Menu

Laserowe odmładzanie twarzy – dlaczego jest tak skuteczne?

Laseroterapia to współcześnie jeden ze skuteczniejszych sposobów usuwania różnych niedoskonałości skórnych – nie tylko blizn czy przebarwień, lecz także zmarszczek i wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry. W czym tkwi sekret działania urządzeń laserowych w walce z procesem starzenia? Podpowiadamy dlaczego laserowe odmładzanie twarzy jest tak skuteczne!

Laserowe odmładzanie twarzy – na czym to polega?

Działanie urządzeń laserowych w medycynie estetycznej opiera się przede wszystkim na uszkodzeniu skóry w kontrolowany sposób w celu wymuszenia procesu jej odbudowy i regeneracji. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez tkankę. W efekcie tej reakcji, dochodzi do natychmiastowego, zazwyczaj termicznego uszkodzenia skory. Uszkodzeniu ulegają również komórki kolagenowe, a jednocześnie uruchamiają się procesy naprawcze, które mają na celu pobudzenie skóry do odbudowy tkanki i tworzenia nowego kolagenu.

Laserowe zabiegi ujędrniające

Jakie znaczenie podczas zabiegów laserowych ma proces odtwarzania kolagenu? Kolagen jest białkiem, które tworzy podstawowe rusztowanie skóry i odpowiada za jej sprężystość. Trzeba zaznaczyć, że procesy degeneracji i odtwarzania kolagenu zachodzą w naszej skórze całe życie, ale wraz z wiekiem fibroblasty, które są odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny, stają się coraz mniej produktywne, czego efektem jest spadek poziomu kolagenu. Chcąc utrzymać młody wygląd skóry na dłużej, musimy stymulować produkcję tych ważnych dla naszej skóry białek. Obecnie jednym ze skuteczniejszych na to sposobów są lasery, które przynoszą efekt bardziej napiętej, jędrnej, elastycznej, zagęszczonej skóry.

Jaki laser na twarz?

Obecnie w medycynie estetycznej do zabiegów odmładzania twarzy najczęściej wykorzystuje się lasery frakcyjne, np. CO2, Erb-Yag, które nie uszkadzają całej skóry, lecz dziurkują ją, tworząc na jej powierzchni mikrouszkodzenia otoczone zdrową tkanką. Taki sposób przyspiesza regenerację uszkodzonych fragmentów skóry, równocześnie zwiększając bezpieczeństwo zabiegów.

Specjaliści z naszej kliniki  wykorzystują do zabiegów odmładzania twarzy głównie lasery pikosekundowe (PicoSure oraz Discovery Pico), które jako jedyne nie powodują przegrzania skóry, pozwalając osiągnąć jeszcze lepsze efekty w walce ze starzeniem skóry, przy jednoczesnym zachowaniu większego komfortu Pacjenta i znaczącym skróceniu okresu rekonwalescencji. Dzięki ultrakrótkim impulsom o mocy kilkakrotnie przewyższającej inne lasery technologia pikofrakcyjna silnie stymuluje wzrost włókien kolagenowych i elastyny z równoczesnym wyrównaniem kolorytu skutecznie wygładzając skórę i zapewniając jej odpowiednie napięcie oraz zdrowy, młody wygląd.

Odmładzanie twarzy laserem – jesień i zima to najlepszy czas

Jeśli mamy w planach wykonanie zabiegu laserowego odmładzania twarzy, musimy wiedzieć, że jesień i zima to najlepszy czas, aby je przeprowadzić. Skóra poddawana zabiegom laserowym źle znosi działanie słońca, które może wywołać na jej powierzchni podrażnienia i przebarwienia pozabiegowe. Na zabiegi warto wiec udać się jeszcze wtedy, gdy promienie słońca nie działają zbyt intensywnie. Nie oznacza to, ze w okresie kiedy słońca jest więcej, nie możemy w ogóle poddawać się takim zabiegom. W tym czasie musimy jedynie znacznie bardziej dbać o ochronę skory pamiętając o zakazie opalania się i stosując filtry przeciwsłoneczne. Pamiętajmy, że dla uzyskania jak najlepszych efektów zazwyczaj zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Zobacz również

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, właścicielką Kliniki Miracki, która nas wspiera i inspiruje każdego dnia.

Czytaj dalej