się zmarszczek i opadanie skóry.

Laser na zmarszczki – jaki wybrać?

W zależności od potrzeb skóry nasi specjaliści dobierają odpowiedni odmładzający zabieg laserowy niwelujący skutki fotostarzenia. Każdy z naszych nowoczesnych laserów prowadzi do kontrolowanych uszkodzeń w głębi skóry, które pobudzają procesy regeneracyjne. Do kompleksowej redukcji zmarszczek, likwidacji zmian barwnikowych i efektu świetlistej, odmłodzonej skóry prowadzą zabiegi laserem pikosekundowym PicoSure. Dla skóry dojrzałej z głębokimi bruzdami sprawdzi się laser pikosekundowy Discovery Pico, którego wysoka moc doprowadza do głębokiej przebudowy struktur w skórze. Skuteczność technologii pikosekundowej tkwi w wykorzystaniu ultrakrótkiej wiązki światła laserowego powodującej stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultat to lifting laserowy: redukcja zmarszczek, rozświetlenie i ujędrnienie skóry. Natomiast w celu poprawy kolorytu, napięcia czy gęstości skóry na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach stosujemy lasery frakcyjne, np. Alma Harmony ClearLift lub ICON 1540, które dokonują tzw. resurfacingu. Wyjątkowość laserów frakcyjnych polega na głębokim działaniu w skórze bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry, co decyduje o zminimalizowanym okresie rekonwalescencji. Jeśli pierwszym zmarszczkom Pacjenta towarzyszą pękające naczynka i przebarwienia idealnym rozwiązaniem będzie laser Cutera Excel V+ Genesis V, który likwiduje te zmiany w ramach jednej procedury. Sposobem na przedłużenie młodości skóry jest także dermabrazja laserowa przeprowadzana za pomocą  lasera Fotona Dualis SP oraz Alma Harmony iPixel. Odmładzanie z sukcesem jest więc teraz w zasięgu ręki.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób działa laserowe usuwanie zmarszczek oraz dlaczego warto z niego skorzystać, zapoznaj się z poniższymi zabiegami.

Odmładzanie laserowe a domowe sposoby na zmarszczki

Zmarszczki pod oczami, na czole, palacza (wokół ust), nosowo-wargowe, marionetki, zmarszczki mimiczne – internetowe fora prześcigają się w pomysłach na domowe sposoby niwelujące problemy starzejącej się skóry, np. żywokost na zmarszczki, mudra, anyż, kozieradka, olej rycynowy czy smalec gęsi. Jednak żaden krem na zmarszczki ani inne sposoby domowej pielęgnacji nie mogą równać się ze skutecznością laserowego odmładzania twarzy, które powoduje głęboką regenerację skóry. Oczywiście, zabieg laserowego odmładzania nie wyklucza używania domowych sposobów na zmarszczki, a odpowiednia codzienna pielęgnacja pozwala dłużej zachować efekty fotoodmładzania. Np. laserowe zabiegi na zmarszczki pod oczami w połączeniu z higienicznym trybem życia i używaniem kremu na zmarszczki pod oczy znacząco opóźni proces starzenia na tym obszarze.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi

Kiedy krem na zmarszczki pod oczy okazuje się niewystarczający, wiele osób zadaje sobie pytanie: jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Z pomocą przychodzą zabiegi laserowe. Wyjątkowo spektakularne efekty w odmładzaniu okolicy oka osiągają lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico. Dzięki stymulacji komórek do produkcji kolagenu i elastyny, przywracają one napięcie i elastyczność skóry wokół oczu, a zmarszczki zostają wygładzone. Na zmarszczki pod oczami stosujemy również laser frakcyjny Icon 1540, Alma Harmony Clear Lift czy Fotona Dualis SP. 

Lasery pikosekunowe – na czym polega ich działanie?

Do laserowego usuwania zmarszczek wykorzystujemy m.in. innowacyjną technologię pikofrakcyjną. Jej działanie polega na emitowaniu energii światła lasera, ale w bardzo krótkich dawkach – trwających pikosekundę. Dzięki temu laser bardzo skutecznie działa na skórę, ale nie podrażnia okolicznych tkanek. To minimalizuje ryzyko podrażnień, poparzeń i powstawania efektów ubocznych, z którymi trzeba było się liczyć przy okazji używania starszych technologii. Energia lasera bardzo precyzyjnie trafia w miejsce zabiegowe i mobilizuje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki temu osiągamy naturalny efekt regeneracji i odmładzającej przebudowy skóry. 

Fotoodmładzanie – efekty

Fotoodmładzanie twarzy za pomocą lasera przynosi kompleksowe rezultaty u naszych Pacjentów. W ich opinii fotoodmładzanie laserowe jest nieinwazyjne i wymaga jedynie minimalnej rekonwalescencji – zaczerwienienia lub podrażnienia mijają samoistnie, zazwyczaj po 3 dobach. Odmładzanie laserowe nie można mylić z fotoodmładzaniem IPL. Urządzenie IPL często nazywane jest laserem, jednak stanowi to błąd. Podstawowa różnica między tymi zabiegami tkwi w oddziaływaniu światła na skórę – fotoodmładzanie IPL działa jedynie powierzchniowo, ze znacznie mniejszą siłą i precyzją, a co za tym idzie – skutecznością. IPL wykorzystuje szerokie spectrum rozproszonego światła, natomiast laser emituje światło spolaryzowane, które ma określoną długość i wiązkę. W zależności od głębokości i wskazania możemy wybrać różną długość wiązki. Światło lasera jest bardziej precyzyjne, działa bardziej selektywnie, więc zabieg jest bezpieczniejszy. Wiele osób zastanawia się, w jakim wieku fotoodmładzanie jest odpowiednim zabiegiem. Nie wiek skóry, a jej stan decyduje o wskazaniu do rozpoczęcia fotoodmładzania, dlatego warto udać się na konsultację u specjalisty medycyny estetycznej, który dobierze zabieg dostosowany do potrzeb Pacjenta.

Dermabrazja a mikrodermabrazja

Różnica między dermabrazją a mikrodermabrazją tkwi w głębokości oddziaływania zabiegu oraz siły efektów. Dermabrazja laserowa dociera do głębszych warstw skóry, dzięki czemu dochodzi do przebudowy w jej strukturze. Jedna procedura dermabrazji laserowej osiąga rezultaty porównywalne 8-10 zabiegom mikrodermabrazji. Wśród laserów, którymi wykonujemy dermabrazję skóry znajdują się: Fotona Dualis SP, Alma Harmony iPixel czy Pixel CO2. Podczas procedury dermabrazji laserowej wykorzystywana jest technika frakcjonowania, polegająca na tworzeniu mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Skóra nie zostaje uszkodzona na całej powierzchni, jednak laser wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych obszarach skóry. Efektem dermabrazji laserowej jest proces złuszczania skóry, a dodatkowym rezultatem jest stymulacja procesów regeneracyjnych, czyli silne pobudzenie produkcji nowych komórek naskórka oraz włókien kolagenowych i elastyny.

Procedura może być stosowana na różne obszary i schorzenia, istnieje bowiem dermabrazja skóry głowy lub oczyszczanie twarzy dermabrazja, dermabrazja na rozstępy czy przebarwienia.

Dermabrazja wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu dermabrazji laserowej jest przede wszystkim pragnienie uzyskania szybkiego i widocznego efektu odmłodzenia i odświeżenia skóry twarzy. Dermabrazja jest procedurą, która umożliwia spłycenie zmarszczek, redukcję przebarwień oraz plam starczych, a także zwiększenie gęstości oraz jędrności skóry. Ponadto zabieg minimalizuje problem porów, poszarzałej skóry czy drobnych blizn. Natomiast przeciwwskazaniem do dermabrazji jest świeża opalenizna, aktywne infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, skłonność do hiperpigmentacji i krwawień, zażywanie w ciągu 6 ostatnich miesięcy retinoidów, jak również skłonność do powstawania blizn przerostowych, a także ciąża i okres laktacji.

Przebarwienia na twarzy

Brązowe, białe czy czerwone przebarwienia na twarzy są zmorą wielu osób. Ten estetyczny defekt pojawia się nie tylko na twarzy. Przebarwienia na dłoniach, plecach czy szyi są bardzo częste, ponieważ właśnie te partie wystawiamy na działanie słońca, co jest szczególnie niebezpieczne w egzotycznych krajach, gdzie promienie są wyjątkowo silne. Promieniowanie UV wywołuje zaburzenia komórek pigmentacyjnych odpowiedzialny za barwę naszej skóry, stąd nieestetyczne plamy.

Wyrównany koloryt oraz jasna, pełna blasku skóra to symbol młodości, dlatego pragniemy utrzymać jednolitą barwę skóry. Serum, maść lub krem na przebarwienia to pierwszy wybór osób, które zauważają u siebie te zmiany. Jednak domowe sposoby na przebarwienia nie są w stanie usunąć zmiany pigmentacyjne pojawiające się pod wpływem promieniowania UV, starzenia się skóry, zaburzeń hormonalnych, chorób autoimmunologicznych lub stosowania leków światłouczulających. Nawet najlepszy krem na przebarwienia nie może równać się z efektami zabiegów laserowych. Możemy zapobiegać zmianom pigmentacyjnym poprzez używanie filtra SPF 50+, jednak w przypadku przebarwień po trądziku czy mających inną genezę niż nadmierna ekspozycja na słońce, pozostaje szybka reakcja i zgłoszenie się do specjalisty. Wiele osób zastanawia się „Co na przebarwienia?” – rozwiązanie daje medycyna estetyczna. 

Co na przebarwienia na twarzy w Klinice Miracki?

W naszej klinice przebarwienia skóry leczone są przede wszystkim metodami laserowymi. Dysponujemy najskuteczniejszymi laserami, które w sposób bezpieczny i efektywny likwidują zmiany pigmentacyjne. Wśród zabiegów na przebarwienia znajdują się najnowocześniejsze lasery pikosekundowe (Discovery Pico, PicoSure), Icon Max G czy Alma Harmony Dye VL, którego światło oddziałuje na melaninę i hemoglobinę, co pozwala zredukować niedoskonałości. Pacjenci, którzy mają tendencję do pojawiania się przebarwień na skórze, powinni wziąć pod uwagę, że jest to problem nawracający, a raz usunięta zmiana pigmentacyjna nie wyklucza pojawiania się nowych, zwłaszcza jeśli skóra wystawiana jest na działanie promieni słonecznych bez ochrony. Dodatkową zaletą laserowego usuwania przebarwień jest również poprawa jakości skóry – nadanie jej elastyczności i odświeżenia. Natomiast laser Cutera Excel V+ Genesis V podczas procedury usuwa pierwsze oznaki starzenia, a ponadto redukuje przebarwienia, zaczerwienienia oraz zamyka popękane naczynka. Jednak podczas wizyty u lekarza medycyny estetycznej dowiemy się, jak usunąć przebarwienia na twarzy w naszym przypadku – jaki laser będzie najbardziej odpowiedni oraz ile powtórzeń przyniesie najlepszy rezultat.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.