Menu
makijaż permenentny usta pięknie medycyna estetyczna warszawa klinika miracki zabieg

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny wykonany przez naszych specjalistów z pewnością stanie się dla Pań powodem do dumy i radości. Efekty doskonale wykonanego makijażu są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak dla uzyskania perfekcyjnego rezultatu, w Klinice Miracki zapraszamy zawsze na wizytę uzupełniającą, po około 4 tygodniach. Wynika to z faktu, że podczas pierwszej iniekcji pigmentu, nie wszystkie nakłucia są wykonywane na idealnie tej samej głębokości. Druga wizyta sprawia, że przez najbliższe lata zawsze będziecie Panie wyglądać perfekcyjnie.

W Klinice Miracki każdorazowo dopasowujemy makijaż do naturalnego kolorytu skóry i do typu urody Pacjentki. Preferujemy wykonywanie makijażu charakteryzującego się dyskretną elegancją i naturalnym wyglądem.

Efekty zabiegu są trwałe i utrzymują się w skórze przez 2-4 lat. Na skutek działania czynników środowiskowych, w zależności od właściwości samej skóry (jej typu, kolorytu i kondycji), w wyniku naturalnego procesu złuszczania się naskórka i zależnie od metody nakładania po kilku latach makijaż blednie. Aby przedłużyć jego żywotność, zalecamy co roku poddać się zabiegowi odświeżającemu.

Makijaż permanentny o dyskretnej elegancji i naturalnym wyglądzie

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Makijaż permanentny ust

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Makijaż permanentny kontur ust 700 zł
Makijaż permanentny kontur ust z cieniowaniem 1 000 zł
Makijaż permanentny kontur ust z wypełnieniem 1 200 zł
Lip Light rozświetlenie ponad konturem ust 200 zł

Makijaż permanentny oczu

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Makijaż permanentny kreski górne - zagęszczenie linii rzęs 600 zł
Makijaż permanentny kreski górne - dekoracyjne 900 zł
Makijaż permanentny kreski dolne 450 zł

Makijaż permanentny brwi

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania 900 zł
Makijaż permanentny brwi metodą włoskową 1 200 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

 • usta
 • brwi
 • powieki

Mocne strony zabiegu

 • Poprawa urody: makijaż permanentny jest doskonałym sposobem na trwałą i wszechstronną poprawę urody, ukrycie jej niedostatków i podkreślenie tego, co w twarzy najpiękniejsze. Jest to też idealne rozwiązanie na nieinwazyjne wyregulowanie kształtu i nadanie wyrazistości poszczególnym elementom twarzy, poprawę lub modyfikację koloru ust i optyczną korektę symetrii twarzy.
 • Oszczędność czasu: poza tym makijaż permanentny to gigantyczna oszczędność czasu podczas codziennej porannej toalety, a także poczucie komfortu i pewności siebie niezależnie od okoliczności.

Alternatywne zabiegi

Carousel contents not found!

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje kosmetolog.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabiegnie jest bolesny, kosmetolog stosuje znieczulenie miejscowe. Czasami jednak wrażliwy Pacjent może czuć nakłucia.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Profesjonalny sprzęt i wyłącznie naturalne pigmenty

Makijaż permanentny przeprowadza się etapami, stosując odpowiednie urządzenie igłowe oraz produkty - pigmenty naturalnego pochodzenia.

Sterylność i bezpieczeństwo zabiegu

Pigmenty zostają tak dobrane, aby nie odróżniały się od naturalnego koloru skóry; igły stosowane w zabiegu są jednorazowego użytku, a farby nie uczulają i nie są toksyczne.

Bez bólu

Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w przypadku ust i powiek nakładany jest wcześniej specjalny krem anestetyczny.

Indywidualnie dobrana pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu specjalista nakłada uspokajające kompresy. Zaleca kosmetyki pozabiegowe.

Długotrwały efekt

By zapewnić trwałość efektu, po dwóch tygodniach należy wykonać korektę i uzupełniać barwnik. Efekty są widoczne do 5 lat.

Wskazania

 • Brak czasu na wykonywanie codziennego makijażu.
 • Chęć prezentowania się w nienagannym makijażu 24h/7. 

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią (dotyczy makijażu ust).
 • Przyjmowanie sterydów (ponieważ ranki trudniej się goją).
 • Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i stany podgorączkowe.
 • Cukrzyca.
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
 • Bielactwo (istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się nowych zmian).
 • Łuszczyca.
 • Epilepsja.
 • Skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców.
 • Powiększone węzły chłonne.
 • Nowotwór w trakcie leczenia.
 • Skłonność do zapalenia spojówek (dotyczy makijażu oczu).

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której oceniany jest stan skóry pacjenta oraz rodzaj i zasięg problemu. Kosmetolog poznaje też oczekiwania Pacjenta i służy radą.

Pierwszy zabieg

Samo wykonanie makijażu, mimo że metod i technik jest na rynku sporo, każdorazowo sprowadza się do iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł. Zabieg wykonuje wyłącznie doskonale przeszkolony personel z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wykonanie pełnego makijażu trwa od 1 do półtorej godziny, co wynika z faktu, że iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Procedura rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie specjalista wykonuje rysunek i dopasowuje kolor pigmentu. Obszar zastosowania barwnika, jego kolor i nasycenie zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i z uwzględnieniem jej naturalnej urody, kolorytu cery, barwy oczu i włosów. Następnie w obszar poddawany zabiegowi aplikowane jest znieczulenie miejscowe i następuje precyzyjne podanie barwnika.

Poza doświadczeniem osoby przeprowadzającej zabieg dla powodzenia i trwałości całej procedury kluczowe są również zastosowane preparaty pigmentujące oraz narzędzia do wykonania zabiegu. W Klinice Miracki korzystamy z najnowocześniejszej, cenionej na całym świecie i wielokrotnie nagradzanej metody Conture® Make-up Long Time Liner®, uznawanej za najbardziej precyzyjną i bezpieczną ze wszystkich stosowanych obecnie technologii makijażu permanentnego.

To dopracowana w każdym szczególe metoda, która powstała w 1992 roku w Niemczech. Polega ona na umieszczeniu pigmentu z niezwykłą precyzją w ściśle określonej warstwie skórnej. Perfekcyjną aplikację uzyskuje się dzięki zastosowaniu urządzenia do pigmentacji, które działa jak nowoczesne, sterowane elektronicznie pióro atramentowe. Barwnik, umieszczony w pojemniku „pióra”, stale napływa do wyjątkowo cienkiej igły i jest w trybie ciągłym i pod stałą kontrolą aplikowany do wybranego obszaru twarzy na głębokość trzeciej warstwy naskórka. Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu na twarzy nie pojawia się opuchlizna, a uzyskane efekty, choć bardzo subtelne, w sposób spektakularny poprawiają urodę.

Konsultacja kończąca

Dotyczy zaleceń pozabiegowych. Przez 7 dni po zabiegu należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentowaniu. Przez pierwsze 10 dni wskazane jest unikanie długotrwałego kontaktu z wodą, nie powinno się też stosować mydła i kosmetyków, które nie były zalecone przez linergistkę. W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Przez 2 tygodnie nie powinny Panie korzystać z sauny i basenów ani opalać się. Pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!

Obowiązkowo, 3-4 tygodnie po zabiegu, należy wykonać dopigmentowanie, które utrwali i wzmocni kolor. Uwaga! Pominięcie tego etapu nie daje gwarancji uzyskania pożądanych efektów pod względem estetyki i trwałości makijażu. Po zabiegu wykonanym na ustach należy przez 3 dni przyjmować 2x na dobę preparat Heviran 800.

Przed i po

Jak sie przygotować?

Przed makijażem permanentnym brwi: miesiąc przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji. 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą.

Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki. W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po zabiegu farbowania.

Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

Częste pytania

Czy makijaż permanentny dotyczy wszystkich partii twarzy?

Jeśli chodzi o używanie podkładów i kremów - oczywiście nie. Ten zabieg ma upiększyć twarz w obszarze oczu i ust podkreślić atuty. Istnieje również makijaż permanentny medyczny, którym można np. zakryć blizny.

Czy barwniki są niebezpieczne dla organizmu?

Nie. Pigmenty używane podczas zabiegu  są naturalne i produkowane wg standardów UE w specjalnych laboratoriach. Są produkowane w sterylnych warunkach i spełniają wszystkie standardy pigmentacji medycznej.

Jak długo ten makijaż się utrzymuje?

Makijaż permanentny okolic oczu i ust utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Brwi krócej – kolor pozostanie się na nich od 1,5 do 2 lat. Warto pamiętać, że trwałość makijażu to także sprawa indywidualna i zależy od organizmu.

Komentarz eksperta

Jako specjalista polecam Paniom korzystanie z tej formy upiększającej. Makijaż trwały znacznie podkreśla urodę i skraca czynności związane z nakładaniem tradycyjnego makijażu. Szczególnie Polecam go osobom, które mają kłopot z ciągłym poprawianiem makijażu ust, wynikającym z nietrwałości szminek. To rozwiązanie dla osób aktywnych, które cenią każdą chwilę, a przy okazji chcą zawsze atrakcyjne wyglądać. Zabieg jest bardzo bezpieczny, wykonywany w sterylnych warunkach i przy użyciu naturalnych składników.