Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
peeling a depilacja
,

Peeling przed lub po depilacji laserowej – czy można go wykonywać? Eksperci z kliniki w Katowicach radzą

Postępy technologiczne sprawiły, że depilacja laserowa jest nie tylko najskuteczniejszą, ale też najbezpieczniejszą metodą usuwania owłosienia. Nadal jednak obowiązują pewne przeciwwskazania do zabiegu. Sprawdź, czy peeling skóry się do nich zalicza i poznaj najważniejsze zalecenia przed i po depilacji laserowej.

Zalecenia przed depilacją laserową

Zanim umówisz się na pierwszą sesję depilacji laserowej, musisz odbyć konsultację z naszym kosmetologiem. W tym czasie specjalista przejrzy Twoją historię medyczną, omówi z Tobą Twoje cele i wyjaśni, jak działa depilacja laserowa. Zapozna Cię z listą przeciwwskazań i wytłumaczy, jak przygotować się do pierwszego zabiegu. Jeśli brak jest przeszkód, depilację laserową można wykonać jeszcze tego samego dnia. Często jednak zabieg laserowy wymaga kilkudniowego, a nawet kilkutygodniowego przygotowania, co zapewnia bezpieczeństwo procedury i pozwala zmaksymalizować efekty. Podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać przed depilacją laserową:

 • zrezygnuj z produktów do pielęgnacji ciała o silnym działaniu, np. retinoidy, kwas salicylowy, hydroksykwasy i nadtlenek benzoilu;
 • na 4-6 tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z opalania skóry – zarówno tego na słońcu, jak i na solarium;
 • unikaj używania pęsety, depilatora elektrycznego i wosku przez 6 tygodni przed wizytą, ponieważ wyrywanie włosów u nasady zmniejsza skuteczność zabiegu laserowego;
 • dzień przed zabiegiem zgól włosy zwykłą maszynką;
 • jeśli zażywasz leki lub zioła światłouczulające, odstaw je w odpowiednim momencie (wskazanym przez kosmetologa);
 • co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak botoks, wypełniacze, mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.

Postępowanie po zabiegu epilacji

Najczęstszym, ale krótkotrwałym skutkiem ubocznym depilacji laserowej jest obrzęk i zaczerwienienie obszaru poddawanego zabiegowi. Przez pierwsze kilka godzin możesz nawet odczuwać efekt podobny do oparzenia słonecznego. Obrzęk i zaczerwienienie powinny ustąpić w ciągu 1-3 dni. W tym czasie należy używać tylko i wyłącznie łagodzących produktów do pielęgnacji – kremów chłodzących, balsamów na bazie aloesu. Peeling oraz inne zabiegi, które mogą zbytnio pobudzić skórę, są niewskazane.

Najważniejszym zaleceniem po laserowym usuwaniu owłosienia jest jednak unikanie słońca i opalania w solarium. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, nakładaj na skórę wysokiej jakości filtr przeciwsłoneczny, ponieważ ekspozycja na promieniowanie UV może podrażnić leczoną skórę, skomplikować proces usuwania włosów i spowodować trudne do usunięcia przebarwienia na skórze.

Depilacja laserowa a peeling – możliwe skutki uboczne

Każdy zabieg laserowy może przynieść niepożądane rezultaty. Częstymi skutkami ubocznymi depilacji laserowej są obrzęk, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Wszystko to zazwyczaj znika samoistnie w ciągu kilku dni. Aby usprawnić proces gojenia się skóry, nie można w tym czasie stosować żadnych intensywnych zabiegów na ciało, w tym również peelingów. Złuszczanie naskórka w ciągu dwóch dni po depilacji laserowej może spowodować silne podrażnienia i stwarza ryzyko powstania blizn.

Peeling przed i po depilacji laserowej – kiedy można go wykonać?

Peelingi mechaniczne, które często wykonujemy w domu, np. na bazie cukru, soli czy kawy mogą spowodować mikrouszkodzenia skóry, reakcje alergiczne, a nawet infekcje bakteryjne. Dlatego należy zrezygnować z jakichkolwiek peelingów co najmniej dwa tygodnie przed depilacją laserową. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych komplikacji, takich jak podrażnienia czy stany zapalne.

Po kilku dniach po depilacji laserowej, kiedy wszelkie podrażnienia znikną, możesz zacząć delikatnie złuszczać naskórek, np. przy pomocy myjki, rękawicy do masażu lub drobnoziarnistego peelingu (zatwierdzonego przez kosmetologa). Powtarzaj taki zabieg 2-3 razy w tygodniu. Minimalizuje to ryzyko wrastania włosków i przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów depilacji laserowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki