START! AKCJA CIAŁO 2022! Kup voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Laserowe leczenie chrapania FOTONA

Dlaczego chrapiemy? Przyczyn tego najpopularniejszego zaburzenia snu jest wiele, jednak większość sprowadza się do jednego mechanizmu: na skutek rozluźnienia mięśni podczas snu, wdychane powietrze nie ma wystarczająco dużej ilości miejsca na swobodny przepływ. Dlatego zaczyna wirować, poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej. Wibracyjne ruchy wydają dźwięk, który popularnie nazywamy chrapaniem. Niestety zjawisko to jest nie tylko drobną niedogodnością, ale często prowadzi do znacznie poważniejszych zaburzeń zdrowia – brak regeneracyjnego, zdrowego snu nie pozwala bowiem naszemu organizmowi na sprawne, w pełni efektywne funkcjonowanie.

Leczenie chrapania i bezdechu środsennego, który niezwykle często towarzyszy chrapaniu, dotychczas było oparte na chirurgicznych, bolesnych i wymagających długiej rekonwalescencji zabiegach.

Jednak nowoczesna laseroterapia pozwala nam na wykonanie zabiegu, NightLase, dzięki któremu, po raz pierwszy możemy zwalczyć problem chrapania niemal całkowicie bezboleśnie, bez konieczności znieczulania pacjenta i z gwarancją błyskawicznego powrotu do codziennego życia.

Wykorzystanie lasera erbowo-yagowego FOTONA w zabiegu NightLase to pierwsza metoda, która daje szansę na bezoperacyjny, bezpieczny i najmniej inwazyjny powrót do zdrowego snu.

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie i Katowicach!

Laserowe leczenie chrapania FOTONA – cena

Laserowe leczenie chrapania Fotona

Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 3 zabiegi
Zabieg laserowego leczenia chrapania 1 800 zł 3 800 zł  4 800 zł

Inne

Rodzaj  1 zabieg
Wymaz z antybiogramem 150 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Leczenie chrapania
   • Podniebienie miękkie,
   • Języczek,
   • Łuki podniebienne,
   • Boczne części nasady języka.

   Mocne strony zabiegu

   Laserowe leczenie chrapania metodą NightLase jest pierwszym zabiegiem zwalczającym to uciążliwe schorzenie bez konieczności stosowania znieczulenia i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg jest na tyle szybki, że zaliczamy go do kategorii tak zwanych zabiegów lunchowych. Nie wymaga również szczególnego przygotowania ze strony Pacjenta, a po zakończeniu procedury medycznej Pacjent może natychmiast wrócić do swojego zwykłego trybu życia.

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje wykwalifikowany kosmetolog.

   Czy zabieg jest bolesny?

   W zasadzie tuż po zakończeniu zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

   Zasada Działania

   Efekt termiczny

   Zabieg przy użyciu lasera erbowo-yagowego Fotona polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych.

   Nowy kolagen

   Kiedy powstają nowe włókna kolagenowe, leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności tak, że przestaje jej grozić opadanie i wiotkość podczas snu.

   Błyskawiczna rekonwalescencja

   Ze względu na bardzo niską inwazyjność zabiegu, pacjent właściwie tuż po jego zakończeniu może wrócić do swoich codziennych nawyków. Oczywiście nie powinien w trakcie trwania terapii forsować obszaru, który był poddawany zabiegowi, a zatem nie zaleca się picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów oraz spożywania bardzo pikantnych potraw. Jak zazwyczaj w przypadku zabiegów laserowych, rekomenduje się również spożywane dużej ilości płynów w ciągu pierwszych kilkunastu dni po zabiegu.

   Wskazania

   • Zaburzenia snu wynikające z chrapania,
   • Bezdech śródsenny.

   Przeciwwskazania

   • Aktywne infekcje gardła.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Na pierwszej konsultacji, lekarz zapoznaje się z problemem Pacjenta i dobiera odpowiednią metodę leczenia chrapania. Terapia z użyciem lasera Fotona jest proponowana Pacjentom zmagającym się z przewlekłymi zaburzeniami snu w postaci chrapania oraz bezdechu śródsennego. Na pierwszej wizycie Pacjent poznaje schemat terapii i dowiaduje się o spodziewanych efektach.

   Pierwszy zabieg

   Metoda laserowego leczenia chrapania polega na naświetleniu struktur cieśni gardła, czyli podniebienia, łuków podniebiennych i języczka w celu stymulacji komórek, które w tkankach odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Takie komórki, pobudzone do produkcji, namnażają włókna kolagenowe i w konsekwencji doprowadzają do usztywnienia tych struktur. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ciepło na podniebieniu. To ciepło momentami przeradza się w uczucie gorąca, ale nie jest to na tyle bolesne, aby wymagało jakichkolwiek leków przeciwbólowych czy znieczulenia.

   Konsultacja kończąca

   Konsultacja po zabiegu służy ocenie rezultatów oraz pozwala zaplanować kontynuację terapii.

   Jak się przygotować?

   Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania Pacjenta, który musi jedynie pamiętać o tym, że zabieg może być przeprowadzony tylko wtedy, jeśli nie Pacjent nie przechodzi żadnych infekcji gardła.

   Częste pytania

   Ile razy należy powtórzyć zabieg, by efekty były satysfakcjonujące?

   Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii należy wykonać serię trzech zabiegów rozłożoną w czasie na sześć tygodni. W Klinice Miracki rekomendujemy wykonanie zabiegów 1, 15 i 45 dnia terapii.

   Co jest przyczyną chrapania?

   Najczęstszą przyczyną chrapania jest wiotkość struktur cieśni gardła, czyli podniebienia miękkiego, łuku podniebiennych i języczka.

   Komentarz eksperta

   Wielu Pacjentów godziło się na życie z chrapaniem z lęku przed bólem zabiegu. Jednak od kiedy na rynku dostępny jest zabieg laserowego leczenia chrapania, te obawy stały się bezpodstawne. Największą zaletą tego zabiegu jest jego krótki czas wykonywania – Pacjent po wyjściu z Kliniki może wrócić do domu. Efekty są satysfakcjonujące nie tylko dla Pacjenta, lecz także dla osób, którym przeszkadzało jego chrapanie. Fakt, że zabieg nie wymaga znieczulenia daje również Pacjentowi pewność, że jest całkowicie bezpieczny w rękach lekarzy medycyny estetycznej.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki